Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Akik külföldről rendelnek és...

Akik külföldről rendelnek és itthon eladnak tárgyakat azokat megbüntetik?

Figyelt kérdés

Vaterán nézelődtem és rengeteg olyan tárgyat látok amit külföldről rendelnek meg.

Még le is írják leírásban, hogy "külföldi raktárból" érkezik. :)) Meg várni kell rá 14-30 napot.



2013. okt. 20. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ha befizeti az adót utána.


Ha meg eleve kereskedelemmel foglalkozol, foglalkozás szerűen űzöd akkor tök mindegy, milyen legális forumon kereskedsz kell a vállalkozói engedély, adószám, stb.


De hát, ki néz ennek utána?

2013. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, tök röhej!


Megrendelik Ebay-en (a külföldi raktár, LOL), aztán dupla/tripla áron eladják a Vaterán. Mondjuk nekem tuti nem, mert megrendelem Ebay-ről.

2013. okt. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a megbüntetésre írtam, hanem az 1-re.
2013. okt. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha adóznak utána, nem, ha nem , akkor igen :-)))...

Elég keményen rászállt a NAV idén ezekre az "árusokra" és van nem teljesen egyértelmű, de áfa törvénnyel már értelmezhető jogszabály is erre. A lényeget kb itt elolvashatod, persze nem túl szakirodalmi formában:


[link]

2013. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!