Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Palacsintazot szeretnek...

Palacsintazot szeretnek nyitni, de nem tudom, hogyan szoktak csinálni, mikrozzak az előre sutottet vagy frissiben kell várni akar a tízes darabszámra?

Figyelt kérdés
Szeretem csinálni és én a friss HIVe vagyok, de ha bejön egy nagyobb rendelés , nincs az a vevő aki kivár tíz-tizenöt percet
2013. jún. 6. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

egy nagyobb palacsintázóban helyben sütik. ki van keverve előre a tészta.


Ha bemész és kérsz 4 db-ot, akkor az kb 5-7perc alatt tálalva is lesz.


a mikrózás gány megoldás.

2013. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igenn tudom. De strandokon sokszor láttam mar olyat is. Addig nincs gond, amíg mindenki csak kettőt ker pl
2013. jún. 6. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Sopronban a lőverekben van egy lángosozó ahol van palacsinta is! Családi vállalkozásban nyomják egy kis garázs helységből átalakítva. Ott van 2 gáztűzhely amin az egyiken egy nagy olaj tál van amiben sütik a lángost egyszerre akár 5-6 darabot is a másik tűzhelyen meg a palacsintát. Persze egyszerre 2-3at is tud így nem hamar megy a dolog gyors és friss is... Remélem nem voltam vontatott!
2013. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én inkább kivárom a 10 percet is, csak frisset kapjak!

Ahol mikrózottat kapok, oda nem megyek többet :-(

2013. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én itthon egyszerre két serpenyőben szokta sütni. Lehetne negyben is akar? ...
2013. jún. 6. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj rá ciklus időt, hogy tudd mikor mi a következő mozzanat mint egy szalagon és nem lesz gond!
2013. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást
2013. jún. 6. 12:41
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Kettovel? Siman! En gyakorlaton voltam a Hiltonnal, ahol a sracok a konyhan megtanitottak egyszerre 5-el sutni! 4 volt a hagyomanyos gaz langon, az otodik meg egy forro lapon, ami lassabban sult, igy soha nem egett oda egyik sem.

Vagyis de! Az elejen sokat elqrtam de aztan belejottem es en voltam a kiraly :) Van egy ritmus, amit ha eltalalsz akkor meg arra is van idod, hogy igyal, vagy elsetalj a hutoig, vagy akarmi.


A mikrozast felejtsd el!


Amikor gofri sutoben dolgoztam, hajnalban keltunk, hogy kikeverjuk a tesztat, 4 sutovel dolgoztunk, mindig kigyozott a sor, de egyik sem panaszkodott soha, hogy sokat kell varni... aki enni akar, az kivarja a sorat!

2013. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha óriás palacsintát árulsz, akkor nem rendelnek olyan sokat egyszerre. Persze meg kell tanulni kezelni a nagyobb palacsintát. Viszont egy palacsinta sütő, ahol mikrozott palacsintát árulnak, olyan, mintha egy étteremben félkész mirelit kaját adnának. Amúgy sokan nem tudják, de az emberek könnyebben kivárják a sort, ha közben van mivel foglalkozniuk. Például egy kocsmában akármennyit vár a vendék, ha ott állhat a pultnál. Én kispiacon árulok, a vásárlók néha indokolatlanul sokat szöszölnek az apró előkeresésével, szóval, mikor nagy a sor olyankor szoktam kicsit poénkodni, oldani a feszültséget, hogy aki sorban áll, jól szórakozzon. Szóval ha nekem ilyen büfém lenne, biztos kitalálnék valamit, ami a vevő sorban állás közben olvasgatni, vagy nézni tud. Csak egy tipp. Én például a sor miatt nem járok Tescoba, mert egyszerűen kiidegel, hogy 5 terméket 10 perc alatt tudnak behúzni...
2013. jún. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
dolgoztam gyorsétteremben ahol mikrózott palacsintát árultunk. nemcsak, hogy megszárad a széle és kemény lesz, de még az íze is teljesen más. ha mi dolgozók akartunk palacsintázni mindig frisset csináltattunk a szakáccsal, vagy megcsináltuk magunknak. ha jöttek ismerőseim mindig mondtam nekik, hogy inkább várjanak pár perccel többet és szólok a szakácsnak, hogy nekik frissen csinálja. addig is dumcsiztunk :)
2013. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!