Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ki hogyan, milyen tisztességes...

Ki hogyan, milyen tisztességes módszerekkel teremtene elő 1. 000. 000 forintot? Illetve erre milyen nagyságú kamatot fizetnétek éves szinten?

Figyelt kérdés
Saját vállalkozást tervezek indítani. Eddig alkalmazottként dolgoztam. A szakmámban tervezem folytatni a munkám, csak már nem másnak termelni a hasznot, hanem magamnak. Rendelkezem kellő ismerettel, tudással, engedélyekkel, akaraterővel, és ötletekkel, hogy a vállalkozásom már rövid időn belül sikeres legyen. Egyedül a tőke hiányzik hozzá. Már 1. 000. 000 Forint is elég lenne, hogy a vállalkozásom elindíthassam. Magánszemélyek nélkülözhető megtakarításaival tervezem megvalósítani az ötletem, melyre évi 20% kamatot fizetek. Ez a kamat sok, kevés, vagy reális? Erre várok értelmes ötleteket, gondolatokat. Minden építő hozzászólást köszönök!

2014. okt. 18. 19:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Ez a kamat irrealisan sok.


Maganszemelyek nem fognak a te teljesen bizonytalan kimenetelu vallalkozasodra semmilyen penzt adni - erre szolgalnak a kisvallalkozoi hitelek. Maganszemely hivatalosan nem is finanszirozhat igy vallalkozast, ugyanis engedely nelkuli penzugyi tevekenysegnek minosul.


Ha tenyleg komolyan gondolod, van megvalosithato, ertekelheto uzleti terved, a bank lesz a te baratod. Tartok toleg, hogy inkabb csak a rozsaszin kod van meg a nagy elhatarozas, de konkret uzlet, vevokor, stb. az sehol. Ugy nagyon oszinten, ha a vallalkozas inditasahoz szukseges 1 millio is gondot okoz, mibol lesznek eszkozeid, arukeszleted, alapanyagaid a kovetkezo honapban?

2014. okt. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Jól értem szeretnél pénzt kérni magányszemélyektől és 20 % os kamatot ígérnél érte cserébe?

Hahaha. Csak nagyon buta embereket tudsz erre rávenni. Ez a kamat nem sok, hanem rengeted a mai viszonyok mellett, tehát senki sem fogja elhinni, hogy te ezt meg is adod. Egro nem adják oda a pénzüket. De ha tényleg vállalkozni szeretnél akkor alapvető pénzügyi dolgokkal legyél már tisztába, mert így garantálom neked a bukást hiába a nagy ötlet, meg kitartás és szorgalom.

2014. okt. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Második hozzászólónak üzenem, hogy 40 év felett már tisztában vagyok pénzügyi alapismeretekkel!
2014. okt. 18. 19:52
 4/19 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló.

Nem ismersz a vállalkozásommal kapcsolatban semmit, mégis bizonytalannak találod.

A kisvállalkozói hiteleket kisvállalkozók vehetik igénybe.

Bank több mint 20%-os kamattal, és irreális feltételekkel hitelez, ezért a bankokat kihagyom!. Ezt a 20%-os kamatot nem a banknak, hanem magánszemélyeknek adnám.

Miből gondolod, hogy minden vállalkozásnak kell minden hónapban árukészlet, alapanyag?

2014. okt. 18. 20:03
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

Magánszemély esetében nem irreálisan sok a 20% kamat, lévén 4% körül kapna FIXEN hosszútávú lekötésre banknál, ami konkrétan 0 kockázattal jár vagy állampapírba talán még kicsit többet is, ami szintén megközelítőleg 0 kockázat.


Ezzel szemben odaadni valakinek gyakorlatilag egy ígéretre 1 lepedőt (nyilván semmiféle biztosíték nincs mögötte, ha még 1 milliót sem tudott a kérdező összekaparni 40 éves korára) igencsak marha nagy kockázat (tippre azt mondanám, hogy jó 90% esélye van annak, hogy az életbe nem lát belőle a hitelező egy fillért sem vissza).

Ennél fogva 20%-ra még a szerencselovagok sem fognak adni neked semmit - maximum ha fel tudsz ajánlani valamilyen biztosítékot, mint ingatlanra jelzálogjog például.

2014. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
55%
Ha 40 evesen nincs 1 millio ft-od felreteve akkor kerdem en hogy mit csinaltal az elmult 20 evben?
2014. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Ki hogyan, milyen tisztességes módszerekkel teremtene elő 1. 000. 000 forintot?"


Teremteni max Isten tud, én maraduk a munka és a kuporgatás meg a spórolás mellett.

2014. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Írj valami konkrét üzleti tervet, illetve biztosítékot arra, hogy a pénzemet viszontlátom! Ez így édeskevés, amit leírtál. A 20 % jól hangzik, de nem dőlök be az ilyen üres ígéretnek.
2014. okt. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tisztelt Agytörzsi Prof.!


Írj valami konkrét üzleti tervet, illetve biztosítékot arra, hogy a pénzemet viszontlátom! Ez így édeskevés, amit leírtál. A 20 % jól hangzik, de nem dőlök be az ilyen üres ígéretnek.


Sem itt, sem máshol az interneten nem fogok konkrét üzleti tervet leírni!

Nem kértem Tőled semmi, és nem tettem Neked ígéretet!


A kérdésem lényege, hogy ki hogyan próbálna egymillió forintot összegyűjteni, hogy egy általa tervezett vállalkozást elindíthasson, és erre milyen éves kamatot fizetne.

Kizárólag erre szeretnék válaszokat kapni!

2014. okt. 18. 23:06
 10/19 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

"Egyedül a tőke hiányzik hozzá. Már 1. 000. 000 Forint is elég lenne, hogy a vállalkozásom elindíthassam. Magánszemélyek nélkülözhető megtakarításaival tervezem megvalósítani az ötletem, melyre évi 20% kamatot fizetek."


Ezt nem én írtam,,hanem te! Az igaz, hogy nem tőlem kérted, hanem általánosságában írtad! De mégis, mire gondolsz, ilyen feltételekkel ki fektetne be egy üzletbe?

Tehát, azt mondom, lenne 1 millióm. Mik a garanciák, hoy ezt a pénzt látom még?

2014. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!