Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha volna valamennyi kezdőtőkéd...

Ha volna valamennyi kezdőtőkéd (pár 10 millió), akkor indítanál vállalkozást? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
Csak azért érdekel, hogy kinek milyen vágyai vannak. :)
2014. jan. 28. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én bérlakásokban gondolkodom már egy ideje, de ahhoz sajnos a pár 10 millió is kevés.
2014. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem. Betenném állampapírba, és felmondanék, mert a hobbimból + állampapíros kamatokból már megélnék.
2014. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Az elsővel értek egyet, de azt cáfolnám, hogy kevés lenne.


Én 25-el beérném..

Inkább 50.000 fő feletti városokban 2-3 garzon (5-7 millió/db), mintsem pl. egy bp-i frekventált helyen lakás.

És még csak vállalkozás sem kell hozzá, így a járulékkal való bajlódás is minimalizálható.


+ egy tanya gazdálkodásra.

2014. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Azért mondtam, hogy nem elég pár 10 millió, mert nem egy-két lakásban gondolkodok, hanem vállalkozás szinten. Építeni egy társasházat 80-100 lakással, majd kiadni bérbe a lakásokat. Ehhez több pénz, vállalkozás, hitelek, tervezés, stb kellene. Nagyon érdekelne, hogy hogyan kell gazdaságossá tenni egy ilyet, kiszámolni, hogy mekkora az a ház, aminél megéri egy ilyen vállalkozásba fogni, és üzemeltetni.

Persze néhány lakással is meg lehet csinálni, de azt bárki megteheti, akinek van egy használaton kívüli lakása.

2014. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bankban dolgozok.


Nem hivatalosan, de szoktak keringeni listák a nemfizeo devizahiteles lakásokról, amiket olcsón, piaci ár 40-50%-ért meg lehet venni. (A banktól, mert az adós nem fizet, így a banknak jobb, ha megszabadul tole.) Utána meg vagy kilakoltatod a népet onnan, vagy viszonylag jó havi bérleti díjért megengeded, hogy ott lakhassanak.


Lényegében olyan, mint egy privát árverezés.


2 dolgot nyersz: Olcsó lakást, és egy családot, aki hajlandó bérleti díjat fizetni, hogy bent maradhasson.

2014. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ere gondolok én is. szvsz 5 év alatt megtérülő befektetés...
2014. jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 5/6


Miből gondolod, ha a banknak nem fizettek, akkor majd egy magánszemélynek fognak?

2014. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 vagyok:

Egyrészt nem az a fő cél, hogy a havi bérlet magas legyen. A cél az olcsó ingatlan, amit majd 5-10 év mulva két-háromszorosáért eladsz. Nem muszáj magas bérleti díjat kérni.


Másrészt ezek az emberek a rajtuk lévő stressz miatt nem tudnak tisztán gondolkodni. Nem tudom elmondani Neked, hogy hány esetben intéztem már ilyen tranzakciót:

Utálják a bankot az emberek (működik a propaganda), félnek, hogy a bank elveszi a házat, hogy a gyereknek nem fognak tudni mit adni. A tudat, hogy ugyan a házat elvesztik, de többet nem kell a bankkal törődni, mert egy magánszemély megvásárolja alóluk és ezentúl nem az "adós" címke lesz rajtuk, hanem az "albérlő", motivációt ad az embereknek.


A leghatásosabb a dolog, amikor nem csak a családfő van ott a tárgyaláson, hanem az egész család. Férj, feleség, gyerek. Ilyenkor a férfin nyomás van, hogy bizonyítania kell a feleség előtt, hogy ő véget tud vetni a bank által generált stressznek, hogy ő ki tudja szedni a családot a bank-csapdából. Így könnyebben megy bele egy -számára nyilvánvalóan veszteséges- üzletbe. ...ami annak ellenére, hogy számára pénzügyileg rossz, nagyon jól hangzik, mert megnyugvást ad.


Ugyan ezt a szabaályt alkalmazzuk, amikor életbiztosítást adunk el: Sosem tárgyalunk nővel, vagy családos, de egyedül jövő férfival. Soha. Akár vissza is mondjuk a szerződéskötés időpontját. Mindig kell, hogy a férfi hozza magával a nőjét, mert akkor ha olyat mondunk, hogy "Miért nem akarja ezt a drágább biztosítást a családjának? Miért nem akar nekik jobbat?", akkor nyomás alatt érzi magát és könnyebben belemegy az üzletbe. Teljesítési kényszer van rajta.

2014. jan. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismét #5 vagyok.


...de visszatérve a kérdésre, pár 10 milliónál nem annyira ingatlanozni kéne.

Sokkal jobbak az árverések. A kilakoltatott családok cuccai, elektronika, antik dolgok, nemesfém, ékszerek. Aki nem volt még árverésen, annak fogalma sincs, hogy milyen király dolgok vannak néha.


Itt is egy jó tanács: Ha kezdő vagy, akkor először a nyilvános körű, nagyobb árverésekre menj. A nagyobbakra. Ott megtanulhatod, hogy mi hogyan megy, ha valamit rosszul csinálsz, nem értesz valamit, akkor sincs nagy baj.


A zártabb, kisebb létszámú árveréseknél van egy állandó vásárló-csoport. Itt nagyobb értékek szoktak menni általában. Mindig ugyan azokat az arcokat látni évek óta. Oda csak akkor menj, ha már profibb vagy, értesz a dolgokhoz, mert ott érdemes az emberekben jó benyomást kelteni. Az egy olyan kör, ami valóban számít, pénzes, ott van mindenhol.


Örök szabály: Ne légy arrogáns. Ha a kétméter magas kopaszfej túllicitál, ne vedd fel vele a versenyt, mert te fogod a rövidebbet húzni. Engedd el, ne csinálj presztízskérdést semmiből. Csak kicsiben kezd, legyél nyugodt, tiszteld a környezetedet és akkor Téged is tisztelni fognak.

2014. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

"A cél az olcsó ingatlan, amit majd 5-10 év mulva két-háromszorosáért eladsz. "


Aki ilyet leír, annak az írását kár tovább olvasni. Az ingatlan árak most vannak a helyükön, semmilyen elemző nem vár lényeges emelkedést 5-10 éven belül, nemhogy 200%-osat!


A zárt körű árverésekről meg annyit, hogy ott olyan 500 milliós tétel a normális. A bankok nem egyesével adják el az elkopzott autókat, hanem 100-asával..

Kétlem, hogy a valóságban (és nem egy discovery channeles sorozattal) ilyen közelébe kerültél volna, ha itt 10 milliókon megy a sopánkodás.

2014. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!