Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanulószerződés mellett...

Tanulószerződés mellett lehetséges másodállást vállalni? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
2 éves OKJ-n vagyok, a gyakorlati munkahelyemmel pedig tanulószerződést kötöttem. Kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen megkötés egyéb munka vállalásában, vagy bármit elvállalhatok? A szerződésben nem találtam erre vonatkozó pontot, de nem szeretnék kockáztatni, jó lenne biztosra menni. Ugyanis muszáj valami munkát vállalnom, és lenne is egy hely, ahová felvennének, de az rendes, bejelentett felnőttmeló lenne, nem diák. Hogy is van ez?

2012. okt. 1. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem látom akadályát, főleg ha a tanulószerződésben erre valami korlátozó rendelkezés nem szerepel.

Lehet egyszerre több munkahelye valakinek, ha el tudja mindegyiket rendesen látni. Viszont azt tudni kell, hogy minden új jogviszonyt be kell jelenteni a többi munkáltatódnak. Ezt a Munka törvénykönyve előírja. A munkáltatók csak akkor tilthatják meg az újabb jogviszonyt, ha gazdasági érdeküket sérti (például konkurens céghez lépsz be), vagy a Te munkavégzésed rovására megy (többször elalszol a fáradtságtól).


Tehát hivatalosan akadálya ezek szerint nincs. Az más kérdés, hogy a körülményeket mérlegelve etikus lépés lenne-e. Ezt csak Te tudod eldönteni.

2012. okt. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Az meg természetes, hogy be kell jelenteni mindkét munkavállalónak, meg eleve szeretnék tisztán működni. :)


Arra van-e valami jogszabály, hogy másodállással <együtt> heti hány órát lehet maximum dolgozni?

2012. okt. 12. 08:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs korlátozás.

Ha az "összes" munkáltatód betartja az ugyanannál a munkáltatónál történő két munkavégzés között kiadandó pihenőidődet, akkor nem szólhat bele, hogy Te azt a pihenőidőt mivel töltöd: kapálsz, alszol, TV-zel, diszkóba mész, vagy máshol dolgozol.


Ha valamelyik munkavégzésed rovására megy a másik munkahelyen végzett munkád, mert mondjuk nem tudod rendesen kipihenni magad, akkor a munkáltatód megtilthatja a további cégeknél való munkavégzést, hiszen az érdeke így kívánja. És ez gondolom, érthető is!

2012. okt. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!