Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyetemi kollégiumba szeretnék...

Egyetemi kollégiumba szeretnék eladni szeszesitalt, annak aki nem akar elmenni a boltba, mert messze van. Milyen lehetőségeim vannak, ennek a törvényes módjára?

Figyelt kérdés
Vagy nem hivatalosan? pl én csak olyan áron adnám tovább, mint amilyenbe megveszem, akkor milyen szabályok vonatkoznának erre? Illetve mennyi adózásra szímíthatok, mint nappali tagozatos, esetleg ha egyéni vállalkozó lennék

2014. szept. 20. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Mire eljutsz egyetemre, addig nagyon sok év fog eltelni, és változhatnak a szabályok.
2014. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Az én kollégiumomban (szeged Károlyi) például volt bolt, ahol élelmiszerek mellett szeszt is árultak, és volt egy étterem/pizzázó is, ahol szintén. Szóval nem kellett messzire menni.
2014. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.Kedves válaszoló,már egyetemista vagyok,és kollégista

2.Válaszoló,itt viszont nincs szeszesital,csak 15sétára,az pedig este,buli idején sokan nem teszik meg....

a kérdésemre még várok sok szeretettel a válaszokat,mert komolyan gondoltam,köszi :)

2014. szept. 20. 22:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Törvényesen: Jövedéki engedélyes kereskedőként valamilyen vállalkozási formában (egyéni, vagy társas vállalkozásban)

Az adózásod a jövedelmed (senki nem hiszi el, hogy te megveszed és haszon nélkül ugyanolyan áron eladod), valamint a vállalkozási forma, illetve bizonyos esetekben a választott adózási mód alapján alakul.

Nem hivatalosan: Megveszed és árulod a szobádból. Ebben az esetben ha lebuksz, a NAVnak nemcsak az adóhatósági részlege, hanem a jövedéki részlege is megbüntet (régebbi nevükön APEH és VPOP) A lebukáshoz elég egy jóakaró, vagy egy rosszul elsült buli. Gondolom ilyenkor a koliból is kirúgnak.

2014. szept. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!