Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék kocsmát nyitni....

Szeretnék kocsmát nyitni. Akinek esetleg van tapasztalata tudna segíteni hogy vágjak bele?

Figyelt kérdés
Lassan diplomázom, szóval még elég fiatal vagyok, de mégis megpróbálnám. Azt látom, hogy a városban mindig tele vannak a kocsmák. Mindenképpen Budapest belvárosában szeretném. Hitelre gondoltam alaptőkeként és először csak bérelném a helyet. Elég drágák, (plusz talán a maffiának is perkálni kell) de a külvárosban félek hogy nem menne annyira. Szerintetek hogy induljak neki? Minden segítséget szívesen fogadok! Esetleg van köztetek olyan aki szerint nem éri meg?

2013. jún. 3. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen hitelre gondoltál?

Mert, ha saját ingatlant nem tudsz megterhelni (legalább 10-20 misivel), akkor esélytelen a dolog. Bérleti díjra számolja havi szinten lazán milla fölötti tételt és akkor még nem nagy helyet béreltél. Alkalmazottak, ha 2 van összesen, minimálbéren, akkor is havi 300. Közüzemi számlák, 150-200 körül. Marketing, jogi, ügyvédi, könyvelői ktsg-ekre havi szinten szintén 500 körül számolhatsz. Tehát csak ahhoz, hogy 0-n kigyere, kell napi 70 ezer profit. (amiből még nem adóztál) (és még nem jattoltál senkinek) Ha 20%-os árréssel dolgozol, akkor azt jelenti, hogy napi szinten 350 ezer forintos forgalmat generálnod kell. Ez 1000 korsó sör átlagosan nap, mint nap...


Szóval szerintem valami normálisabb dologgal foglalkozz, vagy legalább számolj utána a dolgoknak.

2013. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Minden ötletet akkor kezdenek el felkapni, amikor már leáldozóban van. :) A kocsma korszak lassan véget ér, új ötletek kellenek.
2013. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért ér véget? Folyamatosan nyílnak az új helyek. Az emberek mindig inni fognak, tehát ez hülyeség. Mellesleg körbenéztem és 500ezer körül vannak a bérletidíjak.
2013. jún. 4. 16:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát az emberek marhára nem fognak mindig inni. A kocsmáknak szépen lassan leáldozik. Nem lesz rá pénz, és a kocsma kultúra képviselői is kihalnak szépen. Amúgy sorban zárnak be a helyek. Persze van egy két hülye, aki kiveszi a bezárt helyeket, de hát olyannak is kell lenni. :) Esetleg kávézó, de abból meg annyi van, mint égen a csillag.
2013. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Te Budapesten élsz? Mert bemegyek a városban és sorra bővítik a kocsmákat, nyílnak az újak. Tele van a hely fiatalokkal, egyetemistákkal. Gong, Gong2, Limit, Fügeudvar, Akác, Ördögkatlan, sorolhatnám...
2013. jún. 5. 02:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy kocsmára mindig lesz igény,az már más kérdés,hogy mennyire fog menni,de ha már kocsmába se fognak járni az emberek az már valami nagyon nagy válság,nem azt mondom,hogy az embereknek muszáj inni,de ha megnézed fiatalok mindig is voltak,vannak,és lesznek.A vendéglátás az mindig megy,csak kinek mennyire,persze vannak olyan helyek amik becsődölnek,de hát ésszel kell csinálni,egy ilyenbe belefogni szerintem is jobb,mint mondjuk egy építőipari vállalkozásba,amiből már van annyi az állat.
2013. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem látok jövőt benne. Szerintem az olyan késdobáló nívójú helyek élnének meg, amikbe tényleg berúgni megy az ember. Csakhogy ha rászámolod a magad hasznát, akkor is olcsón kell adnod a piát ahhoz, hogy az ilyen pacákok ne a közértben megvett almaborba fojtsák a bánatukat.
2013. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!