Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha veszek egy autót a cég...

Ha veszek egy autót a cég nevére azt hogyan tudom használni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy ha akár egyszer is magáncélra használnám akkor cégautó adót kéne fizetnem kivéve ha útba esik mert akkor megállhatok és bebugorhatok haza egy sütire. A kérdés az lenne,hogy az irodából el kell mennem valahova másnap reggel amihez útba esik a lakásom akkor hazamehetek vele este hogy reggel onnan induljak tovább vagy ez már magáncél lenne? A másik pedig,hogy az üzemanyag költséget hogyan lehetne elszámolni a cég nevére? Gondolok itt például áfás számla vagy ennek mi a módja?

(szeretnék egy vállalkozást indítani viszont ezekre nem találtam választ)



2014. máj. 18. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha egy cég személyadutót vesz, akkor automatikusan van cégautóadó. Nem kérdés hogy hazaugrassz-e sütizni vagy sem, senkit nem érdekel. Ha hazaugrasz akkor az magáncél, ezért fizeted a cégautóadót.


Üzemanyag költség: számlát kérsz a cégnévre, és elszámolható költség lesz


Személygépkocsi: áfa levonás nincs, max a szolgáltatások 50%-ának levonható az áfája.

2014. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!