Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy régi házat kocsmává...

Egy régi házat kocsmává alakítani?

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy ,örököltem egy régi házat,melyet még az 50-es években építettek.Milyen követelményeket kell teljesítenem ahhoz,hogy átalakíthassam egy kocsmává?Illetve,milyen járulékokat kell befizetnem.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 19. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

ajjjaj, te meg nem tudod milyen szoporollerre szallsz fel eppen...


[link]

2014. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézz utána itt a jelenlegi hatályos előírásoknak.

HACCP tanácsadók, és auditorok Meg is csinálják Neked a HACCP-t, amiben részletesen meg lesz határozva, hogy mit és hogyan kell kiépíteni.

[link]


pl a cikkben nem láttam a vendég wc-t pedig 10 fő felett kötelező, emellett kell személyzeti wc és öltöző is. Tárolás sem mindegy milyen polcokon történik.


Vagy épp az 5.000 Ft.os okmánybélyeg nem tudom mire vonatkozik,de idén az önkormányzathoz 3.00-ért kell bejelenteni, az Ántszhez meg tisztítószerek bejelentése, mag 8000 Ft volt.


Nagyjából ilyen költségeid adminisztratív költségek vannak:


HACCP, kémiai kockázatbecslés, oktatás 75.000 Ft

Tűz-és érintésvédelmi felülvizsgálat: 45.000 FT

Rágcsálóirtás 10.000 FT

Üzemorvosi szerződés 20.000Ft (+ munkavállaló számától függ)

Navhoz bekötött pénztárgép 150-200.000Ft

Önkormányzathoz bejelentés 3.000Ft

ÁNTSZ online bejelentése 8.000Ft


Emellett van a vállalkozás költsége, ami lehet egyéni vállalkozó, kataval fixen havi 50.000 járulék, vagy kft 3 millió tőkével, havi 75.000 járulékkal.

Könyvelés, bankszámla, stb. havi 15-50 ezer állandó kiadás.

2014. jan. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!