Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék egy boltot nyitni....

Szeretnék egy boltot nyitni. Édesapám adott egy garázst ahol el tudom intézni, hogy megkapjam az engedélyeket, hogy bolt legyen ott. Kínai cuccokat szeretnék árulni. Vám mennyi ilyen esetben? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Két tervünk lenne egyik, hogy Kínából szeretnénk behozni ruhákat és azokat árulnánk. A másik még nem igazán jól kidolgozott. Annyi lenne a kérdésem, hogy felvettem az árussal a kapcsolatot, de a vám ügyintézés nem tudom, hogy ha céges dolog milyen költség. Esetleg tapasztalat? Üzleti tervet csinálunk, hogy ne fürödjünk be, és még csak a tervezési fázis van, ha nagyon drága akkor el sem megyek könyvelőhöz és vámügyintézőhöz érdeklődni a továbbiak felől. A bababolton belül szeretnék gyerekeknek foglalkozásokat is tartani. Édesanyám pedagógus Ő csinálná ezeket. Ehhez kell valamilyen engedély?
2013. aug. 15. 15:10
 1/9 Linkoln ***** válasza:
63%

Persze hogy kell engedély. Vállalkozói igazolvány.

Csúnya adók, vám, áfa.

Mivel kínai, az sem kizárt hogy csak a termék behozatalára fizetsz annyi adót és vámot mint amennyit ér a termék..

Vám, egyéb vámolási költségek, áfa,iparűzési adó, egyéb költségek, szja, osztalék alap adó, EHO, szocho, az összes járulék.. Stb. Minden kell.

Rengetegbe fáj. Nagyon sok tőke kell hozzá hogy elég nagyban tudjátok csinálni ahhoz hogy kitermelje a fenntartási költségeket.

Vannak kedvezőbb feltételek, pl KATA adózási forma, de ott nagyon minőségiűl ki kell centizni a bevételi értékhatárt.

És akkor is kb úgy képzeld hogy nagyon nagy árréssel kell dolgoznotok, és akkor tegyük fel hogy 3 millió befektetett forint 3 milliót termel.

A 3 millióból 1-1,5millió vám+áfa+egyéb behozatali költségek. A maradék 1,5millióból kb 1,15millió a minimum kivét. Ebből kb 700ezer ft az adó. Az szja 10% a haszonból, és az osztalékalapot még 27% adó terheli. Alig marad valami havi 40-50 ezer ft.

Kata-val kicsit jobb a helyzet. De havi 80-nál többet kitermelni művészet vele...

Érdekes hogy van üzleti terv de gőzötök sincs a költségekről.

2013. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, mint ahogy olvasod is most nézem a költségoldalát. Éppen ez lehet az oka ami miatt lehet marad az EU behozatal. Van más forrás is. Lengyelország még az opció, még azt is körbe akarom járni, hogy azzal milyen költség van. MIvel mindketten maradnánk főállásban így azért a költségek kevesebbek, mert nem mint kizárólagos vállalkozók lennék, így a saját magunk után fizetett dolgokat már megspóroltuk, a másik, hogy Anyukámat akarom bejelenteni aki most papíron munkanéküli érte is járulék csökkenés jár, szóval azért elkezdtem komolyan körbejárni. Ez is tudod az üzleti terv része...
2013. aug. 15. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kínai áru boltot igazán kinaiaknak éri meg nyitni. Úgy tudom, Kína támogatja is őket, ha külföldre viszik a "vackaikat" árulni, hogy lepjék el a világot...
2013. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Linkoln ***** válasza:

Értem. Így valamelyest más. Lengyelből importálni egészen más dolog. Sokkal olcsóbb, kiszámítható.

Azthittem hogy főállásban szándékoztok vállalkozni, ami azt jelentené, hogy ki kell termelnetek a vállalkozás fenntartására irányuló bevételt, és magatokra is profitot kell termelnetek.

Az elég tőke igényes.

Ha csak másodállásban vállalkoztok, akkor a vállalkozás kiépítésére jó lehetőségetek van hiszen ha nem vesztek ki saját célra kivétet a vállalkozásból, alig van fix költség. Csak pár % alapú adó marad a bevétel után..

Igen, ez jó ötlet lehet, de ehhez is tőke kell. 5 millió alatt így sem nagyon éri meg belevágni ha anyukádat alkalmaznád. Ebben az esetben ugyan is egy komplett munkahelyet kell kitermelned. Ami tőke nélkül nagyon nehéz.

Még ha sok tőkéd lenne is időre lenne szükség hogy elég nagy legyen a vevőkör ahhoz hogy eltartsa anyukádat.

Amíg nincs fix teher ami a vállalkozás nyakába zúdul, nincs gond.

Ha van, akkor tőke kell, és idő.

2013. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kínából nagy tételben lehet olcsón cuccokat behozni, most 3 karton tornacipő meg két 20"konténer ruha lófa-sz.
2013. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ok, köszönöm. Ma utána néztem már még jobban pár dolognak. Igazából olyan lenne ez a bolt, hogy napközben gyerekprogramok lennének, mint Ringató és stb, és délután lenne bolt, ez a nagy terv. Azért nem akarom, hogy délelőtt is boltként működjön, mert akkor alig jön vevő, viszont itt a környéken nincs elég program a kicsiknek. Azt viszont nem akarom, hogy délután is programok legyenek, mert ahhoz kicsi a hely, hogy egy Ringtón és kisebb bábszínházon túl más legyen. Olyan polcokat tervezek, amik felcsukhatóak, és van egy raktárrész is a helyhez, csak az 5 méterre van a bolttól. Oda fogom addig áttenni a ruhákat, vagyis csak két doboz lesz ami nem fog elférni, mert azok forgós állványon lesznek. A többi cuccot már fel tudom tenni zárható redőnyös polcra és ezekre a visszahajtható állványokra. Mindkét dolgot ki akarom próbálni, mert télen és sajnos a nyári időszakban nem nagyon jók a játszó és foglalkoztatóházak, másik, hogy elég sokszor mégsem jönnek el a gyerekek, és volt aki már csak ebbe a profilba simán belebukott. Én ezért gondoltam ilyen többoldalú dologra. Lenne a boltban kismamaruha is, és egy játékos rész, ahol kizárólag fajátékok lesznek. A baba-mama részen lesznek majd olyan mint mérlegkölcsönzés, vérnyomásmérő és cukormérőkölcsönzés. A délelőtti programok között lesz diétás tanácsadás kismamáknak, és túlsúlyos gyerek szüleinek. Ez a terv. A bolt 14-18-ig lesz nyitva. A foglalkoztatórész pedig 9-13-ig, így van egy óra átpakolni, kipakolni. Van a bolt előtt hely, ahol ki is lehet pakolni. Egy dolog van amit most a kőműves még megnéz, hogy a mosdót hogy lehet kialakítani, mert az feltétel, ha gyerek- és felnőtt foglalkozás van. Emiatt fontos.

Anyu nyugdíjas lesz jövőre, így lehet még olcsóbb lesz őt foglalkoztatni. Mondjuk még ez kiderül, mert még csak 20-án után tudok elmenni a könyvelőhöz.

Ez az ötlet már évek óta a fejemben volt, de csak most kaptam meg a helyet. Nem nagy, de szerintem így kihasználom. A gondom még, hogy egy ismerősöm tőlünk mondjuk elég messze, most csinálta meg ezt, de nem bolttal, hanem csak simán foglalkoztatóház. És félek neki ez nem fog tetszeni, de hát most mit csináljak, ha egyre gondoltunk. Bár az övé nagyságrendekkel jobb, nagyobb és szebb is meg jobb is... Az én megoldásom kezdetleges, mert ha bejönne, akkor szüleim lakását átalakítanánk, és ott folytatnánk a foglalkoztatóházat. Csak a szüleim nem akarnak úgy belevágni, hogy még nem próbáltam ki kicsiben. Támogatnak, minden átalakítást Apum megcsinálna a kőművessel. Engedélyeket kellene nekem intézni, na meg az árurendelést. A tanárokkal már beszéltem akik a programokat csinálnák. Jó lenne ez az ötlet? vagy hülyeség, hogy bolt és programok is lennének? Hétvégére pedig családi programokat szervezünk a közeli erdőben, ennek a férjem utánajárt és meg lehet kapni az önkormányzattól az engedélyt. Biciklitúra és egyéb gyerekprogramok lennének heti-két heti rendszereséggel. Szombaton a boltban délelőtt interaktív bábszínház lenne. NA??? nagy baromság?:)

2013. aug. 16. 13:14
 7/9 Linkoln ***** válasza:

Sok sikert!

Fő az innováció.

Ugyan annyi időd van mint nekünk. napi 24 órát. Ebből annyit használsz fel a vállalkozáshoz amennyit akarsz. Még ha kevésbé életképes is az ötlet mint egy benzinkút a főúton, ha több időt beleölsz simán működhet.

Én drukkolok!

2013. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kis csaj/srác üzleti terve a következő:


helyszín? pince, ha apu engedi

áru? ócska kínai, de olcsó

terv? megvan eladni drágán!

extrák? babafoglalkoztató, helyszín a fűnyíró helyén, anyu intézze!

jövőbetekintés? gazdag leszek :)

+ bevétel? csomag és gyerek megőrzés a fűnyíró helyén

költségek? mitomén majd a bevételből lesz levonva aszem...


Na mit szóltok, mennyi idő alatt leszek milliárdos?

2013. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Linkoln ***** válasza:
Sajnos... Jah..
2013. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!