Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek milyen egyszerű...

TSkull kérdése:

Szerintetek milyen egyszerű elektronikai cuccokat lehetne eladni?

Figyelt kérdés
Értegetek kicsit az elektronikához, és nagyon kellene egy kis plusz kereslet. Mit lehetne csinálni, ami elég egyszerű, hogy az embernek ne kelljen sok pénzt érte kiadnia, mégis kelendő lenne. Gondolok olyanra pl., hogy szerintetek egy robogóra/autóba való LED-es fordulatszámmérőre úgy 5000 ft környékén lenne vevő. Vagy szívesen fogadok mindenféle ötletet.

#elektronika #pénz #kiegészítés #kereslet #extra kereslet #pénzkiegészítés
2013. júl. 11. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok embernek van szüksége LED-es fodulatszámmérőre? Nem hiszem...viszont ha már LED, a beltéri világításon sokat lehet keresni, ha egyedileg összerakott modulokkal tudsz jelentkezni. Világítás ma már minden otthonban van, s minden otthonban van legalább 20-30 égő. Egy profi által készített égőért pedig majdnem annyit el lehet kérni mint azért a fordulatszámmérőért. De ha még hobbista is vagy, akkor is a felét/harmadát biztosan.
2013. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne konkret termeket hirdess, hanam a szaktudasoadat. hamarabb talalsz vevot ra.
2013. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én autóvillamossági szerelőként építettem egy relés szerkezetet. A két első lámpa és az index elől hátul egymással átellenben villogott szinkronban, mint egy rohamkocsinak. Egy Polski 650-re tettem fel és amikor leálltam valahol és a vásárokban, ott hagytam bekapcsolva. 25 éve kerestem vele 180 ezret.
2013. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma kb annyira büntetnék a delikvenst, akit lekapcsol vele a rendőr. :)


viccet félre téve. Arra gondolt már valaki, hogy lehetne a házakra is központizár rendszert építeni? Csak egy csippantás, és minden ajtó, és ablak bezárul. Természetesen csipogna, ha valamelyik ablakot nem tudná bezárni, mert nyitva maradt. Arra is lenne persze lehetőség, hogy nyitva maradhassanak az ablakok, szellőztetés céljából. Én értékelnék egy ilyen rendszert.

2013. júl. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát egy ilyen rendszer az én képességeimet túlhaladja. Mechatronikus mérnöknek tanulok, az elektronika csak puszta hobbi. A tudásomat meg nem tudom hogyan lehetne pénzzé tenni.
2013. júl. 12. 12:57
 6/7 Linkoln ***** válasza:

Mechatronikai mérnök pont foglalkozik ilyesmivel.

Én elektronikai szakközépiskolába jártam, majd pedig mechatronikai technikusként végeztem, és határozottan állítom hogy meg lehet csinálni. Egy pár végállásérzékelő, egy kis plc, egy rövidtávú adó, pár vevő, pár relé, semmiség.

Plc-t meg meg lehet programozni számítógépen.

Ilyet csinálnék magamnak, mert ez megbízható, komoly, könnyen programozható.

Csak drága.

Eladásra, PIC-el kellene, számítógéppel a PIC programját is meg lehet írni. Pici, okos, praktikus. Nah, jah, de én passzolom.. :)

2013. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A PIC-el sajnos nem vagyok nagy barát, valahogy nem feküdt nekem, ezért valami más megoldás lenne jobb.
2013. júl. 13. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!