Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kereskedelmi vállalkozás...

Kereskedelmi vállalkozás nyitásánál elegendő a kereskedő képzés MEGKEZDÉSE ahhoz, hogy elkezdhessük a tevékenységet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 18. 20:34
1 2
 1/14 Linkoln ***** válasza:
Nem, de nem igazán kell kereskedelmi végzettségvállalkozáshoz...
2014. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
KERESKEDELMI vállalkozáshoz, nem kell kereskedelmi végzettség? Ez új! Valahogy ezt senki nem így tudja. Szóval nem győztél meg a válaszoddal sem!
2014. jan. 19. 15:47
 3/14 Linkoln ***** válasza:

Hát, azt sajnálom....

Milyen végzettséget akarsz "kereskedelem"hez?

Kereskedő akarsz lenni? Nem akarok gúnyolódni. Valóban van egy két érdekes kereskedelmi irányvonalú terület amihez kell végzettség. De az hogy kereskedelmi vállalkozáshoz kell végzettség, nem igaz.

2014. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
"Az előírások folyamatos szigorodása miatt már komoly követelményeknek kell eleget tennie annak, aki bármilyen kiskereskedelmi üzletet szeretne üzemeltetni, ehhez a kereskedő tanfolyam elvégzése elengedhetetlenül szükséges, akár alkalmazottként, akár saját vállalkozás keretében kívánja gyakorolni a tevékenységét."
2014. jan. 20. 16:36
 5/14 Linkoln ***** válasza:

A válasz továbbra is, nem. Nem elég ha elkezded.

A kereskedelem, nem kiskereskedelem...

Amire az idézet írója gondol, az a kiskereskedelmi tevékenység üzlethelyiséggel.

Ha van egy üzlethelyiséget, és kiskereskedelmi értékesítéseket akarsz végezni, akkor igen, kell hozzá végzettség.

Ha nincs üzlethelyiséged, akkor viszont nem kell.

2014. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi. Akkor ezt lehet, hogy rosszul használtam. Kiskereskedelmi vállalkozás lenne.


Önkormányzat szerint nem lehet, de nem biztos benne (az ügyintéző hölgy).


Az EFEB oktatója szerint lehet. Írásos "bizonyítékot" egyik sem tud adni.

2014. jan. 20. 20:05
 7/14 anonim válasza:
Hoppá, ez nekem új, hogy "kereskedelmi végzettség" szükséges kereskedéshez. Van egy kereskedelmi cégem és informatikus vagyok. Semmiféle kereskedelmi végzettségem nincs. Mi az egyáltalán?
2014. jan. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ennél többet kéne ehhez tudni. Milyen módon kereskedsz? Webshop, alkalmazottal?
2014. jan. 21. 08:12
 9/14 Linkoln ***** válasza:

Webshophoz nem kell. Alkalmazotthoz sem kell...

Én viszont biztos vagyok a válaszomban.

Kereskedelmi végzettség csak nagyon speciális esetekben kell. (Ha a katonaság beszállítója akarsz lenni, atomot akarsz importálni stb... :))

1 kivétellel. Kiskereskedelmi tevékenységet folytatva, üzlethelyiséggel kellett üzletvezetői okj végzettség. (Végzettség=elvégezted, nem elkezdted)

2014. jan. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Linkoln, átjött a véleményed, de nem jól tudod szerintem.


Most ezt a kereskedő végzettséget kérik.


Igen a végzettség az a már megszerzett papír, de miután diploma nélkül rendelkezőket is felvesznek diplomás munkakörökbe amennyiben már nem kell sok, és még sok hasonló eset, igazán elképzelhető, hogy egy gagyi fizetős, majdhogynem 100%-osan mindenki által elvégezhető tanfolyam esetében adnak némi türelmi időt a papír bemutatásához.


Nekem ezt olyan ember mondta, aki szintén hasonló dologgal foglalkozik, nem is egy, csak bizonyítani nem tudja senki, se pro, se kontra!

2014. jan. 22. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!