Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Most keszulok varosbol falura...

Agnes gina kérdése:

Most keszulok varosbol falura koltozni a kerdesem az lenne ha szeretnek nyitni egy kisebb vegyes boltot milyen koltsegekre szamithatok engedelyek stb . Hol erdeklodhetek utana ha ilyenben gondolkozok bovebben ugy erte munkakozpont penz intezetek stb?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 07:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A bolt nyitásához először is bolt nyitására alkalmas hely kell. Attól függően, hogy mit szeretnél árusítani, meg kell felelni a HACCP előírásainak. Nekem zöldség-gyümölcs üzletem van, illetve gyári csomagolású élelmiszert árulok. A pultnál van egy kézmosóm, a raktárban egy falikút (felmosóvíz feltöltése, kiöntése), ha van kosarad, kosármosó, egy két fázisú mosogató, öltöző szekrény. Nagyjából ennyi. Ha ez meg van, kell egy kockázatelemzést csináltatni, ami elég drága, és nem ér semmit. De sajnos kell... Szükséged van egy vízminta vételre. Rágcsáló irtóval csapdákat kell kihelyeztetni. A villanyszerelők is csináltak valami jegyzőkönyvet. Más most hirtelen nem jut eszembe. Az engedélyezés része olyan 100-150 ezer forintban áll meg sajnos. Amúgy, ha bejelented az önkormányzatnál, hogy megnyitottál (bejelented, nem engedélyt kérsz, hála a Fidesznek), akkor a hatóságok majd szépen egyesével ellátogatnak hozzád. Szerencsére megnyithatsz a hiányosságokkal együtt, minden hiányosság pótlására határidőt szabnak ki. Azt azért hozzáteszem, hogy én viszonylag olcsón megúsztam, mert nem kőművessel csináltattam a szerelvényeket, a lapozást, meg a többit.
2013. júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!