Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 24 évesen nem késő elkezdeni...

24 évesen nem késő elkezdeni egy vállalkozást?

Figyelt kérdés

Volt már egy. Csúnyán ráfizettem.

Szóval úgy értem, nem vagyok öreg hozzá?


2013. nov. 23. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Már miért is lenne az???
2013. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogy, mi a párommal 26 és 22 évesek vagyunk, de még néha éretlennek érzem magnukat hozzá. Egy tanárom közgázon azt mondta, 30 felett érdemes belevágni általában, addigra szerez az ember kellő tapasztalatot...

Egyébként mivel buktad be legutóbb, ha szabad érdeklődnöm?

2013. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Igazad van! Most már, minek erre a kis időre így 24 és a halál közt!


Te jó Isten!

Látom, hogy hatott a tudat alattidra a társadalmi agymosás.

Már nem lehet elég korán kezdeni! Mégis mikor kellett volna elkezdened? 12 évesen? Hol kezdődik a fiatal és az öregkor?


Sokan - én is - pont az ilyen "elmúlt20vénhülye" általános mentalitás miatt nem kapunk melót mert leírnak minket már 35-40 évesen az életünk delén. A legszebb kor.


Tudod 24 évesen a hátad mögött egy vállalkozással az már valami még ha be is buktál vele. Nincs még élet és munka tapasztalatod legalábbis akkora, ami ehhez kellene.


Nem tudom, mibe buktál bele de más ilyenkor még a szülei nyakán él és az első munkahelyét keresi. Sok mai fiatalnak sose lesz esélye még 54 évesen sem vállalkozni mert anyagilag nem jut el odáig.


Szóval okulj a hibáidból aztán hajrá előtted az élet. Ne hidd, hogy a mai milliomosok mindig szerencsések voltak nekik is voltak bukásaik.

Csakhogy a legnagyobbat említsem: tudod, hogy az amcsi ingatlan meg egyéb pénz mogul Donald Trump 1 milliárd!!! /nem vicc/ dollár mínuszban volt úgy, hogy akkor már nem semmi eredmények voltak a háta mögött?

1984-ben ő volt az év vállalkozója, aztán 89 körül becsődölt majd pár év alatt rendbe szedte magát és a csőd után kb. 4 évvel megszerezte az Empire State Building tulajdon részének a felét!

A nagyok is buknak. Csak ők az új utakat keresik nem adják fel, más a mentalitásuk és ezért maradnak a csúcson.

Mások sajnálják magukat, feladják és végleg lecsúsznak.

Ennyi a különbség a sikeres és nem sikeres emberek közt.


Az életedet most kell megalapozni, tapasztalatokat gyűjteni mert utána már cseszheted. Menj el tanulni nézz utána, mi megy most jól stb. Kutass, tanulj, elemezz, légy óvatos és akkor másodszorra jobban sül el a dolog.


És nyugodtan állj szóba idősebb szakemberekkel lehet tudnak egy csomó újat mondani neked. Ők már túl vannak azon, ami előtt te csak még álldogálsz. Ne légy türelmetlen és ne akarj mindent azonnal. A legtöbb milliomosnak évekig, évtizedekig tartott, mire felépítette a kis birodalmát.

2013. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

"Volt már egy. Csúnyán ráfizettem."

Failure is success! Avagy örülj neki, hogy van már tapasztalatod. Legközelebb alaposabb üzleti tervet készítessz, mélyebben beleásod magad a piacba és többet teszel a vállalkozás sikeréért - ha motivált vagy, úgyis elkezded.

2013. nov. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai. Ilyesmibe belekezdeni szerintem is csak 30 felett érdemes. Szerintem hiába kaptál az élettől már egy pofont, az nem volt elég nagy, hogy éretté válj tőle. Legalábbis a kérdésed alapján, mert őszintén szólva eléggé gyermeteg, már bocs.


31F

2013. nov. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen hozzáállással és gondolkodással inkább ne, az se hozna más eredményt.
2013. nov. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Mindenképp elkezdem amúgy.

21:28-nak: Igazad van mindenben, DE! Ez. hogy tanuljak az idősebbtől és kérdezzek tőlük, én szerintem a mai világban nem működik. Legalábbis itthon nem. A tapasztalt öregróka fogja elgáncsolni a fiatalabbakat, mert félti a saját pozícióját, vagyonát. Mindegy, hogy most egy jól menő vállalkozás fejéről beszélek vagy egy egyszerű munkahelyen..nekem ez a tapasztalatom legalábbis. De köszi a hasznos infókat neked is!

2013. nov. 24. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!