Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mivel jár egy kis bolt nyitása...

Mivel jár egy kis bolt nyitása? Mik az első, legfontosabb lépések? Anyagiakban mikre lehet számítani? Kívülállóként gondolom keveset "látok" bele a dolgokba, főleg a kezdeteknél.

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
A legfontosabb: felmérni a valós piaci helyzetet, hogy hoz-e annyi netto hasznot, amiből meg lehet élni.
2014. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen árucikkeket akarsz árulni.

Más vonatkozik egy ruházati boltra, más egy vasáru kereskedésre, más egy zöldségesre, más egy élelmiszer boltra, stb.

2014. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Egy kis bolt nyitásához rengeteg engedélyt kell beszerezni ami egy csomó pénz. Ha kis boltot szeretnél nyitni akkor egy olyan városban nyisd meg ahol sok a külföldi turista, mert egy kis faluban már nem éri meg üzemeltetni vagy egy olyan városban sem ahol kevés ember él és a városlakok nagy része kis keresetű. A városon belül egy nevezetesség közelében vagy a belvárosban nyisd meg. És próbálj meg társat szerezni, mert egy kisboltot nagyon nehéz egyedül üzemeltetni.
2014. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egy kisebb pékséget/boltot szeretnék nyitni, 2iskola között.Az egyik iskolában jövőre nem lesz büfé. Mikor én oda jártam volt az iskola mellett pékség, jóba voltam az eladóval és volt forgalom.Két helyet is lehetne ott bérelni.Szeretnék ott helyben sült pékárukat(persze gondolom ahhoz is kéne engedély amikkel sajnos nem vagyok tisztába). Nem szeretnék drága üzletet, bár ahogy elnéztem a legdrágább energiaitalból is elfogyott egy tálcányival egy nap.Nem egyedül csinálnám, de szeretném ha szüleim is segítenének.De nem akarok úgy eléjük állni hogy azt se tudom hogy amit szeretnék milyen áron szerezhető be, szóval szeretnék tisztába lenni a dolgokkal.Dolgoztam italdiszkontban, pénztárgépet tudok kezelni,gondolom ha már üzletet szeretnék le kell raknom a boltvezetőit.Édesanyámnak van ilyen végzettsége ezért is szeretném ha szüleimmel csinálnám meg ezt. Van félretett pénzem is, de valaki leírhatná hogy össvissz durván mennyibe kerülne az egész.Mert ezzel egyáltalán nem vagyok tisztába.Gondolkodtam franchise-ban is pl fornetti.azzal egyszerűbb lenne elsőnek nyitni ez üzletet? Eddig is köszönöm a válaszokat!!
2014. jan. 2. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!