Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mibe fektetnétek 200 millió...

Mibe fektetnétek 200 millió forintot?

Figyelt kérdés
A családom az orokolt vagyon egy részét, 200 milliot biztonságosabb módon fektetné be, pl vallalkozas lehet az otlet de tozsde biztosan nem!

2013. júl. 22. 01:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

10-es??? Normális?


Én mezőgazdaságba tenném.

Nem szeretik, támogatják, kicsi a verseny szféra.

Veszel egy kombájn-t, egy traktort, pár gépet, és egy tonna földet. Már az eus támogatás évi 10 milla lesz kb..


Kombájn 30-70 000 000

traktor+kiegészítők 15-70 000 000

valag föld maradék összeg / 0,8-2,5 000 000 = X ha föld

Ez esetben nem maradt pénz munkaerőre, vetőmagra, művelésre! Nos majd hitelből mi?


10 000 000/ 64 000 = 156,25 ha föld kellene az általad említett földmennyiséghez, ami már magában több 200 000 000Ft-nál!


Hajrá startoljon el 200m tőkével + 300m hitellel?

2013. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Azért a semmiből nem lehet örökölni 200milliót.

Valószínűleg az elhunyt valamilyen vállalkozásokkal rendelkezett.

Talán érdemes lenne azokat folytatni és nem pénzzé tenni az örökséget.

2013. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Halkan megjegyzem agrar kedves agrar szakik, hogy a foldvasarlassem ugy megy hogy van penzem es veszek... Hala a jo kis foldtorvenynek...
2013. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Az elso nehany kommentelonek csak annyit, hogy mindenkepp legalis uzletben gondolkodunk. A befektetesi tanacsadokkal kapcsolatban pedig eleg nagy a bizalmatlansag csaladi szinten de ha valami elerhetoseget adnatok azt megkoszonnem. A lottonyertesek jo pelda, csak a legnagyobb problemank, hogy ma magyarorszagon nem igazan van olyan novekvo iparag amibe ennyit, vagy akar tobbet csak ugy belefektethetnenk. A penz valoban vallalkozasokbol szarmazik, azonban attol meg hogy ezek egykor jo biznisznek szamitottak most mar nem azok sajnos (vas export 90es evek, butorlap nagykereskedes az ikea elott, lakoparkok epitese) ugye? Ezekbe ha akkor valaki nagy penzt rakott akkor garantaltan a tobbszoroset vehette ki. Ma ez mar nincs igy es mar csak vegso elkeseredettsegemben irtam ide mert hogy miert ne.
2013. júl. 23. 11:26
 15/37 anonim ***** válasza:

Adj kolcsont vallalkozoknak fedezetre kamattal.

Persze ugy se fogsz...


De pl. nekem is tok jol jonne, log itt a nappaliban egy draga festmeny, fedezetnek odaadnank. En kapok penzt es amikor visszafizetem visszakapjuk a kepet...


De ezek rizikos dolgok. Nekem uzleti tervet kene bemutatnom neked, azon paraznek hogy nehogy benyuld az otletet, te meg hogy visszakapod-e a penzed vagy ha nem akkor el tudod-e adnia festmenyt...


Halott ez az orszag... munka es vallalkozas szempontjabol is.

2013. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Nem mondasz hülyeséget, még ezenkívül van pénz ami vállalkozoknal hitelben forog, persze kulfoldon. Azt még az öreg intézi. Tényleg ez a probléma hogy nem fejlodik semmi, nem latom a lehetosegeket. Legalabbis itthon...
2013. júl. 23. 12:32
 17/37 anonim ***** válasza:
17%
bundázz focit -> magyar
2013. júl. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Igazából amíg nincs pénz befektetni , addig majdnem mindenki állítja,hogy na ő aztán úgy megsokszorozná,hogy csak na.


Ha meg van , na akkor már nehezebb.


Én biztosan kisebb dolgokban gondolkodnék, ha a régi vállalkozások nem folytathatóak, és nincs komoly tapasztalatotok ilyen téren.

Kocsma, pizzéria, ilyenekben gondolkodnék én.



Most pl eszembe jutott,hogy pár hónapja olvastam mcdonalds nyitás áráról.

140milla 10évre

+ugye alkalmazottak, alapanyag stb

Helységet a mcdonalds ad(10évre), a berendezés kerül 140millába.

De ez is olyan dolog,hogy fogalmam sincs,hogy mennyire termeli ki ezt az összeget.

2013. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%

Nos eloszlassak tehany tevhitet ezert irok!

Elosszor is ahoz hogy mekit nyiss 160millios tokere van szukseged /ennek nagyreszet a Mekifele be is kell fizetni/. Ezutan HA van franchise partner bovites akkor leulnek veled targyalni. Ha minden siman menne akkor ezutan van egy fel eves tanfolyam ahol dolgozokent vegig kell jarni a rangletrat persze nem ugy mintha rendessen dolgozo lenne mert ugye itt feszes a tempo es magas a kovetelmeny. Ha ez is megvan akkor azutan a Mcdondald's magyaraoszag felkinal 1uzletett amit aztan lehet uzemeltetni. Persze itt sem igazan lehet sajat fejed utan menni mert barmilyen modositas vagy egyeni otleethez kell a kozponti beleegyezes...

Mennyire nyereseges arra azt tudom modnani, hogy a netto bevetel 25-30% berkoltseg, 1,5% selejt, 4-5% rezsi/villany, viz, gaz/ 40% aru a maradekbol pedig lehet adozni illetve fizetni a Mekinek a jogdijjakat meg egyeb burkolt koltsegeket! Aztan ugye vannak rendszeres szervizek amik eled durva osszegeket emesztenek fel. A fagyi gep 20millio kozott van ujjonan egy vacak zsemlepirito 800-1millio kozott mozog. Szervizeltetni csak bizonyos cegekkel lehet akik tobbnyire pestiek szoval jo kis km arat is plusszba szamolnak. Minden alkatresz horibilis aron van es mashonnan nem beszerezhetoek a gepek ugyszint csak es kizarolag a McDonald's corporation altal jovahagyott gyartoktol lehetseges. Pl.: a burgonyat amivel sozzak az eleg torkeney es az poton 38ezer +afa :) es ez nem opcios dolog hogyha akarod akkor megveszed ezt meg kell venned es idorol idore sok ilyen szar van.... SZoval nem leanyalom de nagy uzlet:) Bekerulni nem egyszeru jelenleg nincs is franchise tag bovites ugyanis a meglevoknek adnak ujabb ettermeket.

2013. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Köszi a részletezést, valóban érdekes volt amit írtál.


Én csak futólag olvastam , és kb semmit nem tudtam róla, csak a 200millió miatt jutott eszembe, hogy például amíg nem olvastam én sem gondoltam,hogy ekkora összeg lenne.


Azt,hogy nagy pénz van benne azt valahogy gondoltam az árak után, de ehhez valóban az kell,hogy fokozatosan nyíljanak csak üzletek.

2013. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!