Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállás mellett vállalkoznék,...

Főállás mellett vállalkoznék, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Van egy 8 órás bejelentett munkaviszonyom, és van mellette egy hobbim, ahol saját magam készítek termékeket.

Ha kiváltanám az egyéni vállalkozóit úgy, hogy közben megmaradna a 8 órás főállásom akkor ezeket a termékeket tudnám hivatalosan értékesíteni.

Azt szeretném kérdezni, hogy csak az eladott termékek után kell e fizetnem a vállalkozásomban valamit, vagy akkor is kell fizetnem (pl havi szinten) ha nem adok el semmit?

Másik kérdésem, hogy egy könyvelő kb mennyiért vállalja el az ilyen kis e. v. könyvelését?

Köszönöm szépen a válaszokat!


2014. aug. 15. 15:21
 1/5 Gábor t ***** válasza:

Fő állásod miatt, gyakorlatilag csak a forgalmad után fizetsz.Nekem ismerős könyvel, ennek a költségét nem tudom.

Mikor találsz könyvelőt a részleteket elmondja.

2014. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adózni a nyereség után kell. Járulékokat nem kell fizetned, hiszen azt a munkahelyed fizeti utánad. Havi 5000 Ft-ért már találsz könyvelőt.
2014. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Közben picit beleástam magam a témába, minden igaz még alanyi áfa mentességet is kérhetnék, ha még létezik ilyen.

2014. aug. 16. 22:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Még mélyebben beleástam magam a témába, de arra valahogy nem kapok választ, hogy egy könyvelőnek akkor is kell fizetnem, abba a hónapba is, amikor nincs eladásom, tehát nem számlázok semmit? (könyvelőt még nem találtam)
2014. szept. 7. 15:43
 5/5 Gábor t ***** válasza:
Szerintem igen. Mivel foglalkozól? Ha nem titok? :)
2014. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!