Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri kisebb mennyiségre is...

Megéri kisebb mennyiségre is kiváltani az őstermelőit? Vagy milyen lehetőségeim vannak? El szeretnék indulni az Életben.

Figyelt kérdés

Regisztrált álláskereső vagyok,kb. fél éve nincsen munkám,illetve főállásom....

Ezt a munkaügyis részt,azért írtam,mert hallottam/olvastam,hogy ott is lehet kapni támogatást,bár eddig bármikor kérdeztem,nem tudtak számomra ajánlani semmit (ha csak 8 általánossal rendelkeznék stb.,akkor persze támogatnának,érdekes....) Persze ez is olyan,hogy félévente változik valami,hátha tudtok olyat,ami most megy ott,akkor érdekel.


Álláskeresés közben,tavasszal próba szerencse alapon,belefogtam kis mellékereset gyanánt a fölös virágmagjaimat és virágaimat Vaterán árulni.Ebből havi szinten annyi pénzem jött össze,hogy 1-1 számlámat fedezni tudtam.Nekem már ez nagy segítség volt.


Életemet mindig is saját vállalkozásban képzeltem el,voltak már eddig is ötleteim (többféle-több irányba),csak kezdőtőkém nem....

Most ezt a virágmagozást egy jó első lépcsőfoknak érzem,a következő idényre már készülök,mindenből magot szedek és mindent szaporítok amit csak tudok a kertben....


Rengeteg kérdésem és elképzelésem lenne,de hogy ne legyek túl zavaros,inkább arra kérlek Titeket,hogy a fentiek tudatában ajánljatok Nekem valami jó megoldást.


Így,hogy nem vagyok hivatalos,egész tavasszal nem mertem kimenni mondjuk egy piacra sem árulni.Nem tudom az őstermelői mennyire való az ilyen elképzelésekhez,mert evvel a státusszal sem vagyok még tisztában, olvasgattam már róla,de jó lenne ezt is ha össze tudnátok foglalni.

Nyugdíjas Mamám nevére is kezdhetnék valamit (Gondolom úgy költséghatékonyabb,mint főállásban?).

Kisebb virágüzleteknek is szívesen termelnék.


Hogyan érdemes elindulnom? Köszönöm!



2013. jún. 26. 08:38
 1/1 A kérdező kommentje:

Még annyi,hogy 22.800 Ft-ot kapom az önkormányzattól,sehol nem találtam erre vonatkozóan adatot,hogy ez a kettő kizárja-e egymást (?) de gondolom igen.

Már befektetőkben is gondolkodtam,de nincsenek kapcsolataim,azt sem tudom merre indulhatnék.... Mert a munkaügyinél az a 3 millió forintos tőkejuttatás szerintem mese habbal,legalábbis számomra. Biztos megvan az ott megpályázható pénzeknek a helye,már előre....

Olvasom a neten azt is,hogy léteznek ilyen-olyan mezőgazdaságot, falusi turizmus, önfoglalkoztatást támogató pályázatok,tehát az EU ezt próbálja fellendíteni,de ezek már a meglévő vállalkozásoknak szóltak.

Ja és még ha visszatérünk erre a vállalkozást elősegítő max. 3 milliós támogatásra,akkor had kérdezzem már meg,hogy abból megvehető maga az a telek,házzal együtt,ahol gazdálkodni szeretnék? Vagy mire fordítható az az összeg? Köszi ha Valaki felvilágosít....

2013. jún. 28. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!