Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehetne sok pént...

Tigris19 kérdése:

Hogyan lehetne sok pént csinálni, várom a válaszokat bövebben lent?

Figyelt kérdés
azt tudom hogy csak pénzből lehet pénzt csinálni,de jó lenne ha mondanátok egy két tippet,vagy ha esetleg vannak köztetek olyanok akik pénzből csinálnak mégtöbbet az irjon privátba,ötleteim nekem is vannak,de kiváncsi vagytok a ti ötleteitekre?

2013. szept. 14. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt nekem is a tőkekovácsolás volt a legfontosabb, hiszen még az sem mindegy, hogy 100 ezer vagy 1 millió forinton érsz el 10%-ot. 18 évesen csak mai áron kb. 300 ezer forint malacperselyből maradt pénzzel kezdtem (mai árakon mondok mindent, mert nominálisan nagyon kevésnek tűnnének az itt említett pénzek). Ezen kívül a családom állta az albérlet, rezsi, utazás és kajaköltégeket, havi kb. 50 ezer forintot.


Először is felvettem a maximális 40 ezres diákhitelt, ami 5 év alatt 2 millió volt. Évente 400 ezer.

Ezen kívül dolgoztam diákmelóban, amivel évi kb. 350 ezret kerestem.

Ezen kívül kaptam a tanulmányi ösztöndíjat, ami havi 15 ezer volt, évente 150 ezer.


Ezekkel a pénzekkel tőzsdéztem. De nem hobbiból, az egyetemen is erre a pályára készültem. Az első dolgom volt az egyetem befejezte után, hogy azonnal visszafizettem minden diákhitel tartozásom és a kamatokkal együtt is többszázezres nyerőben szálltam ki a hitelből, mert sokkal nagyobb hozamot értem el rajta, mint amennyi kamatot számítottak rá. Az ösztöndíj az jött mindig, mert jól tanultam és eleget is dolgoztam suli mellett, így abból is jött mindig pénz, mert nem lustultam el, hajtott, hogy minél több extra pénzem legyen.


Viszont mindig figyeltem arra, hogy megfelelően kezeljem a kockázatot (bár mai fejjel szólva már nem nevezhető kockázatkezelésnek a hitelből való tőzsdézés). De például csak a pénzem felével-kétharmadával tőzsdéztem, a többi mindig bankban, kp-ban vagy állampapírban volt.


Olyat se csináltam, amit egyszer olvastam itt egy kérdésre adott válaszban, hogy eldöntötte a srác hogy tőzsdézni akar, összeszedte minden pénzét, 2 millió forintot és vett belőle OTP részvényeket. Szóval csak ésszel kell csinálni. Ha megkérdezem magam, hogy "Hülye vagyok most?" és a válasz igen, akkor nem csinálom azt a dolgot.

2013. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy válaszoltál,én személy szerint nem nagyon értek a tözsdéhez,szeretnék is meg nem is belevágni


van az ismeröseim körében olyan aki tözsdézett és bukott nem is keveset,jó ,biztos van olyan is aki rengeteget nyert belölle


mindenki irja,meg tudomishogy a lányok futtatása,a drog,betörések ezekbe van a pénz de engem ez nem vonz inkább hogy ugy fogalmazzak öltönyös bünözö lennék :D

2013. szept. 14. 12:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen gyorsan befuccsoltak a valutaváltogatásos elképzeléseid? XD


Hidd el senki nem fogja itt ezüst tálcán nyújtani neked az arany tojást tojó tyúkot...

2013. szept. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Devizakereskedelem neten is mehet, 50-100e inudlótőkével is.

(sőt van ahol ~30e indulótőkét biztosítanak, ingyen)


Persze nem a nagyokos vagyok, mert így születtem embereknek.

Azok járnak sikerrel minden téren akik fel tudják fogni: a tudást meg kell szerezni a megfelelő helyen, rengeteg időráfordítással.


Tőke nélkül pont az ilyen dolgokban érdemes gondolkodni:

Forex(tőzsdére kell a tőke, forexre kevésbé), online poker,

Pont olyan dolgokban ahol a nagyokos vagyok,mert így születtem emberek pénzt buknak, sok pénzt.

2013. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Igen, a barátod veszteségeket ért el, mert a tőzsdén nem nyerhet mindenki.


Egyrészt nem mindenki elég jó hozzá. Ebben benne vannak személyiségbeli hiányosságok, amik nagyon fontosak a tőzsdén és profinak gondolt intézményi befektetők körében is előfordulhat. A másik alsóbb szintű, amikor valaki még az elméleti tudás árát sem hajlandó megfizetni. Ők azok, akik a fogalmak többségével nincsenek tisztában, millió alapkifejezésről fingjuk sincs és nincs egy globális összképük a tőkepiacokról. Ide tartozik az, hogy valaki csak a részvénypiacokat követi figyelemmel, miközben a tőzsdék nem csak ennyiből állnak. A tőkepiacokon való hosszú távú "életben maradásnak" fontos eleme a makro szemlélet is, azaz a globális egész figyelése is. Ha nem szerettél híreket olvasni soha, akkor nehéz dolgod lesz.


A tőzsdék jók, mert a vállalatok a részvénykibocsátásukkal extra tőkéhez juthatnak, ami a vállalatok további fejlődésének irányába mutatt, de meg kell érteni, hogy a tőzsde ezen túl egy zéró összegű játék. A továbbiakban egy kiváló tőzsdei szakértő, Nyilasi Attila blogjából idézném az ő saját gondolatait. Ő a nagyon kevés magyar tőzsdei szakember egyike, akinek szerintem érdemes figyelni a mondanivalójára, bár már majdnem 1 éve nem írt a blogjára, a 2006-2012 közt összegyűlt bejegyzéseiből könyvet lehetne kiadni. Nem lesz rövid, de így van benne minden, így kerek az alábbi rövid kis összefoglaló tőle. Ennek a második résznek ő a tökéletes megmondója:


"Kezdjük néhány fontos alapvetéssel! A tőzsde valójában nem más, mint egy zéró összegű játék, ahol a játékosok egymás pénzét próbálják elnyerni. A nyereségvágy keltette mohóság és a veszteségtől való félelem alakítja a piaci mozgásokat. Az árfolyamokat kizárólag az orderflow alakítja, vagyis a piacra érkező/aktivizálódó vételi és eladási megbízások aggregátuma. Minden más tényező (hír, fundamentum, chart, egyedi elhatározás) csak ennek kiváltó oka.


Drágábban add el! A játék lényege egyszerű: drágábban kell eladni, mint venni. Figyelem! Ez nem a klasszikus bölcsesség („olcsón venni, majd drágán eladni”), hanem sokkal tágabb a játéktér. A játék akkor is nyereséges, ha nagyon drágán veszünk, és méregdrágán adunk el. Sőt, adhatunk el előbb drágán, és csak később veszünk vissza olcsóbban. Nincsenek klasszikus közgazdasági kereslet-kínálati görbék, nincsen Marshall-kereszt. Itt mindenki potenciális eladó, és mindenki potenciális vevő, és bármelyik pillanatban vagy bármilyen árszinten változhat a vevői vagy eladói szándék.


Recept nélkül Veszíteni nagyon könnyű, az jön magától is, de a nyerésre nincs semmilyen általános recept, semmilyen titkos képlet, tartósan stabilan nyerni nagyon nehéz a tőzsdén. A piac teljesen kiszámíthatatlan, minden egyes egyedi esetben meg kell találnunk a nyerő stratégiát. Elég nehéz feladatnak tűnik. Az esetek 90 százalékában esélyünk sincs eltalálni, merre megy majd az orderflow, azaz ha így nézzük, a tőzsdézés 90 százalékban a szerencsétől függ.


A piac kegyetlen A piac állandóan ellenünk akar menni, le akar mészárolni. Ha nem merünk lépni, tuti hogy kimaradunk a nyerőből. Ha viszont megnyitunk egy pozíciót, várhatóan csakazértis ellenünk indul a piac. Ha a veszteségtől való félelmünkben eladunk, szinte biztos, hogy ezután fordulni fog. Ilyen a piac, ne gondoljuk, hogy pechesek vagyunk, alapesetben a piac mindenkivel kegyetlen.


Ne igazunk legyen, hanem nyerjünk! A piac sokszor irracionális, de csak a piac által lehet nyerni, aki a piaccal szembemegy, az veszít. Tehát hiába téved a piac, és valójában nekünk lenne igazunk, mi akkor is veszítünk, ha szembe megyünk a piaccal. Csak akkor lehet nyerni, ha egy irányba megyünk a piaccal.


A kellően elrettentő figyelmeztetések után nézzünk néhány általam hasznosnak vélt tanácsot. Persze ezek sem kőbe vésett tippek, másképpen is lehet pénzt keresni a gépezetben. Mindenkinek egyedi, személyre és szituációra szabott stratégiát és koncepciót kell kidolgozni, de mindenképp legyen elképzelésünk, mert a szerencsejáték alapon történő tőzsdézés szerencsejáték-hozamokat is fog eredményezni, vagyis hosszú távon biztos a bukás.


A trend A legtöbb pénzt úgy lehet keresni a tőzsdén, ha időben észrevesszük a tőzsdei fázisváltásokat, hogy bull (emelkedő) vagy bear (lefelé ívelő) a piac. A jó beszállási pont a legfontosabb. Beszállásnál van mozgásterünk, nem vagyunk semmilyen kényszerben, amíg nincs pozíciónk, addig nincs veszélyben a pénzünk. Optimális kiszálláspontot már nehezebb találni, mert függő helyzetben vagyunk a pozíciónktól. Bár nemcsak egyszer volt, de a tőzsdén is ritka a kutyavásár. Bux-duplázás, vagy triplázás csak 5-10 évente egyszer van. Nem akkor kell beszállni, amikor már megtriplázódott a Bux, és már a TV-ben is reklámozzák a tőzsdét. Venni akkor kell, amikor a részvények nagyon olcsók, évek óta estek, de már kifeneklettek, és emelkedés jelei mutatkoznak.


Akár a horgászás Az „ugrabugrálás” pillanatok alatt ledarálja a tőkét. Az értelmes tőzsdézés 99 százalékban abból áll, hogy nem csinálunk semmit, csak figyelünk és várunk.


A pozíció mérete Elsődlegesen a veszteségtől való félelmünk szabja meg, hogy mekkora mennyiséget veszünk. Ennek megfelelően kiszámíthatjuk, hogy mekkora pozícióméret adná a még tolerálható veszteséget számunkra. Ha ez az elméleti pozícióméret megvan, akkor a profik ennek vegyék a felét, a már némi tapasztalattal rendelkezők a negyedét, a kezdők pedig a tizedét.


Módszerek A hosszú távú profitszerzés szempontjából három alapvető kereskedési módszer létezik, ezekből válasszunk: 1. Sok üzlet, amiből több a nyerő, mint a bukó. 2 . Sok üzlet, amiből több a bukó, mint a nyerő, de a bukók kicsik, a nyerők viszont nagyok. 3. Kevés üzlet (a bukók elkerülése végett), vagyis nem baj, ha kimaradok sok nyerőből, elég, ha csak néhányat megfogok, de lehetőleg ne nagyon kapjak be bukót. (Az első kettő inkább „tréder”, a harmadik inkább invesztor megközelítés.)


Az adott piac Az adott piac ismerete elengedhetetlen. Aki nem ismeri az adott piac sajátosságait, az első banánhéjon el fog csúszni, és azt vesszük észre, hogy számlaegyenlegünket „ebédre felfalta” a piac. Másképp kell mozogni a BÉT-en, a Nasdaqon, a devizapiacokon. Ha nincs tapasztalatunk, előbb egy ideig kísérjük figyelemmel a lokális piac mechanizmusait, kereskedését, sok esetben lehet demoszámlán is tesztelni a piacot.


A megfelelő order A piacon megfelelő ordereket (megbízástípust) használjunk. Néhány példa: gyors, likvid piacon market ordert (a piacon azonnal teljesítendő megbízást) érdemes adni, nehogy elússzon a megbízás, és ezáltal lemaradjunk. Illikvid piacon (pl a BÉT-en) bizonytalan a piaci ár, szélesebb a marsz az eladás és a vétel között, ott inkább limit-ordert (adjuk meg azt az árat, ahol hajlandók vagyunk venni/eladni) adjunk.


Realizáljunk nyereséget! A nyereséget vagy egy részét tegyük zsebre, mielőtt elolvadna. Ha már szignifikáns nyerő van, ne nagyon engedjük vissza veszteségbe a pozíciót.


Védjük meg legalább a nyereség egyharmadát/felét/kétharmadát profitvédő megbízással. Kérdés az is, hogy meddig érdemes tartani a papírokat? A rövid táv legtöbbször kiszámíthatatlan. Hosszú távon pedig a tőzsdei befektetés nem sokkal jobb, sőt Magyarországon sokszor rosszabb befektetési forma is lehet, mint a prémium bankbetét vagy az állampapír. Bizony ne feledjük, hogy a legtöbb magyar részvény csúcsárától akkora árfolyamveszteséget szenvedett el, hogy szinte semmi esély nincs, hogy valaha is visszamásszanak a sok évvel ezelőtti értékükre. (Például Matáv 2700 forint, Nabi 5000 forint, Synergon 4500 forint, Rába 3200 forint, Phylaxia 900 forint, Antenna 18 000 forint, Pannonplast 12 000 forint.) Talán a középtáv (néhány hónaptól 1-2 év) hordozza időarányosan a legjobban megtérülő lehetőségeket."


Diverzifikáció A tartós befektetéseinket diverzifikáljuk, rövid távon viszont csak 1-2 pozícióra szabad fókuszálni. Elméletileg 10 megfelelően kiválasztott részvénnyel teljes diverzifikációt lehet elérni. A kockázatmegosztás azonban nagyon fontos, mert a részvény rendkívül kockázatos befektetés, szinte minden hónapban csődbe megy egy amerikai sikervállalat, és ezzel legtöbbször pillanatok alatt nullára esik a részvény árfolyama (nagy port kavart a WorldCom, az Enron vagy a K-mart története, de sztorik mostanában is akadtak, így a Delphi, a Refco, illetve a Delta Airlines.


Fektessünk magunkba is! Csak azt a pénzt vigyük a tőzsdére, ami nem kenyérre kell. Ha ne adj’ isten már nyereséget is termelünk, akkor annak a felét legalább vegyük ki, és „éljük fel”, azt már nem tudjuk elbukni, azt fektettük be a legjobb helyre: magunkba. Ne is próbáljunk versenyezni a virtuális profitokkal, a mélyponttól a csúcsig kalkulált ívvel. Aki egy mozgás felét meg tudja fogni, az már nagyon profi.


Nincsenek tuti tippek, csak marketingkampányok Valójában senki nem tud semmi biztosat a tőzsdén, aki mindenáron hangoztatja, hogy valami fel fog menni, vagy biztosan le fog esni, az érdekelt, és csak „marketingeli” a pozícióját. Ha ugyanis ő valóban vett, és erre később másokat is rá tud beszélni, akkor számára kedvezően erősíti a folyamatokat.


Ne higgyünk a tőzsdei legendáknak! A tőzsdei „kamukirályokból” Dunát lehetne rekeszteni, de igazán sikeres tőzsdés kevés van. A harsogók olyanok, mint a Nagy Ho-Ho-Horgász, aki azzal dicsekszik, hogy mekkora halat fogott, valójában pedig elpuskázta a halat, sőt még be is esett a vízbe, és a bot is ottragadt. A tőzsde egy külön szakma, 5-10 éves nagyon kemény munkával, elméleti és tapasztalati tanulással, sőt a milliós tanulópénz szinte biztos elbukásával lehet megtanulni a bankbetétnél magasabb várható hozammal forgatni a pénzt. És még így is, a legnagyobb profik bicskája is bármikor beletörhet a piacba. "

2013. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm ezt a "pár" sort érdemes volt elolvasni
2013. szept. 14. 18:10
 7/8 Linkoln ***** válasza:

Ha egyetlen egy ember is élne, aki sikeres tőzsdéző, akkor kapna egy halom pénzt, látva az eredményeit. Mondjuk egy milliárd dollárt, aminek a profitjára a felét megtarthatná.

Pár évtizeden belül, mivel %alapon gyarapítja, a világ összes pénze az övé lenne.

Miért nem történik meg? Soha smemilyen kimért, már már majdnem tökéletes körülmények között sem?

Mert nem lehet...

Aki hitelt vesz fel tőzsdére, nagy ész nem lehet.

A világ 1000legjobb tőzsdése egyhelyen sem tud okos döntést csinálni...

Az anomáliák időnkénti lekereskedéséből és a politikai húzások elemzéséve révén remélik hogy elérnek egy hozamot, nem pedig veszteséget.


Az a tőzsdében a biznisz, hogy mindenki szinte egyenlő eséllyel játszik. A tök hülye is. Áttétellel, ő szabja meg hogy milyen időtávon akar mekkora hozamot/veszteséget.

Így látványosnak tűnik. Az emberek kapzsik nem tudnak ellenállni.

Egyébként én is tőzsdézgetek... "sikeres vagyok" de ostobaságnak tartom.

2013. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ha egyetlen egy ember is élne, aki sikeres tőzsdéző, akkor kapna egy halom pénzt, látva az eredményeit. Mondjuk egy milliárd dollárt, aminek a profitjára a felét megtarthatná.

Pár évtizeden belül, mivel %alapon gyarapítja, a világ összes pénze az övé lenne.

Miért nem történik meg? Soha smemilyen kimért, már már majdnem tökéletes körülmények között sem? "


Én tudok másik választ is, ami a kérdésre választ ad. Illetve jobban belemennék, nem csak egy ideböfögött félmondattal, ha már felvetetted az egész dolgot.


Azért, mert megunja és visszavonul. A profik tőzsdei átlaghozama nem véletlenül szóródik 10-15% körül. Az elképesztően profik, akikból pedig régen egy marék élt, ma már talán egy panelházra való, pedig évi 20-30% maximumot hoznak hosszú távon. A szép tőzsdegrafikonok, duplázódó és triplázódó részvényárfolyamok ellenére, a valós tőzsdei hozamok ennél sokkal siralmasabb valós képet mutatnak. A grafikonokra utólag ránézve nagyon könnyű dolognak tűnik a tőzsde, a valóságban mégis a legtöbben végül veszteséggel végzik.


Világos, hogy nincsenek tartós 100%-os hozamok. Ez kamu, beetetés, hazugság, kóklerség, megtévesztés, csalás, átverés, mókushülyítés, parasztvakítás. Aki ilyen irreális hozamokat céloz meg, annak irracionálisan sokat kell kockázatnia, és előbb vagy utóbb garantáltan elbukik. És szinte mindegy, hogy előbb vagy utóbb, ha a végén úgyis mindent elbukik. És akinél beüt a kapitális bukó - mindegy, hogy addig hányszor nyert – annak ekkor sokkal kevesebb pénze marad, mint amivel az egészet elkezdte, és onnan ezzel a sokkal kisebb tőkével újra már nem tud visszajutni arra a szintre sem, ahonnét indult. Ha valaki elbukja a zsetonjait, akkor azokat nem lehet visszanyerni, mert zseton nélkül nem lehet tovább játszani sem. Game Over.


Időről időre vannak nagyon jó befektetési és spekulációs lehetőségek. Aki nagyon ügyes, nagyon okos, harcedzetten mértékletes, de azért kellően bátor, és még a szerencse is mellé áll, az ezekből meg tud játszani néhányat, és nagyon szép, impozáns profitokat érhet el, és egy-egy nagyon jó évben 100%-os nyereség is kijöhet. De tartósan nem lehet elérni 100% nyereseséget, és ez még soha senkinek nem is sikerült a trendeken átívelő 5-10-20 éves periódusokban, mivel nem minden év kánaán, és az elkerülhetetlen kisebb nagyobb veszteségek, és az idő passzív múlása matematikai kimértséggel zsugorítja a hosszú távú hozammutatókat a realitás felé. Egy szuper év duplázása után egy bizonytalan év stagnálása máris csak éves átlagos 40% hozam. Két egymás utáni év 50%-os nyeresége után egy 30%-os veszteség pedig máris 16%-os átlagos 3 éves hozamot eredményez. Millió variáció van, érdemes hasraütés szerűen feldobni egy 5-10 éves periódus több jó év impozánsnak vélt hozamát 1-2 gyenge évvel vegyítve, és máris sokkal rosszabb lesz az összkép, mint amit elsőre gondonánk. Hosszú távon nagyon nagyon agyon … nagyon nagyon nagyon nehéz impozáns hozamokat elérni.


Léteznek sikeres tőzsdézők, csak nagyon kevesen és nem verik nagy dobra. De akik igen, azokról pedig te is biztos hallottál már: Warren Buffett, Soros György, de magyar dimenziókban is van néhány rendkívül sikeres és szerintem közismert szakember, akikre a HOZAMAIK ALAPJÁN mindig érdemes figyelni.

Visszatérve az elején említett "azért nincsenek, mert abbahagyják" dologhoz, megemlíteném, hogy bár jól néz ki Soros György, aki még 80 évesen is űzi az ipart, meg jól hangzik hogy akkor is el lehet érni átlag 15%-ot, a lényeg hogy én is valamikor 40 körül tervezek "nyugdíjba menni", miután befutottam a tőzsdén. Az, hogy erre 2% esély van és hogy ez sem azt jelenti, hogy teljesen abbahagynék mindenfajta munkát, már másodlagos.


Tök igaz még, amit mondtál, hogy a tőzsdén mindenki egyenlő esélyekkel indul (persze ez később változik a belefektetett tanulási időt és energiát, valamint a kialakított szemléletmódot figyelembe véve), hiszen Warren Buffett is egy elég egyszerű gondolkodású ember, míg a Long Term Capital Managment nevű hedge fundot 1998-ban közgazdasági Nobel-díjas emberek vitték csődbe. [link]


Ahogy mondtam, a tőzsde piramisjáték természetesen (zéró összegű, stb.). De ezen túl kell lépni a tőzsdésnek és attól még lehet szeretni és ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül rossz dolog. Főleg annak az 5%-nak, aki nem bukik rajta és annak az 1-nek aki ebből él meg :)

2013. szept. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!