Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megérné szerintetek natúrkozme...

Megérné szerintetek natúrkozmetikumokkak foglalkozni? Vállalkozást indítani? Gyártani és forgalmazni is. Vagy már telített ez a terület?

Figyelt kérdés
Èrdekelnek ezek a termékek és szívesen is foglalkoznék ezek készítésével. Van ugyan több ilyen cég Magyarországon. Ahogy nézegetem a termékeket jó pár esetében kizárt a hatásosság, elég alap hibák vannak a receptekben... Ezeket a cégeket olyanok viszik, akik valami pár hónapos tanfolyamot elvégeztek, aztán már mindent tudnak ...a hatásokról a termékek készítésének technológiájáról... Sosem értettem ilyeneknek miért adnak engedélyt, arra, hogy bőr kezelésére, ápolására szolgáló termékeket fejlesszenek és forgalmazzonak, hiszen a bőrön keresztüli felszívódás veszélyesebb is lehet, mintha valamit megeszünk, mert a tápcsatornában van még pár mechanizmus, ami a mérgeket kiszűri, de a bőrnél ez hiányzik. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy értek a témához, mert gyógyszerész vagyok és sok évig tanultam. Lehet még esélyem a piacon szerintetek? Vagy nem is igazán keresettek ezek a termékek? Ìrjatok bármit a témában, ami eszetekbe jut. Köszi

2014. jún. 24. 00:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én csak személyes véleményt tudok írni. Engem konkrétan nagyon érdekelnének az ilyen termékek, csak kérdés az, hogy elérhető áron tudnád-e adni, és emellett hasznod is lenne a dologból. Azért valljuk be, nem csak amiatt "sz..ok" a piacon kapható termékek, mert az adott emberek nem értenek hozzá, hanem azért, mert a minőségi "hozzávalók" drágák, és ugye mindenki pénzből él.

2014. jún. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Ahogy nézegetem a termékeket jó pár esetében kizárt a hatásosság, elég alap hibák vannak a receptekben... Ezeket a cégeket olyanok viszik, akik valami pár hónapos tanfolyamot elvégeztek, aztán már mindent tudnak ...a hatásokról a termékek készítésének technológiájáról... Sosem értettem ilyeneknek miért adnak engedélyt, arra, hogy bőr kezelésére, ápolására szolgáló termékeket fejlesszenek és forgalmazzonak, hiszen a bőrön keresztüli felszívódás veszélyesebb is lehet, "


Ha tényleg értesz hozzá és nem csak a pesszimista hozzáállásod akarnád hangoztatni akkor már rég csinálnád.

Minden szakmában vannak rosszak de sok a jó is. De tényleg minden szakmában, vagy szerinted mindenki mindenben profi?

Szerintem evvel a hozzáállásoddal nem vagy sikerre ítélve már bocs az őszinteségért.

Nagyon negatív vagy, a tipikus bíráló pesszimsta magyar hangnemet ütöd meg és a mások kritizálása soha sem fog előbbre vinni. Márpedig az egész leírásod csak a negativitásról szól.

Amúgy az hogy gyógyszerész vagy nem jelenti azt hogy teljesen természetes, jól összeállított dolgokat tudsz készíteni ugyanis a gyógyszerész szakon nem ezt tanítják.

2014. jún. 24. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá, hajrá, vágj bele. Mi nem jósok vagyunk, nem tudom azt se megjósolni, hogy ha nyílik egy butik valahol, az meddig húzza...félévig? 1 évig? 10 évig?

Ez csak akkor derül ki, ha már csinálod. Ha tényleg jó vagy és van hozzá pénzed, akkor csináld! A piac meg majd eldönti, hogy kellenek-e a termékeid vagy nem.

2014. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát azért ezen a szakon mindent megtanulsz, ami ehez kell... legalábbis ezek alapján meg lehet csinálni ezeket a termékeket. Például molekulaszerkezet alapján tudod, hogy mivel tudod a hatóanyagot kivonni egy drogból, milyen drognak mi a hatása, aztán krém készítést hogyan csináld ilyesmi... így biztosan nem fogok babakrémbe olyan illóolajat tenni, ami egyébként epilepsziás rohamot okozhat... biztos nem fogok belekeverni egy porkeverékbe növényi drog port és reklámozom, hogy mekkora jó arcpakolás, mikor abból hatóanyag az életben ki nem fog jönni a használati leírás alapján... és hasonlók. Mondjuk a hazzászólásodból látszik, hogy nem vagy ezzel tisztában. Igen igaz minden területen vannak kontárok, így ide is kellenek. Végülis bárki bármit csinálhat a megfelelő ismeretek hiányában is.
2014. jún. 24. 11:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Még ha telített is lenne a terület, ha valami jó, akkor van esélye felülemelkedni a többin, a többi pedig a roló lehúzására kényszerülhet. Harcolj, küzdj és nyerni fogsz. :)

Rettenetesen fontos lesz a marketing persze, de ilyen dolgokra mindig is lesz kereslet.

2014. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bátorítást! Meg is fogadom és kűzdeni fogok. :)
2014. jún. 24. 20:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint van pár száz millió Ft-od és telhetetlenséged miatt többet akarsz, mindezt az embereknek való jó akarás nevében...


Hajrá vágj bele még ma!

2014. jún. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kell ehez azért több száz millió...... Telhetetlen nem vagyok, de az ember törekszik és fejlődik, normális esetben..... Ès igen szívesen venném, ha az emberek elégedettek lennének, mert jó terméket tudnék nekik adni megfizethető áron. Van jól fizető munkám, nem az a célom, hogy az előállítási költég 10 szereséért eladjak valami vackot, amit kontár módon összekotyvasztok... Aztán majd alakulnak a dolgok.
2014. jún. 25. 10:54
 9/9 anonim válasza:

Na sikerült? Engem is érdekel valami jó üzleti lehetőség..

:)

2014. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!