Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Söröző működhet áfamentes...

Söröző működhet áfamentes kft-ként? (szezonális, nincs meg az évi 6millió bevétel)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 11. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
Nem.
2014. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért ne működhetne?
2014. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

csak ha te csinálod a sört :)

De ha beszerzed valahonnét akkor mi értelme áfa mentesnek lenned? nem vonhatod le a beszerzési áfát azaz a bruttó beker lesz a beszerzési költséged. Ergó ugyanott vagy...


"Az alanyi mentesség 6.000.000 Ft árbevételig választható, ezt meghaladva be kell jelentkezzen az egyéni vállalkozó az ÁFA hatálya alá.


Az alanyi mentesség esetén a kiállított számla összegére, nem kell ÁFÁ-t számolni, és jelezni kell, hogy a kibocsátó alanyi mentes.


Az alanyi mentességet választó adóalany a saját termékértékesítése és szolgáltatás nyújtása utáni adó fizetésére tehát nem kötelezett, de a beszerzései után keletkezett adólevonási jogát sem érvényesítheti.


Induló vállalkozás estén az ÁFA nélküli áron nyújtott szolgáltatás bizonyos esetekben versenyképesebb, mert 27% -al kisebb a számla végösszege, bár az ÁFA körben lévő a vevő számára - a levonási joga miatt - ennek nincs jelentősége.


Az kétségtelen viszont, hogy az ÁFA bevallások adminisztrációjától a vállalkozó az alanyi mentesség esetén mentesül.


Nem ajánlott viszont akkor, ha a vállalkozás indítása után beruházások várhatók, mert a megvásárolt eszközök ÁFÁ-ja tekintetében nincs levonási jog, tehát 27 %- al drágábban vásárolja meg az eszközöket a vállalkozó."

2014. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tavaly 300ezer áfát fizettünk. Ha most áfamentes lennék, az összeg nagy része megmaradna nekem, nem? (ha ugyanannyiért adnám a termékeket, mint az előző évben)
2014. ápr. 11. 20:42
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

látom nem vágod... lehet hogy fizettél áfát eladáskor, de beszerzési áfát meg levontad... ha áfa mentes vagy akkor sem egyiket sem másikat nem vonhatod le és az áfás ár lesz a nettó árad.


Az áfát az ügyfél fizeti nem te, az áfa sosem volt a te pénzed csak nálad van amíg befizeted.

2014. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
amúgy meg leírtam : SAJÁT termékértékesítése és szolgáltatás nyújtásnál lehetsz csak Áfa mentes.
2014. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban járnál, ha a teljes árbevételed 6 000 000 alatt van (ez esetben viszont nagyon nem mehet a söröződ)!


Egy 1erű példa 100Ft-ért vásárolsz 0,5l sört, ebben van 27Ft áfa tartalom, 200Ft-ért értékesítesz ebben van 54Ft áfa tartalom. Befizetsz 54-et visszaigényelsz 27-et, tehát buktál 27Ft-ot egy tetves sörön!


Játék a számokkal 300 000Ft áfát fizettél??? ha ez egy évre vonatkozott, akkor elég gyér volt az árbevételed 1 111 111Ft...

Viszont havi bontásban már elég szép összeg lehetne 13 333 333Ft-ot jelentene évente, viszont ez már túllépi a 6M-os áfamentes határt...

2014. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5. válasz: Tudom, hogy eladáskor fizettem áfát, és beszerzéskor levontam, DE a kettő különbözete volt 300e, amit ugye be kellett fizetnem év végén!


6. válasz: Ez tuti hogy csak saját termék v. szolgáltatás esetén lehet választani? Én úgy tudom, hogy csak az a lényeg h 6 millió alatt legyen a bevétel.


7. válasz: Az adóhatóságnak befizetett áfa volt ennyi.

2014. ápr. 11. 21:22
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdezz könyvelőt! Szerintem lehetsz Áfa mentes, s szerintem is Neked az érné meg!
2014. ápr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nézd, már többen leírtuk, hogy nem lehet. 3-as még a törvényi szabályozást is bemásolta. Attól még, hogy lepontozzátok (mert nektek nem tetszik a válasz) attól még nem lehet.


Nem lehet, mert csak saját terméknél illetve szolgáltatásnál választhatod az alanyi adómentességet (6 millió alatti árbevételnél).

A sör nem saját termék (nem te főzöd, hanem valahonnan veszed), így nem lehetsz alanyi adómentes.

Semmilyen módon.

2014. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!