Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretném kihasználni azt a...

Szeretném kihasználni azt a lehetőséget, hogy főállás mellett nincs járulékfizetési kötelezettségem. Adnátok ötleteket kis befektetést igénylő de működőképes vállalkozásokhoz?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez így tág fogalom,több ötletem volt már az utóbbi időben,csak most úgy látom egyikbe sem érdemes és kíváncsi vagyok itt mi jut eszetekbe.Több szem többet lát.Köszönöm szépen!

2014. júl. 12. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs befektetnivaló pénzed, akkor szellemi tőke kell, valamilyen tudás, amit kamatoztatni tudsz. Adhatsz nyelvórákat, fordíthatsz/tolmácsolhatsz, készíthetsz weboldalakat, könyvelhetsz, készíthetsz kézművestermékeket (bár ehhez azért valamennyi pénz kell) eladásra, adhatsz tanácsot lakberendezéshez, indíthatsz netes tanfolyamot, írhatsz könyvet stb...

Kérdés, hogy mihez értesz.

2014. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az oktatás kapásból nem jó, ugyanis elég kevés költség számolható el rá... így aztán szinte az összes bevétel után lehet adózni meg járulékot fizetni, mert nincs mivel nullára csökkenteni...
2014. júl. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen szellemi tőkém,még nincs megfelelő végzettségem hozzá,de folyamatban van ez is.

Igazából legjobb lenne valami passzív jövedelemforrás vagy önműködő vállalkozás vagy valami tuti kereskedelmi üzlet.Ez utóbbiban otthon vagyok.Előbbinél valamilyen automata gép beszerzésén gondolkodom,utóbbi ötletemnél pedig azon,mi az amire rendszeresen szükségük van az embereknek,leginkább a háziasszonyokat közönségét megcélozva.Ebben a két témában is lehet ötletelni és várok újakat is.Köszi!

2014. júl. 12. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért az nem úgy működik, hogy ha nem főállású vállalkozó vagy, akkor nem kell fizetned. Gondolom, nyereséges vállalkozást akarsz, nem? Na, ha nyereséges, akkor a bevételed több, mint a kiadásod. Márpedig akkor van adó és járulékfizetési kötelezettséged is.
2014. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4!Én itt a havi rendszerességű minimum a minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettség mentességéről beszélek,amit ugye a főállásom már megfizet.Egyébként meg egyenlőre nem tervezem a 600.000Ft-os határt túllépni,hisz mellékkeresetről beszélünk.Persze az csak jó lesz,ha lesz annyi nyereségem,ami után kell majd fizetnem.:) Tehát ez nem lenne gond.Csak amikor nem volt főállásom,akkor végképp nem tudtam semmibe sem belevágni a fent írt havi minimum kiadás miatt.

Az első válaszhoz pedig annyit fűznék még hozzá,hogy nem is zárkóznék el teljesen a szellemi tőkétől,tehát ezzel kapcsolatban is szívesen várok akár tanfolyam vagy végzettség ötleteket is,amit lehetne kamatoztatni a mai világban.Mert az még pár év,mire a diplomám a kezemben lesz és addig egy tanfolyamot is fel tudok fogni befektetésképp. Köszönöm!

2014. júl. 12. 16:15
 6/12 anonim ***** válasza:
a nincs járulékfizetési kötelezettség és a nincs minimum járulékfizetési kötelezettség nagy különbség ám...
2014. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Milyen diplomád lesz? Csak orientáció végett kérdezem, mégis milyen irányú az érdeklődésed. Humán, természettudományok, műszaki, gazdasági stb...
2014. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pedagógia alapszakot végzek épp,melyben leginkább a pszichológia része érdekel.Ezáltal továbbképzésben családterapeuta szakvégzettséggel szimpatizálok.Szeretek segíteni az embereknek,szeretek analizálni,tanácsolni,miérteket keresni.Ha az alapszaknál megállok,akkor egy gyermekfelügyeleti állással is boldog leszek,vagy egy akármilyen nevelőtanári poszttal.+Ha csak a jövendőbeli gyerekeim nevelésében nyújt majd segítséget eme szak elvégzése,az is több lesz mint sok.:)


Egyébként másodállásban őstermelő vagyok és növényekkel foglalkozom,leginkább virágok,de minden egyéb különlegesség is porondon van.Ez tipikusan a "hobbim a munkám" boldogság,melynél hab a tortán,hogy keresek is vele.Köszönöm az érdeklődést és a segítséged!

2014. júl. 12. 16:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Esküvőszervezés? Csak a virágokról jutott eszembe... :)
2014. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a szakmám meg kereskedelmi,plusz csillámtetoválásokat is készítek nőknek-gyerekeknek hobbiként,mellyel például most nyáron strandokon szintén profitálhatnék,csak arra szeretnék rávilágítani,hogy mint azt gondolom a leírtakból is kiderül időm az kevés van.Tehát a kérdésben a "kis befektetés" alatt energiára is gondoltam nem csak pénzre.Jelenleg valamilyen játékgép (flipper vagy csocsó stb.) vásárlásán gondolkodom már ezáltal,hogy átgondoltam mélyebben a lehetőségeimet.Csak ezzel egyenlőre totálisan nem vagyok tisztában,hogy hogyan működik jogilag!? Próbálok utána nézni... Plusz továbbra is jöhet bármi ötlet.:) Köszi!
2014. júl. 12. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!