Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha veszek egy szlovákrendszámo...

Albert Flórián kérdése:

Ha veszek egy szlovákrendszámos kocsit és szlovákiában vagyok albérletben magyarként, hogyan tudom használni az autót magyarországon, illetve szlovákiában?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 22:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy értem mi a papírozás menete? Vagy hogyan úszom meg a legkedvezőbben?
2014. ápr. 10. 22:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Szlovákiában egyszerű a dolog. Ha a kocsi papírjai rendben vannak, és van jogosítványod, akkor mehetsz vele.


Magyarország nehezebb eset. Legegyszerűbb, ha bemész az okmányirodába, bejelented, hogy állandó jelleggel külföldre költöztél, leadod a lakcímkártyádat, ezzel megszűnik a magyarországi állandó lakcímed. Ha nincs lakcímed Magyarországon, akkor gond nélkül vezethetsz szlovák rendszámú autót Magyarországon is.


A másik, hogy lefordíttatsz valami olyan iratot magyarra, ami igazolja, hogy állandó jelleggel Szlovákiában tartózkodsz. Ez lehet munkaszerződés vagy tartózkodási engedély. A lefordított papírt beteszed a kesztyűtartóba, és ha piszkál a rendőr a rendszámod miatt, akkor mutogatod neki. Én az utóbbi módszert alkalmazom. Az állandó tartózkodási engedélyem (rózsasín kártya) van magyarra fordíttatva. Gyakorlati tapasztalatom viszont nincs, még nem állított meg a rendőr. Igaz, nem is járok túl gyakran Magyarországon, úgy havonta-kéthavonta egyszer.

2014. ápr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!