Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tényleg vannak üzleti angyalok?

Tényleg vannak üzleti angyalok?

Figyelt kérdés

Regisztráltam az üzletiangyalok.hu-ra, ahol leírtam egy még csak ötlet szintjén megvalósult elképzelésemet, és írtam emailt több magát befektetőnek megnevező személynek is.

Volt aki visszaválaszolt, volt aki nem. Aki igen, annak felvázoltam a pontos elképzeléseimet, amelyre azt mondta hogy jó ötletnek tűnik, van benne fantázia stb. de végül mégis az lett a vége hogy nem fektet bele, mert ... és jönnek a szokásos magyarázatok.

Majd olyan oldalakat, portálokat kapok hasonlatnak amiknek semmi közük az elképzelésemhez. Hogy azért mert nekik sem megy jól stb.

De vajon az olyan oldalak hogy kapnak támogatást mint pl.: a Jószaki.hu, ilyen jellegű oldalból is több van, mégis sikerül tőkéhez jutniuk. Hogy lehet ez?


2013. nov. 17. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Leírnád tartalommal is a kérdésed? Tehát, miről van szó? Mit írtál az említett oldalra? Milyen válasz jött? Amennyiben név nélkül másolod be a levelet, az legális (tehát ctrl+c és v --- a nevek)!
2013. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Persze miért ne írnám tele az internetet az ötletemmel?

Ha valakinek van egy jó ötlete, szerinted mindenkinek el akarja mesélni?

2013. nov. 17. 12:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Konkrétan a jószaki.hu-t üzemeltető Skawa kft is 500.000 Ft ból indult. Ennyit elég könnyen lehet keríteni az induláshoz, még meg merem kockáztatni, hogy az első éves ráfordítást is, ami nekik további 2 millió volt. Ekkora összegek pályázatok útján elérhetőek, ha valóban életképes a ötlet és nem csak a "másolása" valaminek.


Valamint az oldalon is olvasható 4 milliós Széchenyi terves pályázaton nyertek támogatást.


emellett azért fontos szem előtt tartani azt is, hogy nem csak ez az egy oldaluk van, pl. hozzájuk tartozik az otthonrol.hu is, aminek az alapja a crowdsourcing, vagy az ingyenhivo.hu és az easyling.com


[link]


Így azért már lehet másabb a gyerek fekvése...

2013. nov. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Gondolom nekik úgy jött ki a 2 milliós éves költség hogy többen indították az oldalt. De egy programozó is kerül ennyibe és nem 1 egész évre. Köztük biztosan volt programozó, de én nem vagyok az.

+ a tárhely meg sávszél is elvisz egy csomó pénzt, ami egy Jószaki.hu esetében nem olyan sok, de az én oldalam egy kép és videómegosztó volna, amihez kell tárhely és sávszél rendesen.


Ilyen pályázatokra hol lehet pályázni? És milyen konkrét pályázatok vannak?

2013. nov. 17. 13:40
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Ami már a fut az a fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása


www.vallakozzitthon.hu


évente ír ki ilyen ötletgyűjtő és megvalósító pályázatot a az Életpálya Alapítvány

www.eletpalya.hu


A munkaügyi központok évente kétszer:

[link]


illetve mikrohitel formájában, a vállalkozásfejlesztési alapítványok is adnak indulóknak anyagi segítséget:


[link]

2013. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" az én oldalam egy kép és videómegosztó volna"---ebből folyót lehet rekeszteni, de tényleg!

Ha nincsen 1 000 000 ilyen oldal, akkor 1 sem...


Ha a befektetőknek is ennyit "mertél" elárulni, nem csoda, ha nem tolonganak :)

Egy misztikus elképzelésre senki nem fizet neked! Még a támogatásokra is esélytelen vagy üzleti terv nélkül!

2013. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A befektetőknek üzleti tervet is küldtem, de ide nem fogom biztos leírni, mint már mondtam.
2013. nov. 17. 14:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Telefon:

06307686646

?

2013. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi ez a telefonszám?
2013. nov. 17. 15:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Elolvastam az általad linkelt oldalon a legfrissebb 150 ajánlatot, mondhatom van pár, ami röhögőgörcsöt váltott ki belőlem :) Másoknak is ajánlom!


Az általad felvázolt ötletnek ez az egy felelt meg, innen a telefonszám...

2013. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!