Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bizományi eladás menete hogy...

Merezani kérdése:

Bizományi eladás menete hogy működik?

Figyelt kérdés
Talán tudtok segíteni,most még csak érdeklődési szinten vagyok és informálódom hogy hogyan is működik?Van egy használt baba-és gyerekruha üzletem,hoznák egyfolytában a ruhát átvételre de azért nem szeretném kp-ban ott akkor kifizetni ahhoz azért nem olyan nagy az üzlet,tehát arra gondoltam hogy bizományba átvenném.Addig tudom a dörgést hogy behozza,átveszem,írunk szerződést,és pont.De...a pénztárgépbe ha valaki megvenné hogyan ütöm be??csak a hasznomat amit rátettem?Vagy? Normális válaszokat szeretnék,kritizálást hagyjuk máskorra.Köszi
2014. aug. 20. 07:59
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
A pénztárgép által kinyomtatott blokkon ugyebár az eladási ár szerepel. Majd amikor a beadónak fizetsz, akkor keletkezik egy kiadási számla, amit a pénztárkönyvben költségként szerepeltetsz.
2014. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,végre valaki normálisan válaszolt :) :) köszi
2014. aug. 23. 06:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából, ahogy az első írta.

A pénztárgépbe mindig azt ütöd, amennyiért eladtad az árut.

"Kiadási számla" nincs.

Számla akkor lenne a kiadásról, ha az eladó számlát adna neked.

Ha magánszemélytől veszed a ruhákat (bizományba), akkor amikor fizetsz neki, átvételi elismervényt írtok. Ez lehet kézzel/géppel saját magatok által írt papír, de lehet kapni sorszámozott nyomtatványt rá. B.13-67/A/V a száma: [link] [link] (bármelyik papírboltban kapsz)

Vagy bevételi pénztárbizonylatot is használhatsz erre a célra.

A saját dolgod megkönnyítésére érdemes a bizományosi szerződéseket lefűznöd és hozzátűzni az átvételi elismervény nálad maradó másodpéldányát (így könnyebben nyomon tudod követni, esetleg igazolni, hogy megtörtént a kifizetés)

2014. aug. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!