Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Söröző működhet áfamentes...

Söröző működhet áfamentes kft-ként? (szezonális, nincs meg az évi 6millió bevétel)

Figyelt kérdés
2014. ápr. 11. 17:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Még nem pontoztam senkit, mivel továbbra sem tudom biztosan a választ. Megkérdezem a könyvelőt, aztán megírom a tutit.


Mindenesetre neten keresgélve nem láttam egyértelműen leírva, hogy az a bizonyos saját termék egyenlő lenne az "általam előállított termék" fogalmával.


[link]

Ezt olvasva pedig úgy tűnik, egy kereskedelemmel foglalkozó webáruház lehet áfamentes, akkor elvileg sörnél se lenne akadály! (a játékot sem ő gyártja)

2014. ápr. 12. 11:30
 12/18 anonim ***** válasza:
47%

attól hogy többen írnak hülyeséget attól még az nem lesz igaz, saját termékÉRTÉKESÍTÉSRE!!! egy szóval sincs odaírva, hogy saját előállítású termékre lehet kérvényezni, ez lenne az értelme annak, hogy ALANYI nem tárgyi adómentesség, értelmezni kell emberek

Az a legbiztosabb ha egy könyvelővel beszéled meg ezeket kedves kérdező nem az ilyen zsebszakértőkkel.

2014. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, b*sszus, lehet hogy igazad van. Bocsi, elképzelhető, hogy hülyeséget írtam korábban.
2014. ápr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Semmi baj, elismerted hogy tévedtél, sajnos elég sok törvény/jogszabály kétértelműen van fogalmazva ha nem hozzáértőek nézik(Pénzügyi végzettségem van), azt viszont nem szeretem amikor az embereket elkapja a birkaszellem és hangoztatják a hibás elképzeléseiket, nem akarok ezzel senkit megbántani engem is el szokott kapni, utálom is magam emiatt :)
2014. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
8%

Egyet elfelejtesz, van egy Kft. megalapítva. Ami áfa körös. Ebből kitáncolni nem tudsz. Új céget kell csinálod.

Ha pedig változtatsz bármit a cégeden, akkor 2.5 millió (mert valószínűleg 500 ezerért lett alapítva) ki kell rögtön fizetni.

Teljesen lényegtelen a kérdés. Mert ha lehetőség lenne rá, akkor se tudnátok a céget áfa körön kívül helyezni.

2014. ápr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem!

Már hogyne tudná!!!!

Minden év december 31-ig el kell dönteni Áfás, ill. nem Áfás lesz-e valaki.

Ezért nem kell új Kft!!!!

Aki nem ért hozzá NE válaszoljon hülyeségeket!

2014. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ha változik a cég, akkor változik a cég, ami automatikusan tőkeemelést hoz utána. Mivel megváltozik az adózási forma, így cég alapító okirata is. Vagyis tőke emelést kell végrehajtani.

Azt pedig a Nav nem szereti, ekkor szokott lenni egy ellenőrzés, ezért javasoltam az új céget.

2014. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Itt nem a cég változik!!!

Csak nem lesz Áfás, ennyi. Semmit nem kell módosítani, csak bejelenteni adott év dec. 31-ig!

2014. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!