Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlan célú befektetés...

Ingatlan célú befektetés esetén, mekkora megtérülési időt és milyen referencia százalékot érdemes megcélozni egy low profit célú üzleti ingatlan eladása esetén?

Figyelt kérdés

Illetve milyen egyéb opciókat -pl megvalósíthatósági tanulmány, projektbeszámolók és kidolgozott üzleti tervek megléte - részesítenek előnyben a Vásárlók?


Új szereplő vagyok ezen a piacon 1 éves eredményes működésű múlttal, a jövő évi fejlesztések kapcsán szóba került lehetőségekre vonatkozó "brain stroming"-ban jönne jól egy iránymutatás.


Elsősorban ingatlan befektetők és ingatlanfejlesztők véleménye, napi gyakorlata és igénye érdekelne ez ügyben.



2014. nov. 25. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy X értékű ingatlant veszel, az ára maximum 10 százalékát a felújításra költöd, és eladod úgy, hogy profitálj. Ez egy családi ház esetében 1-5 millió forint haszon. Helyzettől függően megmaradhat a teljes 1-5 millió, néha közbejön előre nem látható gubanc, attól még (ha mindent rendben csinálsz, odafigyelsz) nem lesz negatív összeg, de ha nem méred fel a helyzetet, és nem végzel számításokat, lehet nem éri meg a bele fektetett időt.


Az ingatlan környéke, elhelyezkedése, állapota, múltja stb mind befolyásolja a végleges eladási árat, de én úgy érzem a vétel-adás javul, és megéri most befektetni ingatlanba. Először kiadhatod, majd pár év múlva eladhatod több haszonnal mintha csak felújítanád és rögtön el akarnád adni. Itt 2-4 év várakozási időről beszélünk, és eladás előtt még egy kicsit bele kell fektetni, de szerintem úgyis megéri.


Pl eladáskor, ha jól tudom, két évvel a vétel után, a profit 90százalékára számítják az adót, a harmadik év után 80százalék.


Ha az eladási ár és a vétel ár között legalább 2millió forint van, akkor az adó annyival kevesebb, amivel ki tudod festeni újra a házat/lakást, igy eladásnál sokkal szebb a frissen festett ingatlan, és akkor még nem is számoltuk a 36 hónapnyi lakbér összegét, ami 2-4 millió forint (és mint említettem, szerintem a következő években az ingatlanok értéke nőni fog kicsit).


Tehát 3 év múlva az össz tiszta profit kb 4-8 millió forint plusz a befektett összeg.


Ha gyorsz low profit célú az egész, akkor felkeresel legalább 100 ingatlant a következő hónapban, az eladási ár maximum 80százalékat adod meg, nagyon kicsit kipofozod, és újra piacra dobod kicsit többért, igy maximum 0.5-2 millió forintot nyersz, de nem biztos hogy sikerül gyorsan eladnod, és sokkal nagyobb tőke kell hozzá hogy megérje, kb 4-5 hónap szerintem az átlag eladási idő.


Véleményem szerint nem érdemes olyan üzletbe belevágni, ahol befektetsz sok milliót, akár 20-30 milliót, és nem kapod vissza legalább 10-15százalékát.

2014. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szeretném az utolsó mondatot átfogalmazni.


Szerintem nem éri meg olyan üzletbe belevágni, ahol a sok millió belefektetett forintnak nem térül meg a 100százaléka plusz 10-15százalék rövid távú befektetés esetén.


Akkor van redben a kis összegű profit, ha legalább 5 évig lesz abból (kis összegű) profitod, és ha több helyről jön a kis összegű pénz.


Ingatlan eladásakor a minél nagyobb profitra kell törekedni (100százalék plusz 10-15). Olcsón venni, drágán adni, de nem túl drágán, mert akkor meg sem veszik.

Kiadáskor a több éves havi bevételre kell gondolni.


Elsőnél fél év alatt kapsz pl 2 millió tiszta profitot, és mész tovább a következő projectre, amiből mondjuk megint lesz 2 millió. Itt sokkal több lehet a profit, de nem biztos hogy lesz minden fél évben 2 millió.

Másodiknál, több ingatlan esetén (és a családi házakról beszélek, de irodáknál és egyéb épületek/szobák esetén is) minél több van, annál nagyobb a havi bevétel, és itt minden hónapban kaptok egy kisebb összeget, de stabil, és akár 36-48 vagy még több hónapig folyamatos a pénzáramlás.


El kell döntened, hogy neked melyik felel meg jobban, és az alapján cselekedni.


40 millióból tudsz csinálni az első módszerrel kb 45-50et fél 6-9 hónap alatt

A másodikkal 40 millióból tudsz csinálni kb 300ezer havi bevételt akár éveken át.

2014. nov. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Ez a része a tiszta, ez meg is van és én is így kezdtem gondolkodni 2 éve, amikor a már meglévő és újonnan vásárolt ingatlanokba és azok fejlesztésébe kezdtem fektetni.


Az egyik ingatlan esetén jövő évre felvetődött az eladás lehetősége, ami ráadásul adómentes, mert a vétel eladás között több mint 5 év telt el.


A kérdés lényege, hogy egy felfejlesztett ingatlant - jelen estben egy határozott idejű, több bérlős szolgáltató házat- a befektető milyen %-os megtérülés mellett vásárolná meg?


Vagyis egy 75%-os kihasználtságú bérbeadás kapcsán, a Tényleges Bo bevétellel számolt reális megtérülés éves 5% (Low profit margin)körüli érték mennyire motiválhatja a befektetőket?


Vagy maradjon a portfóliómba és a maradék 25% kapacitás kihasználásával a tényleges bevétel is nálam marad, ergo ne adjam el?

2014. nov. 27. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni, de elmondom a véleményem.


Ha az első embert nem, a következőt érdekelni fogja, vagy a harmadikat. Szóval ha el akarod adni, el tudod, valakit érdekelni fogja az 5%, mivel neki nem a sok millió forint kell, hanem a fix éves bevétel.

Nem sok pénzt akar gyorsan, hanem a biztosabb utat választja. Ez emberfüggő, szóval ha el akarod adni, csak meg kell találd azt az embert, aki a havi biztos pénzt szeretné.


Ha nem adod el, megmarad a pénz neked, és be tudod fektetni másik házba. Szerintem itt is, mint mindenhol máshol, van egy létra. Az alján vannak akik 1-2 átlagos lakást vesznek, el akarják adni, vagy bérbe adják. A tetején pedig a luxusvillák tulajdonosai, akik már több 100millió feletti házakat vesznek és adnak el.


Ha te is ez a létra szerint élsz, mármint ha el akarod érni a tetejét, akkor először nézd meg hol állsz, és döntsd el, hogy az eladásból bejövő pénz segít jobban, vagy akkor tudsz gyorsabban felfelé haladni, ha megtartod az épületet.


Ahogy haladsz felfelé a létrán, és egyre jobb épületeket tudsz venni, úgy a régieket (kisebb értékű) épületeket úgyis el fogod adni. Szóval, mivel vevőt biztos találsz előbb utóbb, az a kérdés, hogy a megtartás vagy az eladás segít jobban feljebb jutni a létrán?

2014. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!