Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adózási és legalitási kérdések?

Adózási és legalitási kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv.


Dropshippingen töröm a fejem viszont felmerült egy-két kérdés!

Ha adózok az egész tevékenységről ,az általam értékesített termék után akkor az úgy legális?

Illetve az egész ugyebár annyi ,hogy én pl: egy tabletet árulok,a vevő fizet nekem 20,000ft-ot (általam megszabott ár) és én a vevő címére megrendelem ezt a tabletet (pl:) 14,000ft-ért akkor a 14,000ft-ról v. a vevő által fizetett 20,000ft-ról kell adóznom?



2014. ápr. 22. 20:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a szerződésed a akitől Te rendelsz. Ha Te állítod ki a számlát akkor a bekerülési árat levonod az eladási árból a különbség után adózol. Az áfát a teljes vételár után neked kell befizetned.


Ha a jutalékot számlázod ki a kereskedőnek akkor az után adózol, csak nem keletkezik áfa fizetési kötelezettséged, viszont így a költségeid áfáját nem lesz miből leírnod. :)

2014. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!