Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Te VÁLLALKOZÓKÉNT ezt a...

Te VÁLLALKOZÓKÉNT ezt a terméket mennyire tartanád hasznosnak?

Figyelt kérdés

Egy kis segítséget kérnék Tőled, amennyiben kisvállalkozó vagy, vagy kis céged van.


Megköszönöm, ha őszintén válaszolsz, mert ezzel sokat segítesz nekem.


Kidolgoztam egy olyan online módszert, amivel a neten hamar létre tudsz hozni egy weboldalt + népszerűsíteni tudod azt, és potenciális vásárlókat tudsz szerezni folyamatosan. Ha már van honlapod, azt is tudod ezzel hirdetni, ha még nincs (vagy nem elég jó), újat könnyen (weblap készítési, programozói tudás nélkül) tudsz vele készíteni.


Miért jó ez? Azért, mert a sok fizetős hirdetési mód (adwords, facebook, reklámkampányok) helyett ingyen, kis munkával meg tudod ezt csinálni, vagy ha van alkalmazottad, de nincs időd, könnyen ki tudod neki adni, akkor, amikor nincs egyéb munkája.


Ezzel több vállalkozást (köztük több sajátot) hirdettem már sikeresen, partnereknek hoztam vásárlókat, és némely partnernek sok millió Ft bevételt.


A kérdés a következő: Szerinted ha ezt a módszertant egy termékbe összefoglalom (lépésről lépésre leírva mindent, hanggal és videókkal), akkor az hasznos lehet a Te számodra? Értékelnél egy ilyen anyagot? Ha igen, miért és ha nem, miért nem? Mit várnál el tőle?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 16. 18:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én remek lehetőségnek tartom. Hozd hírbe!
2013. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nincs már 1000+1 ilyen szolgáltatás?

Azt írod, a többi, fizetős hirdetési móddal akarsz versenyezni - mi garantálja, hogy tudod is hozni az ő színvonalukat?


Számomra egyébként biztos nem hasznos, mert én magamnak szeretem ezt intézni, de az idősebb vállalkozói korosztály körében el tudnám képzelni a sikerességét.

2013. aug. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem az eddigi válaszokért.


1: Kösz a bátorítást, ez lesz a következő lépés, csak előtte puhatolózom :)


2: Megértem az érveidet. E szerint jobban ki kellene hangsúlyoznom, miben jobb, mint a hasonló (vagy hasonlónak gondolt) termékek? Pl. Ha nincs elég ügyfeled, vagy több pénzt akarsz keresni, megmutatom, hogy szerezz tartósan vevőket. Van már működő marketinged? Akkor ez még rátesz egy lapáttal.


"Nincs már 1000+1 ilyen szolgáltatás? "


Konkrétan mire gondolsz? Mondasz példát? Nem kötözködni akarok, valóban segítene, ha tudnám, milyen szolgáltatáshoz hasonlítod ezt. :)


Egyébként 4-5 éve tanulmányozom a piacot, sok tananyagot letöltöttem, megvettem, rendezvényekre jártam - de ezt a témát így összeszedve sehol sem találtam. Kb 3 éve fejlesztem, de eddig csak saját (és partner) cégeknél használtam, most merült fel, hogy talán ki kéne adni.


"mi garantálja, hogy tudod is hozni az ő színvonalukat?"


Az általam elért eredményeket nyilvánossá teszem + pénzvisszafizetési garancia, ha mégsem. Hiszek benne, nálam működött több cégnél, ha vhol nem működik, visszakapja a pénzt. (Plusz lesz egy szűrő, és ha előre látom, hogy egy adott üzletágban nem működik, akkor annak nem adom el)


"mert én magamnak szeretem ezt intézni"


Mármint mit? A hirdetést? Vagy a honlap készítést? Ahhoz, hogy Magadnak megcsináld ezeket, honnan szerzed be az infót, szaktudást? (Természetesen, csak ha publikus) Ennek az anyagnak pont az a lényege, hogy ha ezekben nem vagy jó, akkor mutatok egy módszert, amivel saját magad meg tudod csinálni. Tehát elvileg pont azoknak szólna, akik maguk intézik ezt. Máshogy kellene fogalmaznom?


Kösz!

2013. aug. 16. 19:31
 4/12 anonim ***** válasza:

Akik kifejezetten vállalkozásoknak építenek weboldalakat, általában szoktak hasonló ajánlatokkal előállni, ami hirdetést is magában foglal. Én egyébként ettől eléggé idegenkedem, tavaly beszélgettem egy ilyen céggel (ne kérdezd mi volt a nevünk, Webart vagy valami hasonló) egy kiállításon, de mikor szóba került, hogy igazából az ő fizetős csomagjuk semmivel nem tud többet, mint egy Wordpress (ahol a közösség magyarul segít mindenben), finoman elhajtottak a csudába. Ott keresőoptimalizációt is meg tudod oldani magad és még elég sok mindent, már rég nem egy sima blogmotor, de a Joomla sem egy nagy ördöngősség szerintem. Hirdetés terén meg valóban nem tudom konkrétan mire gondoltál, mert azzal őszintén szólva én nem nagyon foglalkoztam, (szerencsére nem volt rá szükségem), de ha választanom kéne, az E-Target és AdWords nekem így látatlanban vonzóbb lenne.

Ezért is írtam, hogy szerintem annak jöhet jól, aki eddig internet-fób volt, vagy nem tud maga designeolni és bekonfigurálni egy céges weboldalt, ami azért valószínűleg még mindig a kis és családi vállalkozások döntő többsége.

2013. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, sokat segítettél a pozícionálásban.


Igen, ha a Wordpress-hez értesz alap szinten, vagy van időd/kedved utánaolvasni, akkor a weblapot ki lehet pipálni. Persze, a legtöbb ilyen cég ugyanúgy WP-re, Drupal-ra, Joomlára épít weblapot :) Itt nekem az lenne a célcsoport, aki nem akar kifizetni százezreket egy profi cégnek weblapra. (Lehet hogy kapna mellé 1-2 hónap ajándék hirdetést, de utána?) Itt ennél lényegesen olcsóbban megkapna egy komplett módszertant weblapépítésre+webszövegírásra+hirdetésre, amit maga csinálhat, vagy kiszervezhet a munkatársaknak. Valóban, kis, családi vállalkozásoknak is hasznos lehet.


A webszövegírás, hirdetés persze más kérdés. Szerencsés vagy (vagy valamit jól csinálsz :) ) ha hirdetésre még nem volt szükséged. Adwords, E-target, ezek is mind jók vevőszerzésre, de persze ezeket is jól kell beállítani.


Mástól is köszönettel veszek véleményeket.

2013. aug. 16. 22:49
 6/12 anonim ***** válasza:
van jópár ilyen oldal, ahol csinálhatsz magadnak 0 tudással fasza oldalt, reklámozni meg többek között lehet facebookon is
2013. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Köszi,


milyen oldalakra gondolsz pl.? Olyat is tudsz, amivel saját domain név alatt futó oldalt csinálsz?


Facebook - ott a folyamatos jelenlét, kíváncsiság felkeltése oké, de eladni nehéz. Te hirdetsz Facebook-on? Milyen módszerrel? Megosztások/posztok, vagy szponzorált bejegyzések, ajánlatok?


Köszönöm!

2013. aug. 17. 23:04
 8/12 A kérdező kommentje:

UP


Más vélemények esetleg?

2013. aug. 21. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:

"Ha már van honlapod, azt is tudod ezzel hirdetni, ha még nincs (vagy nem elég jó), újat könnyen (weblap készítési, programozói tudás nélkül) tudsz vele készíteni. "


Készítesz neki 1 weblapot ami az ő weblapját hirdeti ennek mi értelme van? Ki fog felmenni erre a weblapot hirdető weblapra, ez nagyon érdekelne...

Vagy 1 forgalom generáló botról van szó? Ez esetben értem!

Másrészről a botok nem vásárolnak, nem fizetnek...

2013. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sn0wf0x válasza:

Szerintem bármibe bele lehet vágni, csak jól kell ismerni a konkurenciát és legalább egy szálon, minőségibb szolgáltatást nyújtani azonos, vagy a kezdetekben nyomott áron.

Ebben a szolgáltatásban én is látok lehetőséget, igazán jó magyar nyelvű oldal, ami hasonló szolgáltatást tud nyújtani, kevés van. Amire mindenképpen figyelj oda: az elhelyezett bannerek és hirdetések ne legyenek túl tolakodóak. Sok sémád legyen, minden vállalkozás célja, hogy kicsit kitűnjön a tömegből, így azoknak is ez lesz a célja, akik a te szolgáltatásodat veszik igénybe.


Próbálj ki különböző árukapcsolásokat, főleg SEO téren. Legyenek akcióid és legyen jó a marketinged és kommunikációd. Ezen felül ami a legfontosabb, hogy az ügyfélkezelésed és esetleges panaszkezelésed profi legyen. Ha szükséged lesz segítségre, vagy tanácsadóra, esetleg társra a fent felsoroltakban, vegyük fel a kapcsolatot.


Rengeteg apróságra oda lehet és kell még figyelni de sok sikert kívánok az induláshoz, minden csak hozzáállás és kitartás kérdése :)

2013. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!