Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Zalaegerszegen milyen "kis"...

Zalaegerszegen milyen "kis" vállalkozásba érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 27. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha valakinek lenne ötlete, az nyilván nem osztaná meg mással. Akinek meg ötlete sincs, az ne próbáljon meg vállalkozni.
2014. szept. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ótvar pocsék turkálók vannak, ha nyitnál egy jót, hálás lennék :)
2014. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem van ötletem, de nem akartam kiírni . Csak másokat is megakartam hallgatni.
2014. szept. 28. 10:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó,izgalmas ,kreatív ötleted van akkor bárhol érdemes.

Amennyiben eltudod érni,hogy elkülönülj a többiektől,hogy egyedi legyél ,amiért úgy gondolnak rád a városban ,hogy hozzá érdemes bemenni,mert ilyet csak ő kínál (ergo olyan az ötlet,hogy nem tudod elmondani,hogy konkurenciád lenne,más aki ugyanezt kínálja) akkor érdemes.

Ha a szokásos,romkocsma,kis mindenes üzlet (csoki,üdítő,pici öblítő stb...) vagy ilyesmi akkor mindent megér csak a "hajcihőt" nem.Az ilyen üzleteknél 2 féle eshetőség van :

1 . Ideig ,óráig elmegy ,majd fokozatosan be kell ismerni,hogy nincs értelme, bezárni és kivenni a maradék pénzt és imádkozni ,hogy ne legyen "extrém" a veszteség.

2 . "aránylag" jól megy,viszont a személyes bevételed hó végén annyi mint ,ha te csak ott dolgoznál és a személyes bevételed mindent levonva 100.000-150.000 körül lesz,ergo a sok bajlódást nem éri meg

Illetve egy életszerűtlen és ötöslottó esélyű kimenetel lehetséges még: jól megy az üzlet,degeszre keresed magad.

Viszont ez : kisboltnál (közért,éjjelnappali stb....) szinte lehetetlen.

kocsmánál se nagyon valószínű,nem pártolnak át csak azért mert 10 forinttal olcsóbb a kisfröccsöd.

2014. szept. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg idézőjelben van a kis jelző, akkor vedd meg a Kentucky Fried Chicken franchise-t és nyiss egy KFC-t a városban. A meki már kezd unalmas lenni...
2014. szept. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Megvennie nem kell ,elég ha partner lesz a KFC-vel.

Ez a lényege a "franchise"-nek.

Felveszed a céggel a szerződést,hogy partner szeretnél lenni.

Felmérik a helyzetet ,hogy az adott feltételeknek megfelelsz-e (van-e elég tőkéd,van-e egy KFC-nek elég nagy méretű üzlethelyiséged és egyebek.)

Amennyiben minden megfelel és úgy gondolják,hogy érdemes veled partnerséget kötniük,meg van mindened hozzá akkor kapsz 1 szerződést,amennyiért mit kapsz?

Teljes jogot az árusításhoz (,a cég termékeinek árusításához -> bár általában kikötik,hogy mivel franchise ezért lemondasz arról a jogodról,hogy más cég termékeit áruld (pl: KFC-ben McDonald's-os BigMac-et),viszont a cég bizonyos társak vagy egyéb cégek termékeit még engedélyezik (kóla,narancs stb...)).

Ergo nyitsz nekik 1 boltot,csak ők ezért annyit kérnek,hogy varázsold elő a helyet ,teremtsd meg a feltételeket és űzzed,hajtsad.

Viszont ezért beszállítják ingyen a termékeiket ,és csak a jutalékot veszik le (egy 500ft-os szendvicsből kb 135 ft. az államé ,kb 165 ft a Franchise cégé,kb 100ft a dolgozóké és egyéb kiadásoké,és kb 100ft egyéb levonások,lényegében termékenként max.10% a tiéd,de a 2-5% általánosabb).

2014. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És mi az az ötlet? Pár mondatot esetleg róla? Mert ötlet nekem is van. Már csak a tőke hiányzik...
2014. okt. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát már ezen jó pár szól elgondolkodtam ! És arra jutottam ,hogy egy óriás díszállat kereskedést nyittanék azért ezt mivel a legközelebbi Budapesten van !( de az nem kis vállalkozás hanem nagy). Van több ötletem is ...
2014. okt. 2. 21:41
 9/14 anonim ***** válasza:
És mennyi tőkéd van? Mert az kell, akármibe is akarsz kezdeni. Hogy mennyi tőkéd van, az dönti el hogy kis vagy nagy üzletbe tudsz kezdeni.
2014. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
38 év könyvelői tapasztalattal a hátam mogött, a legjobb tanács amit csak kaphatsz, hogy SEMMILYEN vállalkozásba ne fogj!!! Nem neked való. Lehet, hogy van kidobni való pénzed, akkor szórd szét az utcán, sok szegény hálás lesz érte, és imába foglalja a neved. Nagyon sok érvvel alá tudom támasztani az állításom, de nálad még a vállalkozáshoz szükséges szemlélet alapjai is hiányoznak. Például: Zalaegerszeg és környéke nem éppen arról híres, hogy sok a munkalehetőség és relative jók a keresetek. Budapesten még inkább jellemző, hogy jók a fizetések és van munkalehetőség. Ez azért fontos, mert gazdagabb emberek jobban megengedhetik maguknak, hogy vegyenek egy angóranyulat, vagy egy díszpintyet. De Zalaegerszegen kis-, és nagyállatkereskedés egyaránt megdöglik. Ott az emberek az alapvető élelmiszert, dohányterméket és alkoholt vásárolnak leginkább. Ez csak egy példa volt a sok közül. A kínálatot a kereslethez kell igazítani, ez a fő szempont!
2014. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!