Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Masszőrök, kozmetikusok,...

Masszőrök, kozmetikusok, fodrászok! Mit érdemes valasztani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kozmetikus, masszőr vagyok és a kérdésem az lenne hogy szerintetek hogy lenne jobb, ti hogy csináljátok, kerestetek olyan helyet ahol aljalmazottak vagytok vagy egyéni vallakozók?

Nagyon sok hirdetés azt írja szamlaképes embereket vár, megéri egyéni vállalkozást létrehozni ( ez mivel jár?) vagy inkább keresgélni kell alkalmazotti jogviszonyt?


2014. márc. 24. 10:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

En kozmetikus vagyok es e.v., az hogy mi eri meg jobban sok mindentol fugg, van e mar vendegkorod? Mennyier talalnal uzlet helyseget, es mennyire frekventalt helyen stb. Az a baj h egymas hegyen hatan vannak a szepsegiparban dolgozok igy nehez uj vallalkozast inditani es rengeteg penzt kell bele olni valamint min. 1 ev, mire biztos vendegkorod lesz ha lesz egyatalan. Ha van lehetoseged h vallalod h kb 1 evig nem keresel efektiv penzt mer elmegy ilyen olyan jarulekokra, reklamra, tanfolyamokra stb, akkor jobb vallalkozni mint alkalmazottnak lenni, hiszen az h nincs fonokod megfizethetetlen viszont ez rengeteg penzel jar az elejen. Ha e.v. melett dontesz eloszor katas leszel feltetelezem igy az "csak" havi 50.000, ha lebeszel a konyvelod ( ami havi 10-20.000 ) akkor a jarulek havi tobb mint 80.000 ft, es akkor meg nem fizettel rezsit, berleti dijat, nem vettel anyagot es meg nem ettel!!!!!!

Alkalmazottkent viszont nehez helyet talalni, mivel senkinek nem eri meg alkalmazottat tartani, es ez a fizeteseken latszik, van egy ismerosom o egy full extras szalonba alkalmazott kozmetikus evek ota győr belvarosaban, 90-110.000 ft korul visz csak haza, ugyhogy meggondolando, en biztos nem lennek alkalmazott de nekem megvolt az indulasnal a hatterem, anelkul nem biztos h bele vagtam volna... sok sikert hozza

2014. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!
2014. márc. 24. 11:38
 3/22 anonim ***** válasza:

Egyiket se! Válassz valami normális szakmát, ami nem folyik a csapból is, és ami nincs ennyire dugig telítve. Én pesten bérelek helyet masszőrként, papíron alkalmazott vagyok, de amúgy vállalkozó, mivel helypénzt és a bejelentési költségemet fizetem magam után. Ez havi szinten bejárással együtt, műszaktól függően 45-65e Ft.


Elmúlt 2 hónap alatt volt 8 vendégem, ami után kaptam 33600Ft-ot összesen (átlag) és visszafizettem 90 000-et, vagyis -57e Ft nál vagyok!


Ennyire van kereslet erre. Pedig szeretem a szakmámat, minden vizsgám dicséretes lett, olcsón is dolgozom, rugalmas vagyok, mert ha kell éjszaka, ha kell vasárnap délután is ugrok ha a vendégnek ez az igénye. De nem!


Masszőr suli olyan 900e Ft ba került nekem, nagyon megbántam, hogy ennyi pénz rápazaroltam, az elvesztegetett időről nem is beszélve! Soha nem fog ez nekem megtérülni!



Én személy szerint lebeszéllek erről. Szalag mellet nettó 120at jobb helyeken megkapod, ezekkel nagyon nagy mák kell, hogy ennyit kitermeljél.


Ami keres nálunk, az a fodrász, műkörmös. Mert a köröm lenő, beszakad, letöredezik, a hajfestés lenő, festeni kell, vágni kell, a körmöt tölteni kell stb. Így ha jól dolgozol, akkor aki nálad csináltatja a körmét, az 90% hogy visszajáró vendég lesz. A masszázs meg csak 1 luxus, amire nincs igény.


Szakmai szemmel nekem ez a meglátásom róla!

2014. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul csinalsz akkor, ha ilyen megkeserededt vagy akkor mar tudom is , hogy mit ;)

Erdekes mod en megelek belole pedig egymas hegyen hatan vannak gyorbe is a szalonok...

Negativ velemenyre es okoskodasra meg ketlem h kivancsi a kerdezo, ahelyett hogy itt lehuzol egy olyan embert aki szereti a szakmajat es ebbol akar megelni, inkabb azon toprengj hogy mit csinalsz rosszul ;)

2014. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Én is szeretem a szakmát, nekem " csak" 100 e volt, de 8 fajta masszázstechnika.....nem gyógymasszőr vagyok, a kozmetikát azt amúgy sem csinálnám, csak a 3 D műszempillát és a masszázst.

Nem hagyom abba az biztos, amíg gyakorlaton voltam, plusz még 1 évet dolgoztam akkor szerettek az emberek, engem kértek mindig ( alkalmazott voltam csak eljöttem mert a gyakorlati oktatóm barátira vette a figurát és nem fizetett rendesen) szóval szeretném csinálni, mert azt látom, hogy míg más csak letudja a munkanapot az nem él meg, aki meg szereti a munkáját is ,meg az embereket is az jól megél és én úgy gondolom, hogy az utóbbi vagyok.

Azt nemsokára megengedhetem magamnak hogy én ne keressek egy jó darabig,szóval ez sem akadály de ezekben a jogi dolgokban nagyon nem vagyok jártas. :/

2014. márc. 24. 23:12
 6/22 anonim ***** válasza:
Na ez a jo hozza allas :)
2014. márc. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan masszőrt, aki nemrég kezdte és rengeteg a munkája, szabadideje sincs!
2014. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezt jó olvasni, jó ötletei voltak biztos :)
2014. márc. 27. 09:36
 9/22 anonim ***** válasza:
Hali!! Én fodrász vagyok munkanélküli. nincs munkám már 2 éve, elvégeztem a sulit. igazuk volt azoknak akik aztmondták h ne ezt tanuljam. félmillát öltem bele feleslegesen. Semmi segitség nem jár pályakezdőnek, START-kártya, ilyenek szart se ér. vállalkozóit ki se váltottam tudtam h nem éri meg, 1 hónapig voltam 1 kis pincehelyiségben, ugy h össz 1 vendégem volt... Meg még jól átbasztak a fizetnivalóval az elején havi 12-ről volt szó, utánna abból lett havi 20 ezer (járulékok, adó, TB) Maszekba meg elvárják tőllem h ingyen dolgozzak, azt meg felejtsék el... Ahova meg jártam gyakorlatra nemis igazán foglalkoztak velem, de ugy ánblokk mindenhol ez megy... Jah és a volt gyakszihelyemre se mehettem vissza melózni, a fiatalabb oktatóm terhes lett GYES-re ment, és felvette egy volt tanulótársamat aki 17 évesen szült merthogy neki gyereke van meg biztos nem akar, közbe ha a gyerek beteg lesz vagy valami... Engem meg vissza se vett volna őt meg minimálbérért foglalkoztatja...
2014. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hat ne haragudj kedves utolso abbol ahogy es amit irsz ralehet jonni a miertjere.. ( eleg egyszerunek es tirpaknak tunsz..) arrol meg h nincs semmi a kezdoknek nagyonis tevedsz es ezen is latszik mennyire jartal utana ( kezdo vallalkozo szepsegiparban 4 honapon keresztul igenyelhet tamogatast ami havi 90.000 ez fedezi a jarulekokat es a berleti dijjat is ) ebbol is latszik mennyit jartal utana az ilyen menjen is sorra dolgozni :D
2014. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!