Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást indítanáto...

Linsy kérdése:

Milyen vállalkozást indítanátok és miért?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire vállalkozó kedvűek az emberek. A mai világban ki dönt a saját vállalkozás indítása mellett. Ha pedig arra az elhatározásra jutottunk, hogy vállalkozást alapítunk tisztában vagyunk e a lehetséges alternatívákkal.

Gondolván itt arra, hogy nem csak új cég alapításába kezdhetünk, hanem egy már meglévő cég felvásárlását is választhatjuk, vagy esetleg betársulunk egy vállalkozásba, vagy akár franchise rendszerbe.

Ha pedig mégis az új cég ötleténél maradunk, akkor mennyire vagyunk tisztában a vállalkozási formákkal, illetve azok közötti különbségekkel. Tudtuk-e, hogy egyéni vállalkozást, szövetkezetet, állami vagy önkormányzati szervezetet is alapíthatunk. De akár a társas formák egyike lehet számunkra a megfelelő. A Kft, Rt, Kkt, Bt mind mind sok előnyt-hátrányt nyújthat számunkra, attól függően hogy mik is az elképzeléseink, mi áll a rendelkezésünkre.

Ti mennyire vagytok tisztába az egyes formák előnyeivel, hátrányaival. Milyen formát választanátok, vagy választottatok vállalatotoknak és miért? Ha esetleg nem az új cég mellett döntenétek, akkor miért másik alternatívát választanátok? vagy miért nem alapítanátok céget?



2013. nov. 4. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nalam a lefontosabb elrettento okok:

1. tokehiany, pontosabban nem tudom hogy milyen tipusu vallalkozashoz mekkora indulotoke szukseges.

2. jogi/szamviteli ismeretek hianya, leforditva: en felek a sima adobevallastol is, mert mar az is kinai, akkor egy vallalkozasnal mennyi fele fajta szabalyt kene atlatni?


Kedv viszont lenne, vonz benne a penzugyi fuggetlenseg, onallosag, meg persze az a sztereotipia hogy a vallalkozo az gazdag, mig a berbol fizetesbol elo ember ritkan az.

2013. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pénz az Isten. Olyat, ami profitabilis: Ez pedig az informatika.


Jogi:

Rt-t nem lehet már nyitni.

Zrt-hez 5.000.000 kell törzstokének.

Nyrt-hez le kell fizetni Szász Károlyt.

Kkt az full vagyoni felelosségel jár: Öngyilkosság.

Bt-ben a beltagnak is full vagyoni felelossége van.

Kft a legjobb az összes közül.

EVA-ban is full vagyoni felelosség van.

A nonprofit Kft is jó, mert kevés az adó és ha elér profitot akkor nyitok mellé egy alapítványt, annak odaadományozom a pénzt aztán hello. Onnan meg teljesen mindegy, hogy kinél költöm el... :)

2013. nov. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NemethRobert1911 ***** válasza:

A téma felvetését is furcsálom :) ez amolyan kémkedő fajta ál-kérdés-nek tűnik, tipikusan úgy látszik hogy vagy könyvelő tette fel, vagy vezetési tanácsadó, ügyfél-keresési céllal :) mondom: nem biztos, csak felmerült bennem a hátha :)

--

Így aztán nem is nagyon válaszoltak... aki pedig válaszolt, hát bizony előbb inkább olvasott volna jogot :) ugyanis kötelező, lásd: Alkotmányos kötelessége mindenkinek... erről külön topicban lehetne érdemtelen vitát nyitni, de érdemtelen, mert törvénybe van iktatva.


Cégalapításról számos oktató sorozat van neten, saját magam is ebben való vezetői tanácsadással foglalkozom.


Az hogy valaki nincs tisztában a jogi alapvetésekkel: akkor keressen fel egy tanácsadót és/vagy jogászt; aki fél könyvelni, az nem baj, jó ha még időben megtudja, hogy az kizárólag a könyvelő dolga és nem a cégvezetőé. Ezért is KÖTELEZŐ könyvelőt alkalmazni és ezért kötelező ügyvédet alkalmazni cégjogi ügyekben, szintúgy esetekben közjegyzőt. Az állam nem engedi meg a kóklerkedést, aki at teszi - és van rá példa százezerszámra naponta - az mind bűnelkövető.


Tőkehiány: ez nem alapvető ok hanem baj. Nem csak Mo létezik a világon, Európán belül bárhol lehet vállalkozást nyitni, és bárhová lehet adózni, és bárhová lehet számlát befogadtatni, külföldi céggel Mo-ra is. Ugyanígy Mo-ról külföldre... Nulla alaptőkével lehet egyéni KATA-s vállalkozást indítani, Bt-t indítani, ami nem öngyilkosság. Az mondja aki még életében nem vállalkozott, nem is baj, nem fázott még rá (hogy azt hiszi, a Kft a legjobb). Indulásnak tehát e.v., EVA vagy KATA adózásban, vagy Bt, KATA adózásban. Kft-hez kell 500eFt még 3 hónapig, utána 3MFT, és 2016ig vna moratórium, addig össze kell gyűjteni 3MFt-ot, mert kötelező lesz feltőkésíteni az új Ptk szerinti alaptőkére.

Hogy melyik cég mennyi alaptőkével kell induljon, az a teljesen díjmentes njt.hu-ról elérhető, jelenleg hatályos a 2006. évi IV.t (Gt), utána az bekerül a 2013. évi V. évi új Ptk-ba. A Gt-ben le van igen aprólékosan írva, hogyan melyik társaság működik, mennyi alaptőkével.


Más céget az vásároljon aki annak a más cégnek a felhalmozott adósságát, kiürített házipénztárát zsbeből tudja állni.


A legjobb tiszta úton indulni. Akinek nincs pénze, az Bt, akinek van az Kft. Akinek nagyon sok van, az Rt.: ez utóbbi igazából a legjobb, az Rt-t lehet alapítani, csak kétféle fajtája van: zárt körű, ekkor nem mehetsz tőzsdére és nyílt Rt, ez azt jelenti hogy kötelező vagy tőzsdére vinni a részvényeidet.


Több, díjmentesen olvasható vállalati blogot működtetünk, tehát most ez nem reklám mivel díjmentes linket osztok meg:

[link]


Még egy fontos reflexió: Az informatika egyáltalán nem az egyetlen és üdvözítő üzleti terület amit kezdő cég jó ha művel. Sőt, csak nagyon tapasztalt 5-10 éve működő vállalkozásnak merjük ajánlani. Miért? Mert óriási kockázatot rejt, mert telítve van a piac áron messze alul dolgozó mérnöki papír nélkül működő, ál-szakemberekkel akik összeguglizták a tudásokat és informatikusnak hiszik magukat, ettől annyira fel van hígulva a piac, hogy az, aki tényleg szakértő, annak a munkájának értékét a negatív árpréssel felére vagy még az alá minősítik. Kb igazi 1 szakértőre, mérnökre jut úgy miimálisan 10-20 olyan pistike, aki szakközép elvégzése után a péhápé szakkörök tanultak alapján indít egy e.v-t és hirdeti hogy ő informatikus. így készülnek az okosnál szebb 10eFt-os webshopok, stb. hagyjuk. emiatt a vevők is érzékenyebb és botrányos a fizetési fegyelem, a számlák nagyrésze 3-4 hét de nem ritkán 3-4 hónap könyörgés után van kifizetve. én nem ajánlom senkinek.

Egy pékkel szemben ezt nem merik megcsinálni. Egy gyros-ossal szemben nem merik a vevők ezt megcsinálni, egy ügyvéddel, egy könyvelővel szemben, vagy sport létesítményben (testépítés, sport lövészeti oktatás és gyakorlás). Csakis más szakterületet tudok ajánlani ahol a vevők mindig fizetnek és szívesen, csak más területet, mint az informatika.


S még valamit: kereskedelmet, EXPORTRA termelést, tehát külföldi ügyfeleknek vagy cégeknek bedolgozni alvállalkozóként. EUR-ban fizetnek, EUR színvonalon, Mo-ra adózunk, az országot is építi, és a munkatársak bérét az EUR színvonalú bevételből egészen normálisan lehet stabilan biztosítani.

2013. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!