Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 24. -én megyek az okmányirodáb...

24. -én megyek az okmányirodába vállalkozás indítással kapcsolatban. KATÁS egyéni vállalkozó szeretnék lenni. Ki tudom ugy váltani az engedélyt, hogy csak október 1-től legyen érvényes?

Figyelt kérdés
Nem akarom elkezdeni a tevékenységet szeptemberben és fizetni az 50 ezret feleslegesen.
2014. szept. 15. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

NEM !

És erre nagyon figyelj! Ugyanis nekem speciel 2 nap alatt visszaküldték az ügyfélkapun a papírt, hogy vállalkozó vagyok, úgy tudom, hogy ha az okmányirodában töltöd ki, akkor pedig AZONNAL érvénybe lép.

Azt viszont fontos tudnod, és ezt biztosan tudom, hogy ha egy adott hónapban akár csak 1 napot vagy vállalkozó, akkor is fizetheted arra a hónapra az 50-et.

Tehát megkapod a papírt mondjuk 26.-án, és október 12.-éig ki kéne perkálnod az 50-ert. Nincs törthónap, 50 és kész.

Tehát mindenképpen azt javaslom, október elsején kezd el intézni!

2014. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és figyelj arra, a KATA fizetéssel nehogy megcsússz, nagyon szigorúan veszik!
2014. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha október elsején kezdem el intézni, akkor mire elkészül minden kb eltelik 1,5-2 hét megint ugyan ott vagyok. A Katát bármikor lehet szüneteltetni, ha bejelentkezeke gyből szüneteltetem és oktober elsején aktiválom ugy miér tnem lehet?
2014. szept. 18. 09:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Az eddig valaszolgato vagyok. Katat akkor lehet szuneteltetni sak, ha a honap minimum 30 napjara fent all az allapot h szunetelteted. Tehat ne, nem teheted meg.

A vallalkozoi igazolas az ugyfelkapunk ket nap alatt megjon, utana kezdheted a tevekenyseget. Nem tudom mit alarsz csinalni ugyhogy nem tudok tanacsot adni, de ha meg idore van szukseged a papir megerkezese utan is mielott elkezded a tevekenyseget, akkor ugy kell keszulnod anyagilag, h legyen 50.000 felrerakva... Mas megoldas nincs

2014. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha oktober 1 től megy a válalkozásom az 50 ezret mikor kell fizessem? novemberben?
2014. szept. 20. 23:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nov 12.-éig!
2014. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!