Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan aki sokat...

Van itt olyan aki sokat gondolkodik, hogy kellene valami saját vállalkozást csinálni és vannak jó üzleti ötletei?

Figyelt kérdés
Én nagyon sokat gondolkodok ilyeneken és sokszor eszembe is jutnak dolgok,de van, hogy másnap már hülyeségnek tartom,de szívesen beszélgetnék ilyenekről privátban is, és ha lesz valami jó, megvalósítható ötlet, akkor véghez is lehetne vinni!
2013. dec. 16. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha van pénzed szívesen megosztom veled az ötletem
2013. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ötleteim lennének, de tőkém nincs hozzá. :((
2013. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Hja, hát ötlete mindenkinek van. Szerencsére nincs pénze hozzá. Ha lenne pénze rá, hirtelen már nem is lenne olyan jó ötlet az a részéről. Hirtelen már nem merné beletenni a pénzét. Nekem is volt ilyen időszakom. Aztán sokat agyaltam, és végül csináltam tőkebefektetés nélküli vállalkozásokat. Azzal nem volt rizikó. Hármat. (Egy ipari vállalkozást, gyártattam alkatrészeket, amiket eladtam nagy cégeknek. Egy kereskedelmi, ez egy speciális területre szakosodott webáruház volt, és egy szolgáltatáson alapuló, ez egy nyelviskola lett.) Aztán azóta abból élek, hogy ilyeneket segítek létrehozni vállalkozó kedvűeknek egy szerény profit-részesedésért. Vannak feltételeim, kalandorok kíméljenek, de ha gondolod, beszélhetünk.
2013. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ötleteim lennének, de tőkém nincs hozzá. :(("



És ez miért gond? Találsz egy rakás embert akinek meg tőkéje van, de ötlete nincs mibe lenne érdemes fektetni. Itt az oldalon is rengeteg olyan kérdés volt már, hogy van felesleges sok milliója valakinek, mibe fektesse? És nem hinném, hogy mindegyik kamu volt.


Inkább az a gond, hogy az ötlet nem is olyan jó, mint ahogy az előző is írta. Te most azt hiszed jó, de talán még a saját pénzedet se mernéd kockáztatni, ha lenne rá!

2013. dec. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy teljesen ismeretlenül, és az ötlet meghallgatása nélkül el is döntötted, hogy nem is olyan jó!

Gratulálok, te valami gondolatolvasó lehetsz...

2013. dec. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ok, nem érted, akkor még egyszer:

Ha annyira jó, akkor tudsz rá pénzt szerezni. Ez nem akadály.

2013. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6, így van. Még egyetlen zseniális ötlet megvalósítását sem akadályozta meg a tőke hiánya...
2013. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Hát igen, én is gondolkodok a vállalkozásban, de sajnos az ötleteim még nem olyan jók, hogy kockáztassam érte a kicsi kis tőkémet. Inkább házra spórolok, mert vállalkozást is nehéz vezetni, ha az embernek nincs saját tulajdonú ingatlanja hozzá telephelynek vagy akárminek.
2013. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
És ha valakinek lenne nagyon jó ötlete, és nulla tőkéje, az nem játszik, hogy befektetőt keres hozzá, mert akkor a haszon nagy része a befektetőé lesz, vagy ami még rosszabb, a befektető ellopja az ötletet az ötletadót meg cserben hagyja.
2013. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"És ha valakinek lenne nagyon jó ötlete, és nulla tőkéje, az nem játszik, hogy befektetőt keres hozzá, mert akkor a haszon nagy része a befektetőé lesz, vagy ami még rosszabb, a befektető ellopja az ötletet az ötletadót meg cserben hagyja."


Hát persze. A facebooknak se voltak befektetői és Mark Zuckerberg éppen csövezik valahol. És még számtalan példát lehetne felhozni.

2013. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!