Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozásban milyen...

Saját vállalkozásban milyen tevékenységet végezhetek végzetséggel és melyiket nem?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha magánvállalkozásod van bármit csinálhatsz nem kérnek hozzá papírt ezért magán nekik az a lényeg hogy adózz!
2013. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Elég nagy tévedésben van az első. Vannak tevékenységi körök, amikre eleve csak hatósági engedéllyel lehet kiváltani a vállalkozóit, vagyis meg sem kapod, amíg be nem tudod mutatni a végzettséged. Ilyen sok más között az orvos vagy a villanyszerelő, értelemszerűen azok a dolgok, ahol komoly károkat tudsz okozni, ha nem értesz ahhoz, amit csinálsz. Ezenkívül van még egy rahedli tevékenységi kör, amihez kötelezően előírnak végzettséget, bár mivel ezekhez nem kell hatósági engedélyt is beszerezni, amióta saját magad regisztrálhatod a vállalkozásod a neten, a kutya nem foglalkozik vele, hogy van-e papírod róla. Ilyen például a tolmácsolás, fordítás, ezt tapasztalatból tudom. Elméletileg tolmács- illetve fordítói vizsga kellene hozzá, de régebben is, amikor még az okmányirodában kellett regisztráltatni a vállalkozást, volt, ahol kérték a végzettséget hozzá, volt ahol legyintettek rá, mondván, úgysincs semmilyen szerv, ami utána ellenőrzi.
2013. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

2:

Azt tudom hogy a villanyszerelői,gázszerelői és egyéb szerelői szakokban plusz egyetemi diplomát kérő munkákhoz kell hatósági mivel apámnak is van de én az átlag dolgokról beszélek pl ha egy boltot akar nyitni nem kell hozzá eladói legalábbis szomszédunktól nem kértek!

2013. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köaözönöm a válaszokat!


Konkrétan elektronikus eszközök értékesítésére, szoftverfejlesztésre gondolok, szerver bérbeadásra.

2013. aug. 14. 13:51
 5/16 anonim ***** válasza:
Értékesítésre az eladói szakmát tudom ajánlani a másik kettőre pedig az informatikát ott viszont nézd meg melyik a legjobb mert kb 20 különböző info okj van de van olyan ami neked jó nézd meg neten biztos kidobja!
2013. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod.


Ezek mindenkep szuksegesek, enelkul csak sima eretsegivel nem is lehet a cegem tevekenysegi kore?

2013. aug. 14. 15:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem mivel a sima érettségi nem ad semmilyen szakmát ergó nem értesz semmihez csak leérettségiztél!
2013. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én most nem a szakértelemről beszélek, csak arról, hogyha nincs róla papírom, akkor nem végezhetem a fent említett tevékenységeket?
2013. aug. 14. 15:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs papírod akkor nincs szakértelmed sem törvényileg!
2013. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De nem minden tevékenységi körre kell végzetség.
2013. aug. 14. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!