Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni LED-es biciklilámpák...

Egyéni LED-es biciklilámpák készítésére lenne igény?

Figyelt kérdés
Az jutott eszembe, hogy lehetne csinálni egyedi biciklilámpákat rendelésre. Például, bejön a vevő, és azt mondja, hogy neki egy LG feliratú lámpa kellene amivel, ha világítunk a LG felirat ég ha fékezünk a biciklivel, akkor pedig a belseje ég. Szerintetek mekkora lenne rá az igény? Mivel ha valaki konyít valamennyire az elektronikához, akkor meg tudná csinálni. 1 LED 20-30 ft, az egész felirat lenne 800Ft plusz anyagok ami kb 1000Ft-ból ki is jönne. Lenne ennek értelme, lenne rá igény?

2014. febr. 18. 20:56
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Tudsz olcsóbban dolgozni a kínaiaknál? Szerintem nincs.
2014. febr. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annak nincs sok értelme, hogy valami gyenge gagyi fényű cuccot össze raksz, azt már szinte fillérekért lehet venni bárhol és semmit nem ér, legalább is nem sokat.


Viszont ha komolyabbat építesz ami elég nagy fényerővel világít, ahhoz már az akku is min. tíz de akár több tízezerbe is kerül, ami 6+ óráig világít.


Aztán a ledek sem nagyon olcsók. pl egy jó hatékony 10 Wattos led, aminek a fénye előre vetíthető az 2000 körül/fölött van.


Csináltam magamnak lámpát és ahhoz

- csak a Lítium akku (kamerába való) ahogy számolom

bele került 30 e Ft-ba.

- a töltő 15 e Ft

- az egész saját tervezésű ház fém burkolatának a gépi munkája kb 25 e Ft volt

- a három teljesítmény led össz. kb 6 e Ft.


Durván 80 e Ft fölött jött ki összehozni az egészhez az anyagot.


Így néz ki és így billenthető:

[link]


Így világít:

(Nem az amiből egy végig gurul a bringa úton,

az csak az össze hasonlítási alap.)

http://www.youtube.com/watch?v=8ZbbzxnsEHg

Még távolsági fényt kellene beépíteni bele. Majd talán alakítok rajta.


Itt is lehet látni. Az elején elsuhan három bringa a hozzá való világítással a fal mellett. Aztán jön az épített. Mint a széles vásznú mozi..

http://www.youtube.com/watch?v=mGLKpscbXD4


Ilyen fényűre már lenne komoly érdeklődés, ha legalább a fele alatti árból ki lehetne hozni, mint a hozzá vásárolt anyag!

..de azt is sokallnák árban érte. :))

Vagyis nem éri meg másnak építeni.

2014. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bár elolvasva nem tűnik butaságnak, szerintem nem menne.

A legtöbb ember a legolcsóbban vesz egy vackot hátra, azok nyilván nem tőled fognak venni.

Van, aki a fényerőre esküszik, mint a fentebbi kollégád, ők se tőled fognak venni.

Az elenyésző maradékot érdekelheti valami kis érdekesség, ezért vesznek valami csini vili kínait. Azoknál nem tudsz olcsóbbat ugyanolyan minőségből, vagy jobbat, hasonló áron.


Életképtelen szerintem.

2014. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bár azért magamnak megcsinálom! :)
2014. febr. 19. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:

ne add fel!

mindig lesz rá igényes kereslet!

hirdess, demonstrálj egy két próbadarabbal...persze profi kivitelben...

2014. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vitára bocsátanád azt a kérdést, hogy mi a legjobb elrendezése a ledeknek a lehető legjobb látáshoz, valószínű, hogy az LG felirat nem kerülne szóba.
2014. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: Végül is meg lehet próbálni, csinálok 2-3 db-ot aztán felteszem a netre használtként, hogy egyedi bicikliféklámpa eladó ez meg az. És csak 3-4 embernek kell már az is jó, ha darabját 3 ezer ft-ért csinálom. :)
2014. febr. 19. 13:16
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os: Nos ez is igaz. Csak onnan jött az ötlet, hogy valamilyen formájú lámpát kellene csinálni, mert a kocsiknál is (AUDI, BMW....) nagyon jó mintázatú lámpák vannak, bicikliken meg nagyon gagyik!
2014. febr. 19. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül a következő fórumban:

[link]


Itt már 2005-től írogatok, Akkor kezdtem tanítgatni az embereket, ahogy én folyamatosan tapasztaltam a dolgokat, mindig leírtam amire rájöttem.

2014. febr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!