Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nincs bevételem, havonta...

Ha nincs bevételem, havonta mennyi az, amit fizetnem kell (járulékok, adók) jelenleg? (Gondolkozom vállalkozás indításában, és a legrosszabb eshetőséggel is szeretnék számolni. )

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 24. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen forma függ attól is. Mondjuk Bt, vagy egyéni vállakozó. Kata adózási fórma.Havi 50 ezer fixen, plusz évi 1.2%ipa, és 6 millióig adómentes vagy.

Viszont ha nem megy a szekér fel is függesztheted, és akkor nem kell fizetni.

2013. szept. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!!!!
2013. szept. 25. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így elég false amit írtál a kérdésben mert ugyan nem rossz a Kata ha olyan tevékenységi köröd van amiben nincsenek költségeid. Ugyanis a KATAval nem tudsz elszámolni semmit. Jobban járnál szerintem ha megkeresnél egy könyvelőt és elmondanád mit szeretnél csinálni és majd ő javasol valamit. Amit még mindig nem muszáj elfogadnod hanem utána olvashatsz nézhetsz, hogy tényleg jó lesz-e Neked! Amúgy szerintem ha számot kellene írni akkor 50-80.000Ft között van valahol az összeg de ha hosszú távon nincs bevételed vagy nem lesz ne vállalkozz mert csak bukni fogsz rajta nem is keveset!
2013. szept. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is vállalkozás indításán gondolkodom, Bt. és Kft. formában gondolkodom.

Melyik volna az előnyösebb szerintetek?

Ahogy olvastam Kft. esetében 500.000 Ft alapítótőke szükséges, ami 2014-től 3.000.000 Ft lesz.

A Bt. esetében viszont nincs meghatározva alapító összeg, így a költségek csak a járulékok lennének.

Nekem kedvezőbbnek tűnik a Bt., ti mit gondoltok?

2013. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Linkoln ***** válasza:

Nem sok mindent írtál le...

Miért akarsz Bt lenni? Vagy KFT? Mi a bajod az egyéni vállalkozással??

Ha meg te kft akarsz lenni, nem e.v., akkor arra nyomós okod van. Akkor tudnod kellene hogy miért akarsz kft lenni, vagy bt.

De az hogy nem tudod hogy bt, vagy kft, elég furán hangzik.

Kft ésszerűbb, de e.v. még ésszerűbb.

2013. szept. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Internetes oldalt szeretnék indítani és ezt cég formájában üzemelni.
2013. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!