Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alvállalkozóként, hogyan...

Alvállalkozóként, hogyan lehetne elkerülni, hogy az alkalmazottaim engem kikerülve a fővállalkozóval kössenek szerződést?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Fizesd és becsüld meg őket normálisan.
2013. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Magyarok... Azoknak soha semmi se jó...
2013. dec. 9. 21:21
 3/17 KőKemény ***** válasza:
70%
Akkor takarodj abba az országba ahol nincsenek magyarok kedves kérdező a cégeddel egyetemben.
2013. dec. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KőKemény ***** válasza:
60%
Vagy alkalmazz cigányokat, ők biztosan jobban dolgoznak mint a magyarok. Sőt! Tudok jobbat, miért nem románokat, azok nem pofáznak ha zsebre fizeted őket és te is jobban jársz, hiszen nem kell adót fizetned Magyarországon, ahol annyira leszólod a magyarokat.
2013. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kikerülni nem tudod, de megakadályozhatod.


A Munka törvénykönyve előírja, hogy egy alkalmazott köteles bejelentést tenni a többi jogviszonyáról is mindegyik foglalkoztatójának.

Ezt a munkáltató nem tilthatja meg, csak egy-két esetben.

Ilyen eset például az, ha a munkáltató gazdasági érdekét sérti a dolgozója másik jogviszonya. A Te eseted tipikus példája ennek.

Valamint, az, hogy a dolgozó nem tesz eleget bejelentési kötelezettségének, felmondás alapja lehet a munkáltató részéről.

Ezt a tudatot kellene a munkavállalóidban erősíteni, és ha ennek ellenére sem változik a dolog, akkor jöhetnek részedről a szankciók.


Nem akarok egy munkavállaló alá sem tenni, mivel én is az vagyok, de ezt írja elő a törvény, tehát nem csak a munkáltató nem csinálhat azt, amit akar, hanem a munkavállaló sem. Mindkét érdekét próbálja valamilyen módon védeni.

2013. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Fixum válasza:
40%
Kőkemény, 99%, hogy tE tökemény kis butuska emberke vagy, aki csak mások lóvéjával szeret játszani... MAGYARORSZÁGON a melósok 90%-a szarkeverő senkiházi. HA LÓVÉT kezelnek, 98%-a. 25 év melóztatás után gondolom nekem is magyarázni akarod az életet talán ? Kicsi-kuki.. a magyar csak akkor dolgozik jól, ha NONSTOP ellenőrzés alatt van, s HABOZÁS NÉLKÜL kilopja a munkát is a főnöke alól, ha teheti. Gondolom E körbe tartozol kicsi-kukika.
2013. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jocipapi válasza:
74%

Midanyiotoknak igaza van.

Magyarország egy csodálatos hely ahol az emberiség minden jó és rossz tulajdonságával rendelkező emberek és ember szabásúak bírálnak másokat, és fényezik önmagukat.

Kettő fajta melós van egyik úgy felvételizik nálad,hogy MENYIT FIZETSZ,ezt nagyon felejtsd el!!

A másik megkérdezi mit kell csinálni és ezért menyit tudsz fizetni. EZZEL szabad foglalkozni!!! Fizesd meg, beszélj vele emberi hangon, és érdekeljen , hogy milyen a magán élete, segíts neki megoldani.

Ezek között 8-10 év alatt majd találsz olyat aki megfelel.

De ha csodákra vársz, minél előbb add vissza az engedélyedet és menj el a fővállalkozóhoz dolgozni te is.

2013. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Fixum válasza:
0%
Jocipapi... Néha nem árt egy higgadt gondolatmenettel rendelkező hozzászóló... Én már ugrok 25 év foglalkoztatás után, ha valami szerencsétlen a 100%-ban becsületes magyar melósról regél.. Eddig az kitapasztalt "arány" 10%... Fizethetsz bármennyit, lehetsz te szigorú vagy vajszívű jó főnök, MAX. 10% értékeli,a többi csak hálátlan sz..házi kutya.
2013. dec. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KőKemény ***** válasza:
100%

A stílus maga az ember Fixum. Az pedig, hogy azzal próbálsz meg sértegetni, hogy "kicsi a kukim" a te szavaiddal élve - elég viccesnek tűnik, mivel ezt csak onnan tudhatnád, ha esetleg lekezeltél volna.


Hogy érdemben is reagáljak, az első vállalkozásomat még rendszerváltás előtt csináltam, azóta kisebb-nagyobb szünetekkel vállalkozó vagyok - ez idő alatt a számtalan alkalmazottam közül (legalábbis ami a tudomásomra jutott) egyszer loptak meg. Valószínűleg annak köszönhetően, hogy megválogatom ki dolgozik nálam (lehetőség szerint baráti - ismerősi körből keresek melóst ajánlás alapján), rendesen kifizetem őket, korrektül elvégzett munka esetén pedig mindig találok módot, hogy jutalmazzam őket.Amúgy pedig mindent elmond rólad, hogy ezzel a hányingerkeltő stílussal foglalkoztató tudsz lenni, valószínüleg az alkalmazottaid is ugyanúgy tisztelnek és becsülnek téged, mint te őket.

2013. dec. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Fixum válasza:
40%

NA, ha pont zE említed a stílust...

Egyébként a "kőkemény" embereket nem "kicsi-kukinak" szoktam nevezni/kezelni.

A magyarok többsége ha KP-vel dolgozik, 95%-uk büdös kis tolvajjá válik. EZ NEM pár hónapos tapasztalat, hanem 24 év TUDÁS. NINCS az a PÉNZ, ami mellett ne akarna lopni a magyarok NAGY TÖBBSÉGE MÉG TÖBBET. Ez értendő KP-ra is, munka-kilopásra is. Igen kétlem, hogy tE "vállalkozósdit" játszottál 25 évig, ha ezt nem vetted észre. A melós engem ne szeressen, dolgozzon. Bőven megkapja a munkája ellenértékét, s nem vért kellet izzadnia egyiknek sem érte. Nagyon irigylem, ha valaki "termeltet", ott a db/idő/minőség könnyedén elszámolható, s csak simán

( enyhe atrocitás/lóvé - visszakérés sem kell ) elküldöm a lazsáló emberkét. Apropó.. de ott van megint a gond KIT/KIKET veszel fel helyette ? Gondolod (mély tiszteletem a kivételeknek !!!) a magyar akar dolgozni ?

2013. dec. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!