Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megkaptam a vállalkozóit,...

Megkaptam a vállalkozóit, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Elküldtem a kérvényt az ügyfélkapun hétfőn, ma kaptam vissza, hogy egyéni vállalkozó lettem KATA alatt, alanyi mentesen. A kérdésem, hogyan tovább? Utánajártam sok mindennek, leírom amit én tudok, és ha tudjátok, egészítsétek ki valamivel:

kinyomtatom, amit küldtek, és azzal szépen elbattyogok számlatömbot venni.

nyitok 1 bankszámlát, ami nekem tudom, hogy nem kötelező, de mivel csak átutalással fognak nekem fizetni, szerintem célszerű.(külön van átutalásos számlatömb?)

iparűzési adó alá bejelentkezni

kamarai regisztráció

vár még rám valami?



2014. szept. 3. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

nem mondom, hogy a tönkremenetel. De ezeket érdemes a vállalkozói előtt megtudni. Szurkolok neked. Könyvelni magadnak fogsz? Simán lehet, én is magamnak csináltam anno. Áfád nem lesz, így nem kell figyelned a befizetésekre.

Ha magad alkalmazod a járulékokat ne felejtsd el minden hó 12-ig befizetni,

2014. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Könyvelőm úgy effektíve nincs hivatalosan, de nem is magamnak fogom, párom édesanyja könyvelő, már felajánlotta, hogy segít így azzal nem lesz gond. Igen tudom, 12.e :)

köszi :)

2014. szept. 3. 16:28
 3/3 Betűmix-bélyegzős válasza:

Bélyegzőt nem muszáj rendelned, de megkönnyíted saját munkádat. Nem kell körmölnöd annyit a számlákon. Ha meggondoltad, akkor szívesen segítek.


Írj nyugodtan, válaszolok.

2014. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!