Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt olyan aki sokat...

Van itt olyan aki sokat gondolkodik, hogy kellene valami saját vállalkozást csinálni és vannak jó üzleti ötletei?

Figyelt kérdés
Én nagyon sokat gondolkodok ilyeneken és sokszor eszembe is jutnak dolgok,de van, hogy másnap már hülyeségnek tartom,de szívesen beszélgetnék ilyenekről privátban is, és ha lesz valami jó, megvalósítható ötlet, akkor véghez is lehetne vinni!
2013. dec. 16. 19:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"mert akkor a haszon nagy része a befektetőé lesz, vagy ami még rosszabb, a befektető ellopja az ötletet az ötletadót meg cserben hagyja"


Ettől az amatőrök félnek. Először is egy ötletet nem lehet ellopni, hacsak az nem "vegyünk olcsón, adjuk el drágábban" szintű. Ezért a befektetőket nem is ötlettel, hanem kész üzleti tervvel keressük meg. A befektető pedig ha lát benne fantáziát, ad pénzt. Részesedésért cserébe, természetesen... Egyedül megvalósítani nem fogja, hiszen ő nem ért az adott területhez, csak pénze van. Ha meg emiatt társulnia kellene hozzáértőkkel, akkor miért ne tenné ezt meg egyből azzal, aki megkereste őt?

2013. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"csináltam tőkebefektetés nélküli vállalkozásokat. Azzal nem volt rizikó. Hármat. (Egy ipari vállalkozást, gyártattam alkatrészeket, amiket eladtam nagy cégeknek."---Nem kellett volna ekkorát hazudni és hihető is lett volna, amit írsz!

Alkatrészgyártáshoz nem kell pénz, befektetés és a nagyok tőled veszik a dolgokat? Csak nem zsebkéssel faragtál csapágyakat :)


Üzleti ötlete sok embernek van, szintén sokan gondolnak cégalapításra, hogy majd megoldódik minden bajuk és még dolgozniuk sem kell... Az esetek 99,99%-ában ezek vagy nem valósulnak meg, vagy pedig becsődölnek!

2013. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Alkatrészgyártáshoz nem kell pénz, befektetés és a nagyok tőled veszik a dolgokat?"


Lássuk be, hogy te nem olvasol, csak írsz, ugye? Szerinted azt írtam, hogy gyártottam, vagy hogy gyárttattam? Te tárgyaltál már, kértél már árajánlatot bármilyen alkatrészgyártóról bármilyen alkatrész legyártására? Mindegy, hagyjuk, szia.

2013. dec. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
a tényleg jó ötletek nagy kezdőtőke nélkül is menni fognak, csak lassan indulnak
2014. jan. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!