Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Valaki erről pontosabbat?...

Lizi44 kérdése:

Valaki erről pontosabbat? Közlemény szerint azoknak a cégeknek, amelyek augusztus 31-e után kezdik meg

Figyelt kérdés
tevékenységüket, hasonló szabályok szerint kell működniük: regisztrálniuk kell az adóhatóságnál, de ha ez megtörtént, akár kézi kibocsátású nyugtát is adhatnak vásárlóiknak, az ellenőrök akkor sem bírságolnak - olvasható az ado.hu cikkében.

2013. szept. 3. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A NAV oldalán a pénztárgépekkel kapcsolatban az utolsó közlemény augusztus 21-i. Annak a legvégén olvasható az alábbi:


"Azoknak a pénztárgép használatra kötelezett adóalanyoknak, akiknek (amelyeknek) új tevékenység megkezdése miatt vagy egyéb okból pénztárgépet kell beszerezniük, és 2013.augusztus 31-én nem rendelkeznek olyan rendeltetésszerű használatra alkalmas és

működőképes pénztárgéppel, amelyet 2013. december 31-ig használhatnak, igényelniük kell a NAV-tól 2013. augusztus 31-éig üzembe helyezési kódot annak érdekében, hogy az esetleges szankció alól mentesüljenek.


Amennyiben ezek az adózók 2013. augusztus 31. után

bizonylatolási kötelezettségüknek – az online típusú pénztárgépük üzemeltetésének megkezdéséig – kézi kibocsátású nyugtával tesznek eleget, azt a NAV nem szankcionálja.

Amennyiben az adóalany azt a tevékenységét, amelynek vonatkozásában a nyugtaadási kötelezettséget pénztárgéppel köteles teljesíteni 2013. augusztus 31-ét követően kezdi meg, az adóhatóság az üzembe helyezési kód 2013. augusztus 31. utáni, de a tevékenység megkezdése

előtti igénylése esetén nem szankcionálja, ha az adózó a nyugtaadási kötelezettségének kézi kibocsátású nyugtával tesz eleget."


Vagyis ezek alapján igen, annak aki augusztus 31-e után az új tevékenység miatt vagy alakulás miatt pénztárgépet kellene hogy beszerezzen - nyilván csak régi típusút lehetne - azoknak ez nem kötelező mert valóban adhatnak kézi nyugtát is, mindaddig amíg az új pénztűgépet be nem szerzik. De regisztrációs kódot mindenképpen igényelniük kell.


Az 50 ezer forintos támogatást természetesen nem kérhetik, hiszen arra csak azok jogosultak - az egyéb feltételeken túl - akiknek van a tulajdonában régi típusú pénztárgép.


(Mint könyvelő azért ettől nem feltétlenül vagyok boldog.)

2013. szept. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Én online vállalkozó voltam, vagyok, ami nem nagyon ment, így májustól bérlek egy üzlet helységet, működési engedélyem is azóta van rá de nem tudtam kinyitni mert vártam, hogy megjelenjen a piacon az új pénztárgép, mivel nem akartam 1 hónapra venni, és feleslegesen pénzt kidobni. Így kerültem abba a helyzetbe, hogy azóta is csak fizetem a bérleti díjat bevételem nincs, és várom a NAV vissza jelzését már 2 hónapja hogy kinyithatok e nyugtával vagy sem? Ezért örültem a válaszodnak,mert a könyvelőm, megigényelte a kódot, de (igaz még nem jelzett vissza hogy kaptam e kódot) de akkor így gyakorlatilag beüzemeltethetem a boltot?
2013. szept. 4. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!