Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy jó ötlethez, ami piacképes...

Egy jó ötlethez, ami piacképes - sőt komoly tervekhez - hol találok befektetőt?

Figyelt kérdés
Megvan a vállalkozói igazolvány is, már el is kezdtem a tevékenységet, de rá kell jönnöm, hogy tőke nélkül nem fog menni. Pedig valós piaci igény is van, tapasztalatom is van, kapcsolatok is vannak. Hol lehet találni valakit, aki nem kisemmizni akar a terveim megvalósításából, hanem komolyan segítene egy tőke-injekcióval?

2014. júl. 26. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit tudsz felajanlani biztositekul, hogy nem csak lelepsz a penzzel vagy feleled? Szerinted miert banki hitelekbol inditjak a vallalkozasokat? Mert a sajat penzet senki nem szereti csak ugy felaldozni valami vadidegen orszagos nagy otletenek oltaran, amirol egy het alatt kiderul, hogy legvar?


Ez csak ma az ezredik ugyanilyen kerdes itt, szerintem gondold at ezt a vallalkozasos dolgot meg egyszer...

2014. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megvan már a vállalkozói igazolvány is?!? Azta!


Anélkül, hogy RÉSZLETESEN BE NEM MUTATOD AZ ÜZLETI TERVEDET senki nem fog pénzt adni neked. Amúgy meg bárhol találhatsz befektetőt. Itt is, ismerősi körből is, és meglévő, hasonló tevékenységgel foglalkozó vállalkozók köréből is.

2014. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fedezetem sajnos nincs. Ha lenne, már rég megoldottam volna a problémát, és nem itt kérdeznék utolsó lehetőségként. Sajnos nem olyan családba születtem, hogy csak úgy lennének ingatlanjaink, vagy nagyobb vagyonunk. Családi házban élünk, de csak úgy tudtunk építkezni, hogy lakáshitelt vettünk fel, az pedig még rá van terhelve a házra.

Az én elképzelésem pedig nem légvár, hanem komoly, számokkal alátámasztott terv. Nekem kapcsolati tőkém van ebben az ágazatban, de anyagi tőke is kell, hogy be tudjak indulni.

És nem vagyok szélhámos, se álmodozó, aki lelép a pénzzel, vagy elszórja. Becsületes vagyok, ahogy a szüleim is azok voltak egész életükben, ezért nincs vagyonunk...

2014. júl. 26. 23:48
 4/9 anonim ***** válasza:

" Hol lehet találni valakit, aki nem kisemmizni akar a terveim megvalósításából, hanem komolyan segítene egy tőke-injekcióval?"

"nem vagyok szélhámos, se álmodozó, aki lelép a pénzzel, vagy elszórja. Becsületes vagyok"


Figyu, szerintem egy kicsit - hogy vulgárisan fejezzem ki magam - rossz végén vagy a faxnak..


Az üzleti élet nem arról szól, hogy "segíteni" akarnak a befektetők a másiknak.

Arról szól, hogy a befektetőnek van tőkéje, amit kamatoztatni akar. És annyira akarja kamatoztatni, amennyi kockázat van benne!


Ha kvázi szinte nincs benne kockázat akkor vesz belőle prémium állampapírt 4,7%-os kamatra.

Ha inkább kockázatvállalóbb akkor befektet nagyobb pénzügyi alapokba, amik most igen jól teljesítenek, akár átlag évi 15%-ot is tudnak hozni közepes kockázattal.


Amit meg te kérsz (magánszemélynek, fedezet nélkül kölcsönadni bemondásra, mert ő "becsületes") az olyan szintű kockázati faktorral rendelkezik, hogy épeszű ember vagy bele sem vág vagy pedig olyan kamatot kér (mennyi kértek? 25-30%/év?) amire te azt mondod, hogy ki akarnak semmizni. Pedig kb. ez a realitás.

2014. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél fel még nagyobb jelzálogot a már hitellel terhelt házra. Ha a lakáshitelt nem bukjátok, a vállalkozással mindenképp be fogsz bukni.


B, Kiváltottad a vállalkozóit, de előtte véletlenül se gondoltál arra, hogy pénz fog kelleni a vállalkozásodhoz, ami NEM áll rendelkezésre. Ez kb egyéni szoc. problem. Ha lenne pénzem se szállnék bele ilyen vállalkozásba, ahol utólag derülnek ki ilyenek.


c, csináld kicsiben, ahhoz nem kell sok pénz, vagy kaphatsz személyi kölcsönt.

2014. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"olyan kamatot kér (mennyi kértek? 25-30%/év?) amire te azt mondod, hogy ki akarnak semmizni"


Ez szerintem még nem a kisemmizés kategóriája, az a "napidíjas" kölcsön. Ilyen ajánlatot már kaptam. Én csak olyan kamatba mennék bele, amiről tudom, hogy ki is fogom tudni gazdálkodni. Ez számításaim szerint havi 2-3 % lenne (azaz évi 24-36 %). Ez jóval több, mint egy banki betét kamata, vagy egy befektetési alap hozama.

Én nem jótétlélek segítségét kérem, hanem egy befektetőt keresek, aki nyilván valóan megkéri az árát annak, ha üzletet köt velem. Az üzlet akkor lesz működőképes, ha mindkét fél jól jár. Én azért mert lesz tőkém a működéshez, a másik fél pedig azért, mert jó hozamot ér el vele.

2014. júl. 27. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy 24 vagy 36%-ról beszélsz...


24-re valószínűleg nem fogsz találni senkit. A 36-ra már talán, bár továbbra sem látom, hogy az ígéreten és a két szép szemeden kívül mi ösztönözné a befektetőket, hogy pénzt adjanak neked.

2014. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint azt már írtam, van üzleti tervem, konkrét számokkal alátámasztva. Nyilván nem fogom itt kiteregetni. De aki komolyan áll hozzá a kérdéshez, azzal szívesen megosztom.

Az eredeti kérdésem pedig arra irányult, hogy hol találok befektetőt, akivel tárgyalhatnék egy ilyen együttműködésről. Nem pedig azt kértem, hogy adjanak pénzt.

2014. júl. 27. 21:07
 9/9 Bigusz válasza:
2014. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!