Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás létrehozása...

Krw kérdése:

Egyéni vállalkozás létrehozása nappali főiskolai hallgatói jogviszony mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyéni vállalkozó szeretnék lenni úgy, hogy emellett államilag finanszírozott főiskolai nappali hallgató vagyok. Már dolgoztam ezen feltételek mellet (diákszövetkezeten keresztül) és az előny amit tapasztaltam a hallgatói jogviszonyomból kifolyólag, hogy csak 16%-ot vontak le a bruttó béremből. Az a kérdésem, hogy milyen fix vagy százalékos költségekkel járna az egyéni vállalkozás beindítasa így?



2013. júl. 16. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a jó, hogy nappali tagozatos főiskolásként, amig tart ez a jogviszonyod nem kell kötelezően járulékot fizetned. Adót kell, ha nyereséged van. Hogy ne legyen, az már költségelési és könyvelési kérdés. Merthogy kezdő vállalkozó a kezdés évében és a következő évben nem köteles nyereséget vallani. Lehet veszteséges anélkül, hogy a NAV firtatná, miből él. Ügyes költségeléssel lehet amig nappalis vagy meg lehet úszni adó- és járulékmentesen.
2013. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Linkoln ***** válasza:

Jah, de akkor sem legális..

Igen, nincsenek állandó fix költségeid, azaz járulékok.

Csak SZJA-t azaz a profitod után 16%-ot kell fizetned, és Iparűzési adót, aminek a mértéke a helyi önkormányzaton múlik. Lehet hogy nem is kellene fizetned..

Persze lehet hogy egyedi költségek is felmerülnek a vállalkozásod jellegéből adódóan. Azokat is fizetni kellene, ha volna.

Nem vészes, teljesen fair. Profit után adózni, meg kis IPA, belefér.

2013. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!