Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy "saját...

Mi kell ahhoz, hogy "saját márkás" ruhatermékem legyen? Olyat lehet, hogy a külföldről rendelt ruha bilétáját (nem a címkéjét, hanem a vékony műanyagról lógó bilétáját) lecserélem egy saját tervezésűre?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem cserélheted le. Saját márkás csak olyan lehet, amit te tervezel és gyártasz.
2014. szept. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem cserélheted le."


Ez igaz.


"Saját márkás csak olyan lehet, amit te tervezel és gyártasz."

Azért megnézném, hogy a Tesco felveszi a tervezőket és varrónőket, és legyártja az F&F termékeket... Meg a SPAR sajtüzemet épít. Az iPhone termékeket nem az iPhone gyártja (hanem mondjuk foxconn). Az XBOXot nem a Microsoft gyártja (, hanem mondjuk a flextronics). Pedig ezek eléggé "saját márkásak", nem?


Egy saját vagy vásárolt tervet legyártasz, vagy legyárttatsz egy gyártóval. Így lehet saját márkád.

2014. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Szia, a bilétát lecserélheted de semmi értelme. A címkét csak letakarhatod de nem szedheted le mert az már egy másik márka terméket. Egyébként meg egy már meglévő márka termékét is egy az egyben legyárthatod mivel a jelenlegi jogszabájokban ami a divatszakmára vonatkozik ott csak a márka nevét lehet levédetni, tehát legálisan lehet más tervezők termékeit koppintani. De érdemes valami kis változtatást végezni (máshova tenni a gombokat, más bombat rávarrni, egy plusz masni...) mert akkor már más terméknek minősül. Szóval nyugodtan rendelhetsz külföldről terméket és azt feltuningolva továbbadhatod a saját neveddel mert ezért nem lincselhetnek meg. De még egy az egyben is továbbadhatod csak ezt már etikailag nem biztos hogy díjazzák ha észreveszik. Saját ruhamárkám van úgyhogy otthon vagyok a témában :) ha még kéne infó a témában akkor írj rám :)
2014. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
előző vagyok csak elírtam: más gombokat rávarrni
2014. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

előző vagyok még mindíg

Viszont ha ilyesmiben gondolkozol akkor a vállalkozóit ki kell hozzá váltanod mert ilyenkor nem elég hogy egyszer adózol ugye a ruha megvételekor de tovább is akarod adni nyilván drágábban...ehhez meg vállalkozói kell mert eléggé lebukós ügy. A vállalkozói meg havi 60 ezer...

2014. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!