Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Honnan tudhatom, hogy nem...

Honnan tudhatom, hogy nem lopják el a weboldalam ötletét?

Figyelt kérdés

Gondoltam arra, hogy létrehozok egy profi weboldalt üzleti céllal. De én magam nem tudok olyan szinten weboldalt készíteni, hogy én csináljam meg. Viszont mi a biztosíték arra, hogy ha megbízok egy weboldal készítőt, az nem lopja el az ötletemet, és csinálja meg magának?

Hallottam, hogy a nagy oldalak úgy indultak, hogy maguknak csinálták meg az emberek, bár nem hiszem, hogy azért, hogy ne lopják el.


2013. jún. 25. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:

"Viszont mi a biztosíték arra, hogy ha megbízok egy weboldal készítőt, az nem lopja el az ötletemet, és csinálja meg magának? "


Buta logika. Ha nem is lopja el, es publikussa valik, meg mnidig lemasolhatjak masok, akiknek esetleg tobb penzuk van marketingre, meg jobb minosegben keszitik el, stb.

2013. jún. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy profi weboldal nagyon sokba kerül. Sokkal jobban jársz, ha egyszerűen saját cégbe felfogadsz 2-3 webprogramozót pár hónapos megbízási szerződéssel és ők megcsinálják. Velük meg - mivel alkalmazottak - lehet aláiratni titoktartási szerződést.


De amúgy ez tök mindegy, mert jól írja az előttem levő, amint publikussá válik a weblap lenyúlják, ha 1-2 hónapon belül nem tudsz dominánssá nőni.

2013. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A facebookot gyorsan lenyúlták? Hát az útvonaltervet.hu-t? Nem és nem..
2013. jún. 25. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:

A facebookot nem kellett ellopni, hiszen 2004-ben úgy indult, hogy a világon semmi új ötlet nem volt mögötte, csak jó volt a kivitelezés. Már 1995 óta vannak a facebookhoz hasonló közösségi oldalak. A facebook sikerét a mini játékok és az egyszerűsége hozta.


Az utvonalterv.hu -nak kb. 100 - csak magyar - alternatívája van. Nemzetközi szinten meg megszámlálhatatlan útvonaltervező létezik. Nem is értem hogy gondolhattad, hogy az egy egyedi weblap.


Ha ehhez a két példához hasonló tucat valamit akarsz készíteni akkor nem kell félned tőle, hogy ellopják.


Ha valami merőben újat akarsz létrehozni azt pedig ígyis úgyis el fogják lopni. Ott az a cél, hogy mire el tudnák lopni te már olyan "nagy" legyél, hogy ne foglalkoztassanak a replikák.

2013. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én ötletem nem különlegesen új, és nem is kerülne milliókba, nem olyan bonyolult weblap. Csak továbbfejlesztése meglévőnek.
2013. jún. 25. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!