Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi időbe telik a nyilvánta...

Mennyi időbe telik a nyilvántartásba vétel egyéni vállalkozás szüneteltetésénél? Járt már valaki így?

Figyelt kérdés
Múlt héten küldtem el a változásbejelentési nyomtatványt, amiről visszaigazolást is kaptam, de a nyilvántartásba vételről (arról, hogy valóban szünetelek) nem érkezik igazolás (a nyomtatvánnyal kapcsolatban sem érkezik észrevétel, a kitöltés után a program is leellenőrizte, minden úgy tűnt, hogy rendben van). A tájékoztató szerint a bejelentést követő naptól szünetel a vállalkozás, de erről mikor várható hivatalos igazolás? Mert pl. ha most rákeresek, működő vállalkozást jelez a nyilvántartás... Akkor visszamenőlegesen fogják a bejelentési nap másnapjára dátumozni a szünetelés kezdő napját? Félek, hogy fizetnem kell a járulékokat, ha mégis valami gond van a bejelentéssel. (a 1818 erről nem tud informálni, az okmányirodát ajánlja, de az nem veszi fel) Egyébként mindent a hivatalos tájékoztató anyag szerint csináltam. Köszönöm a segítséget!

2013. nov. 5. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tessék bemenni egy kormányablakhoz, ott biztosan lesz aki bele tud neked nézni a rendszerbe hogy hol tart az ügyed.
2013. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Könyvelőd? hmm? Elvileg normális hogy még nem kaptál visszaigazolást. a nyilvantarto.hu oldalon ellenőrizheted, hogy már megcsinálták-e, az ünnepek miatt még a jövő hét is bőven belefér, egyébként visszamenőleges hatállyal fogják feldolgozni, ne aggódj.
2013. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakran járok igy én is az ügyfeleimmel. Mindig arra hivatkoznak, hogy el vannak havazva, de a szünetelés dátuma a beküldést követő nap kell, hogy legyen. Amig a székhely szerinti okmányirodában az ügyintéző nem dolgozza fel a bejelentőt, a többi okmányiroda sem lát semmit.
2013. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megérkezett!!
2013. nov. 15. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!