Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha vállalozást indítanék...

Ha vállalozást indítanék lakossági környezetvédelmi tanácsadás területen, akkor hány Ft/kérdés lenne a reális ár?

Figyelt kérdés
A tanácsadás mértékegysége mindenképpen a Ft/kérdés lenne, mert így érdemes, ha abból áll a munkám, hogy kérdésekre válaszolok, csak azt nem tudom, hány Ft legyen 1 kérdés.

2013. júl. 16. 08:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ hogy, ha kockázatértékelést végzel vagy oktatást kell tartanod, vagy tervezel el rendszert terveken.


Ha csak kijárnál autóval és aláírd hogy minden rendben van, akkor olyan 60.000ft- lenne az ideális pénz persze ezt olyan 20 fős személyzetre értsd.


Megegyezel a vállalkozóval, hogy te csinálod neki a környezevédelemmel kapcsolatos tudni valókat és fizet neked minden hónapba 60.000ft-ot.


Konkrétan kérdésre nincs megállapított ár, erre szokták azt mondani, amennyit kérsz ahoz pofa kell.


Kiköts egy fix árat, pl az ügyvédek 7000-10000 ft-ig kérnek pénzt, ha egy komplex kérdést tesznek fel nekik.


Szerintem próbáld meg úgy hogy 5-6000ft/komplex kérdés, ha meg csak ilyen 1 mondaots válasz akkor olyan normál díjazásba áfával 1750 ft.


De jobb az ha megállapodsz 1 hónapra és 60.000ft és ott teremsz mikor kellesz, vagy elérhető vagy telefonon.


Izgalmas meló, csak annyit kell tanulni hozzá meg minden szabványt és szabályzatot fejből vágni, sokszor csak mikor látom hogy apám dolgozik mint ha hieroglifák lennének a terveken. :)

2013. szept. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Skyrider: úgy látszik, te inkább a céges tanácsadást ajánlod a lakossági helyett. Azért foglalkoznék én mégis inkább a lakossággal, mert:

1. Nem akarok egy-egy cég szűk szakterületéhez kötődni, szerintem a lakossságnak változatosabb problémái vannak.

2. A cégek megszűnhetnek, és munka nélkül maradhatok, de lakosság mindig lesz.

3. Könnyebb ügyfeleket találni a lakosság körében, és jobban terjed a hírem, ha jól csinálom. A cégek féltékenyek egymásra, kevésbé terjesztik, hogy ki ad nekik tanácsokat.


Már csak 2 kérdésem maradt.

1. Hol a határ a 7-10 ezer forintos komplex kérdés és az 1750 Ft-os kérdés között?

2. Ki tud-e fizetni a lakosság 1 kérdésért 1750 Ft-ot?


De ha mégis cégeknek adnék tanácsot, akor tökéletes a stratégiád, eddig tőled kaptam a leghasznosabb válaszokat.

2013. szept. 11. 08:57
 13/14 anonim ***** válasza:
18%

Annyit kérsz amennyit nem szégyelsz elkérni egy-egy kérdést tanácsért!

Akinek fontos hogy megtudjon valamit ki tud fizetni egy tanácsért akármennyi összeget.


Mellesleg több cégnek is dolgozhatsz akár 60-nak is, csak legyél elérhető, ha baleset van, vagy ha oktatást kell tartani embereknek balesetvédelemről, tűzvédelemről, környezetvédelemről stb-ről.


Ha annyira akarod, küldj privit, aztán leírom az apum email címét és megtárgyaljátok...

2013. szept. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
29%
ti mi a szarról dumaltok itt?DD
2014. jan. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!