Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van olyan köztetek, aki úgy...

Van olyan köztetek, aki úgy vezet vállalkozást, hogy hivatalosan nem ő maga a vállalkozó?

Figyelt kérdés
Vállalkozást szeretnénk beindítani,de mint tudjuk,nagyon sok a járulék és arra gondoltunk,hogy valamelyik nyugdíjas rokonunk nevén lenne a vállalkozás,így ugye jóval kevesebb járulékot kell fizetni.Tudja-e valaki,hogy ez pontosan hogy működik?Mennyi a járulék,lehetnék-e meghatalmazott, hogy helyette teljes körűen eljárjak stb..
2013. aug. 2. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha csalni akarsz akkor minek egyáltalán a vállalkozás? Mehetne minden feketén, az az igazi spórolás!


Most komolyan, mit spórolsz meg a "nyugdíjas" rokonnal? A nyugdíjjárulékot?


Amit tenni akarsz az problémás. Mivel te semmilyen jogcímen nem vennél ki pénzt a cégből (hanem a nyugdíjas rokonotok) ezért (papíron) nem is vagyonosodhatnál, nem költhetnél (nem vehetnél nagy értékű dolgot, pl ingatlant, autót stb). És eleve: csalnod kellene.


Szerintem ezt gondold át.

2013. aug. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez miért lenne csalás?Rengetegen csinálják így..azért kérdezem,hogy ez hogy ez,hogy működne úgy,hogy legális legyen.A kérdésem azokhoz szólt,akik tudnak érdemben válaszolni.
2013. aug. 2. 12:30
 3/7 Linkoln ***** válasza:

Csalás.

Az előttem szóló is ezt mondta. Ez a válasz amit keresel...

Annyit tehetsz hogy egy főállásban más tevékenységet folytató rokonodé a vállalkozás. Ő maga után nem fizt járulékot.

Leadózik a jövedelemből. Nem vesz ki kivétet!

Így olyna mintha a tiéd lenne.

De!

Téged alkalmaznia kell. Ami olyan mintha kivétet venne ki. Fizet utánad mindent.

Olyan mintha te csinálnád..

Legálisan nem lehet, gondolkozz. Az állam hülye?

Csomóan csinálják, azaz csomóan csalnak. Sok a fekete munkás, sokan szürke földön járnak.

De te ne járj. KATA. Ennél jobb megoldás egyenlőre, magyar honon nincsen. Kata nagyon kedvező. Ott el is úszik minden probléma ami a kivéttel és az adózással kapcsolatos.

Ha meg nagyobb lenne a KATA megengedet tértékénél a bevételed, akkor sincs baj. mert akkor a járulék már megfizethető átalányos adózással is akár.

2013. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudom akkor...ha az alkalmazottja lennék,az mennyi járulékot vonna maga után?
2013. aug. 2. 13:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából egyáltalán nem vagyok jártas ebben a dologban,mivel másabb,ha egy dolgozó ember váltja ki a vállalkozóit másodtevékenység gyanánt,mintha egy nyugdíjas.úgy hallottam,hogy utóbbi esetben pár ezer ft-ot kell csak fizetni...
2013. aug. 2. 15:42
 6/7 Linkoln ***** válasza:

Furán hallottad.

Maga után tényleg nem köteles járulékokat fizetni. De utánad mindenképp.

Annyit tehetsz, hogy ha alkalmazott vagy, nem köteles minimálbérre felvenni. Felvehet részmunkára, pl napi 2 órára.

Akkor arányosan kevesebb a járulék. De a profitot, nem költheted el hisz az a vállalaté. Csak azt a picit ami után fizetitek a járulékot utánad.

2013. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Van olyan köztetek, aki úgy vezet vállalkozást, hogy hivatalosan nem ő maga a vállalkozó?"


Ezt nevezik alkalmazottnak :)

2013. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!