Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szarvasgombakeresésből meg...

Szarvasgombakeresésből meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Nem meggazdagodni, csak elég egy minimálbéres szint a költségeken felül, még így is ezerszer jobb lenne erdőben sétálni ,mint egy gyárban rohadni. Kutyakiképzéshez értek és van türelmem hozzá. Van olyan hely ahol stabilan felvásárolják a gombát?

2013. dec. 30. 14:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Itthon nem, ugyanis hihetetlen kevés szarvasgomba terem itthon az egyébként jó talajviszonyok ellenére. [link]

Itt is téves például, egyáltalán nincs itthon elterjedve ez a csodagomba, Romániában, Szerbiában, de még Ukrajnában is sokkal többet ásnak (és importálnak), mint itthon. Amúgy van többféle fajtája, a valódi szarvasgombák "tuber"-re végződnek, illetve ez benne van a latin növénytani nevükben mindenképp.

2013. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld ki,és úgy majd megtudod.Nagyon kicsi rá az esély,de nem lehetetlen.
2013. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon tényleg csak pár erdő van, ahol természetesen megnő. Ugyanakkor az, hogy te otthon megtanítod Bodrit szimatot fogni már nem elég - az új erdőtörvényben benne van, hogy föld alatti gombát csak arra kiképzett (és vizsgázott) személy és arra kiképzett (és vizsgázott) eb vagy malac kereshet, a terület tulajdonosának engedélyével. Ez élből 3 papír, amik beszerzése emlékeim szerint úgy 2-2,5 havi minimálbér ára körül mozog. Egy jó vérvonalból származó kutya meg szintén ennyi.

Felvásárlás egyébként már megoldott - nem kell az ínyenc éttermekbe személyesen rohangálnod - már évekkel ezlelőtt is nagy hűtőkocsikkal rohangáltak ide az olaszok. De ahhoz, hogy megélj belőle, igen komoly befektetésekre van szükség és őszintén szólva nem érzek rá reális esélyt, hogy Magyarország túl sok szarvasgomba-keresőt tartson el. Ellenben néhány kommerszebb (30-40.000 ft/kg árú) faj tenyésztése már megoldott mogyoró, gesztenye s tölgyfák gyökérzetén - ha be van oltva (és szerencséd volt a talajjal, időjárással, járványokkal) 8-10 év után már el kezdenek megjelenni a kis szarvasgombák.

2013. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A papír különösebben nem érdekel. Én csak kutyát sétáltatok az erdőben, nem lenne ráírva a hátára hogy gombát keres. Maximum ha nincs rajta póráz azért szólhatna egy arra tévedő erdész,de előbb vennénk észre ,mint ő engem és rákerülne az is.
2013. dec. 31. 02:05
 5/29 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem a saját tulajdonú területeden keresel szarvasgombát (pl. erdő, aminek te vagy a birtokosa, és nem az állam) abban az esetben lopást követsz el. Erdészet és a sündőrség is büntet ezért sajnos. Átvizsgálhatják a ruházatod és csomagjaid.


Ezen kívül az erdőt fenntartó szerv engedélyével gyűjthetsz, de azt sajnos be kell szolgáltatni, és csak valami rabszolgabérrel megegyező jutalékot kapsz belőle.

2013. dec. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha mindenképp bele akarsz vágni, egy olyan útvonalon gyűjts, ahol kizárt, hogy más élő emberrel találkozol, és van is ott szarvasgomba. Zemplénben, Bükkben van például, azt tudom. Ott is melós keresni, de legalább nem egészen lehetetlen találni, mint az Alföldön.


Viszont az alapfeltevés még mindig az, hogy itthon megélni csak ebből nem igazán lehet, ennek legfőbb oka az, hogy viszonylag kevés szarvasgomba van itthon.

2013. dec. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
De miért ragadnál le a szarvasgombánál? A pöffeteget, őzlábat, vargányát is jó áron el lehet adni kispiacon, vagy akár a kocsmában, ismerettségi körben is. Én azért elvégeznék egy gomba szakértői tanfolyamot. Egyrészt, hogy hiteles személy legyél, másrészt jobb, ha biztosan ismered a gombákat, mert a mérgesgombával megütheteda bokád. Abban is segíthet, hogy a lelőhelyeket megtaláld.
2013. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Mondjuk az igaz, más gombákat is össze lehet szedni,csak azért a szarvasgombára gondoltam mert az a legdrágább. Gombaszakértőit el is szeretném végezni mindenképp ,saját kajának is szeretnék összeszedni ehető gombát.

Tudom ,hogy már minden talpalatnyi területet valaki kinevezett saját tulajdonúnak, de ez felettébb igazságtalannak tartom.Szerintem a gomba mindenkié,nem tett semmit az állam érte ,hogy nőjön,aki odamegy veszi a fáradságot az megérdemli hogy elvigye,tudom a jogászkodás nem ezt mondja de őszintén,nem izgat... Ellenőrzéstől azért nem tartok mert sokat kirándulok kutyával, bent a dudvában is ,nemcsak a túristasávon,és még nem vegzáltak soha ruhaátvizsgálással sem igazoltatással.

2013. dec. 31. 10:56
 9/29 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs bekerítve, azért nem szólhatnak, hogy ott mászkálsz. A gomba más kérdés, de ki az a gyökér, aki elszedi tőled a gombát? :)
2013. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
Kalapos és minden föld feletti gombát szedhetsz bármiféle engedély nélkül. Sőt, lehetőséged van csipkebogyót, áfonyát és minden erdei jóságot begyűjtönöd saját fogyasztásra. A föld alatti gombák vagy vadak gyűjtésére és értékesítésére viszont más törvények vonatkoznak. Ha valaki elkezd szakértelem nélkül szarvasgombát keresni, annak annyi lesz a vége, hogy tele lesz az erdő 30 centi mély kátyúkkal (mint egy aknamező) és egy-két hülyeséggel el tudod intézni, hogy akár teljesen el is tünjön a gomba az adott területről. Arról nem is beszélve, hogy ha értékesíteni akarod, kérnek tőled papírokat, ennek az árunak nincs fekete-piaca.
2013. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!