Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Állateledel vagy kisállatbolto...

Állateledel vagy kisállatboltot szeretnék nyitni. Milyen engedélyek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Budapesten élek és itt a környéken a legközelebbi állatos bolt kb. 1 km-re van szóval biztos lenne forgalmam..már intézkedem az ügyben egyenlőre a suli plusz az bolti eladó szakot teszem le, tudom kell majd tapasztalat is és amint meglesz a bolti eladó szakmám keresek munkát egy kisállatboltba közbe leteszem az üzletvezetőit. Tudom sok pénz kell ehhez (majd sokat gyüjtögetek :) ) de van egy ismeősöm aki felajánlotta hogy segit, neki kocsmája van de felajánlotta hogy betársul és segit nekem mindenben :) Szóval terv már van csak azt szeretném tudni hogy milyen engedélyek kellenek egy állateledel bolthoz vagy egy kisállatbolthoz ugyanis gondolkozom azon is hogy kisállatokkal is foglalkozom majd.
2014. ápr. 28. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1km nem nagy cucc. Bringával kb 5 perc ha nem sietek.

Gyalog se para, főleg ha kutyás az ember, akkor pont belefér a sétába.


Pénzből nagyon sok kell.

Kicsit nyálazzad körbe még a dolgokat és komolyodj meg hozzá!

2014. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy sok pénz kell sőt rengeteg ezért is irtam hogy gyüjtögetek plusz az ismerősöm segit..ez a terv évek múlva fog megvalósulni kb. 3-4 év addig össze tudok gyüjteni annyit amennyi kell hozzá..22 éves vagyok szóval időm van bőven.. és amúgyse erre voltam kiváncsi hanem arra hogy milyen engedélyek kellenek majd ehhez
2014. ápr. 28. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:

erre mondtam, hogy komolyodj.

ezerszer leírtuk, hogy ezeket szakemberektől kell kérdezni, nem egy fórumon. ettől (is) komolytalan a kérdésed.


plusz ha majd 3-4 év múlva kezdesz bele, akkor szerinted mit érsz most egy tanácsadással? Addig még 30x fognak változni a szabályok.


Mennyi pénzt akarsz amúgy összegyűjteni 3-4 év alatt?

2014. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdésed alapján 12-nek tippeltelek, tévedtem!

"Szóval terv már van csak azt szeretném tudni hogy"...---tehát ezek szerint nincsen terved. A nyitok egy boltot és gazdag leszek az NEM terv!


Kamu jól írta komolyodnod kell még elég sokat, első olvasatra azt hittem elírtad a távolságot "1 km". 10 km esetén azt mondanám talán, 100 km-nél pedig, hogy vágj bele. Viszont 1 km az vicc kategória, jót is nevettem rajta :)

500m-es körzetedben mekkora piacod lenne, lenne igény a portékádra? Szerinted 1 km távolság a mai világban? Még a buszra is többet kell gyalogolnom!


"1 km-re van szóval biztos lenne forgalmam"---mitől vagy benne biztos? Igényfelmérést végeztél? Közvélemény kutatást? Gondolom azt sem tudod ezek mi fán teremnek, tanácsolom neked áldozz rá 1 hetet és lessed meg a leendő konkurenciádhoz hány vásárló megy be 1 hét alatt, hozzád értelemszerűen kevesebb fog. Légy optimista és felezd meg ezt a számot! Talán ez a legolcsóbb felmérés amit elvégezhetsz. Sok ész sem kell hozzá, menni fog, ne add fel!


Szóval legyen piackutatásod és csináljál tervet! A jogszabályok változásait pedig senki nem fogja tudni neked 4 évre előre megjósolni. DE! ha hiszel a jövendölésben keress fel egy tenyérjóst :)

2014. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!